Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Navijeni pasu


Lukas.407

Recommended Posts

Komplet tu, co se navine na špuli. Někdo ještě doporučuje umýt to před tím jarovou vodou a pak až to uschne nastříkat tu část, co se navine mínus délka potřebná k připoutání - to proto, když budeš mít bílé svršky, aby sis je neumazal od toho oleje.

Link to comment
Share on other sites

muzu potvrdit,ze podobny postup uz mi byl doporucovany taky. teda kvuli pasum v Rapidovi, ale princip je stejny. jde snad o to, ze pasy jsou casem roztrepene a tim vic drhnou o sebe sama a tim padem je ta pruzina nenamota. silikonovy sprej to proste namaze a pas pak pri navinovani pres vsechny ty ohyby lepe klouze. nemam to ale overene. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

WD určite nie,rozleptá a vyprchá.

Ja by som použil grafitovú vazelínu,je čierna a dlho vydrží....prípadne ešte s prísadou molybdénu,tá je super,používa sa do homokinetických kĺbov. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Najlepšie je pás najskôr vyčistiť a až potom aplikovať silikónový olej. Avšak nie priamo na pás, ale najskôr na handru a s ňou poutierať pás. Pri tomto postupe pás nebude čierniť a nebude citeľne mastný.

Link to comment
Share on other sites

Vytáhnout na doraz, nasucho vytřít "švédskou mikro utěrkou" a pak silikonem lehce nastříkaným hadrem vytřít pás. Začít od toho zasunovaného konce, trochu potřít, zasunout, vytáhnout, potřít delší kus, zasunout, až bude otřená celá zasunovaná část (asi na 5 krát). Aplikováno i na úplně nezasouvací pásy ve dvou autech, chod je každým dne lepší, 100% úspěšnost. Jezdí jako nové. Nešpiní ani na bílém silonu, nemastí. Je důležitější nasilikonovat tu dráhu pásu, než promastit popruh.

 

Biondi byl rychlejší...

Edited by Jicha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...