Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přeskočil řemen Peugeot 406 2.0 HDI 80kw


Martin28

Recommended Posts

Hmm to bude motor v  háji to je nejlepší se toho zbavit než do toho sypat penize.

Já  tě zbavim trápení odvezu si to,a ani mi nemusis platit ekolikvidaci:-) 

No a teď vážně. Jak píšou kluci výše postavit rozvody mrknout pod víko ventilu a protocit popř. Nastartovat a změřit tlaky.

 

Ale klidně to od tebe vezmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se přesně to samé na 406ce, řemen přeskočil za jízdy o 3 zuby, roztrhl se mi drážkovanej řemen na altíku a vlítnul do rozvodů. Dojel jsem, ale netáhlo to a zvuk strašnej, po chcípnutí jsem už nenastartoval.

Oprava nebyla strašná, praskly jen vahadla nad ventilama, po výměně auto jezdilo zase krásně dál, hlava se dělat nemusela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zdar chlapi, tak jsem včera měnil řemenici na klice , na své 2.1td Dnes když jsem to chtěl nastartovat, tak to dlouho trvalo. Pak teda naskocil, ale vytočit šel max do 2000 otáček a za autem strašně dým. Mechanik mi řekl že 100% skočil řemen. Prý to ale asi bude protkaný. Tak nevím jestli mám narvat peníze do opravy, nebo shánět motor. Nerad bych se lvíčka zbavoval. Myslíte že potkany motor by naskočil? Určitě bych vyměnil komplet rozvody. Když to rozdělam a nastavím jak to má být, jak se dá zjistit jestli jsou ventily ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si to vše pročetl a zjistil jsem, že to nemusí být konec motoru. Takže objednám novou sadu a zkusím to vyměnit. Jestli to někde přeskočilo, tak si myslím že na klice. O co můžu přijít? Maximálně o 2tis a čas. Myslim že tak za 14 dní bude jasno. Pak dám vědět jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...