Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 Break 65kW + LPG


martincihak

Recommended Posts

No, zkouška zajetí cca 30km, po městě cca 2500 otáček teplota 90. Mimo město, 3200 otáček teplota 100. Poslední úsek velký kopec na jedničku cca 1km a teplota olizovala červenou značku na teplotě

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná blbej dotaz, ale napadlo mě, že když se vyměnil ten chladič, tak mechanik povolil pár plastových šroubků myslim, že byly tři a jeden šroub asi od termostatu. Pak se nalilo nejdřív 3 litry fridexu a pak se dolejvala destilka, když už se objevila kapalina na pravé straně chladiče (opačná od nádobky), tak se všechno zavřelo a jeďte a pak dolijte ještě destilku....jenže

 

Ovladač větráku byl na max. ale na studeno. Nemůže to být právě toto ten problém??? Nic mi nenapadá. Žádný proplach neproběhl. Zdá se mi, že v expanzní nádobce vidím jen destilku, že se to prostě nesmíchalo...co termostat? Nemůže bát v hajzlu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bůh ví, kde mám začít? Co tee procitam fórum, tak kluci píšou, že se má odvzdusnit jen hadice k radiátoru a mělo by to stačit...pochopil jsem to tak, že stačí, když bude vytékat voda.

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a povolil jsem plastovou čepičku na hadici od topení, vytekla voda...pak jsem nastartoval a voda tekla proudem. Zavřel jsem to a jel jsem se projet do kopců, jel jsem tak, abych auto točil a jediné, co se mi povedlo, bylo dostat teplotu na 100°C kdy spíná Sahara, ještě uvidím zítra, až bude teplo, teď bylo 14°C.

Foto sepnutí Sahary

6c93b7ea4ed1017f234f84993c0bc9f1.jpg

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím to vypadá po odvzdušnění, že to bude už v pořádku, každopádně asi si prudim i nový termostat... Ještě otázka, Sahara má taky vlastní termostat? Při jaké teplotě by měla spínat? Díky

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak je tu další záležitost, se kterou bych potřeboval heplnout. Jedná se o určení rozbité části na podvozku:

1. když jedu po nerovnostech , tak se z LP kola ozývají kovové zvuky

2. když zatáčím rychle zleva doprava, tak se ty zvuky ozývají také

3. když rozhoupu auto nad tím kolem tak jsou taky slyšet divné kovové zvuky (druhá strana se jen rozhoupe a nic divného nevydává)

 

Myslel jsem si, že je to nějaký čep řízení, ale když jsem zkoušel "rozhoupat" kolo na horní straně (axiální vůle), tak jsem nezaznamenal žádný problém. Nemůže to dělat tlumič nebo jeho horní či dolní uložení? 

 

Děkuji za vaši snahu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě to bude vadné horní uložení tlumiče, tak jak píšeš. Pružina je více namáhána a mohla by prasknout, doporučuji vyměnit.

a dá se to nějak určit přesně? a pokud vyměnit, tak obě strANY?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnešní dárky od badisaka

7504ba3a0de2dd7663992835c8f862f2.jpg

Na tyčky jsem se pustil hned a levá strana byla do 15 minut vyměněna, za to ta druhá strana, ta mi dala. Cca 2 hodiny zápasení s protáčejícím se čepem i s matkou. Pak jsem nakonec musel matku rozříznout plátkem na železo. Asi budu muset dokoupit 16ctku klíč, neboť 17ctka je moc velká k přidržení čepu, aby se dala utáhnout matka. Vše nakonec dobře dopadlo a už se od podvozku neozývají "žádné" kovové rány. Tímto díky badisakovi a vřele ho doporučuji. Dobré ceny, poradí a je to rychlovka.

Ještě pár fotek, tak to vypadalo:

140c41882a549b6e97428d103c6f00d6.jpg

eeed0de49ce589d67a7b07a1c4686d9a.jpg

0a24368ab2509904c62dc09ec2f82fb3.jpg

...a tak to vypadá nyní:

d1cd21ee41b6d8d81a77594699be02f1.jpg

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem se dneska pustil do výměny svíček. No, čekal jsem že to nebude úplně v pohodě a taky jsem se toho dočkal. Po odšroubování úchytu pro vstřikovače na LPG a vyndání zapalovací lišty jsem se zděsil toho přístupu ke svíčkám. Nebýt toho kardanoveho kloubu, co mám v gole, tak bych svíčky vůbec nevyndal. Každopádně jsem si vybral ten nejmíň přístupný otvor na svíčky a pustil jsem se do toho. Svíčky šly povolit opravdu snadno a nasazení nových taky paráda. Ale....na prvnim válci jsem nemohl vůbec chytit původní svíčku, vůbec nešla strčit matka do ořechu, no tak jsem si na to posvítil abych zjistil, co se děje. Ten umělec, co měnil svíčky předemnou, tak se mu podařilo nechat gumu ze svicaku uvnitř dutiny a já tu gumu nemůžu vůbec vyndat! Tak jsem vyměnil jen tři svíčky vše jsem vrátil do původního stavu a zkusil jsem to projet. Auto necuka, tak dobrý, ale zítra na chatě mám nářadí více, tak to zkusím něčím vyndat ven. Snad se zadaří.

Ještě obligátně nějaké to foto

edfa0d9c31fc10ef19440ed030ad3f05.jpg

6adb3c78cbf14c9edb8e34f72d850909.jpg

070e485d3290290596607feeaec04c00.jpg

48d8c75e0d1911c6fadfa5b6c922f19d.jpg

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslední svíčka je vyměněna a dílo dokonáno.

Na fotce je ten plastový bazmek, který zhatil mé včerejší úsilí :)

af88cbd11d8f7eedeae840fef97d6c2c.jpg

Edit: když je na třech svíčkách China a na té poslední Germany, tak asi lze předpokládat, že ta poslední si v motoru pobyla asi delší dobu, co??? :))

Upraveno uživatelem martincihak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, tak opět píšu a žádám tímto o nápovědu. Jedná se mi o teplotu motoru. Dneska se vyšplhala dost vysoko. Jel jsem do kopce na chatu, pro změnu nesapla ani Sahara.

ac5a5b10e066ec851b4b90ce9b51e363.jpg

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...