Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

re-instalace FAP


imob

Recommended Posts

Já jsem byl se 406 před dvěma týdny. Oproti předchozí STK přibylo napojení na diagnostiku a načtení závad. Nemám tam FAP (naštěstí). Byla tam chyba u EGR ventilu, ale do konce června je jen na technikovi, jak se k tomu postaví a jestli k tomu bude přihlížet a dál to řešit nebo to přejde. Od července se to prý ale rovnou automaticky připojí na net a podle VINu si to načte požadované parametry a technik už to nebude moct ovlivnit... Samozřejmě nic se nejí tak horké, jak se to uvaří, ale u nás je bohužel možné všechno. A jelikož mám u 407 STK do srpna, nejspíš to trochu uspíším a vyrazím raději už v červnu, abych měl další 2 roky klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevyjde....už vůbec ne diagnostika na STK..ale na emisích aby jsme si rozuměli .....ale tam nemají stejně origo diagnostiku Peugeot....ale dělají to Uni diagnostikou....

Mě takhle kámoš uni diagnostikou smazal chybu žhaviček po výměně....a já tu chybu musel doma mazat znova  svojí peugeot dg. neb vyskočila znova.

Teď už tam není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen taková technická, mě to zatím napichovali na diag pokaždé, když jsem byl s 206. Minule (5/15) sice pindal, že by mě správně neměl pustit, jelikož jsem tam měl nějakou nahodilou chybu, ale nakonec vše ok. Tak v čem se to tedy liší od dřívejší doby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jdu s 307sw 1.6 hdi 80kw rv. 2007 až 3.2017, mám FapOff a EgrOff od Strakiho - spokojenost.

Jen mi občas vyskočí chyba P1462 (asi egr zkusím odpojit od konektoru, jinak bych měl projit) nekouří mi to, a když tak Fap dam zpět, žádnou hlavu si z toho dělat nebudu [emoji4]

Note 2 N7100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tady rozebirat metodiku o ktere asi moc nevim ale pokud mam z doslechu tak na "emisich" budou vycitat zavady z RJ a budou tridit jen ty kolem "emisi" jinak je to nebude zajimat.

Konec koncu je hodne malo lidicek co by napsalo neprosel jsem ..... ale az se takovej najde budeme moci rikat je to takove ci onake .....
Na druhou stranu pokud je Fap i egr off udelany tak ze do ted nepise zadnou chybu a motor bude v dobrem stavu nemel by byt problem ....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vic moznosti jak EGR vypnout.

Uz se ale pracuje na prepnuti readiness kodu.

Uspech mam zatim u 2,0 tipu RHR a vstrikovani Siemens kde se povedlo najit cestu ke kodu a testem prosel.

Uspech je taky u jednotek Bosch EDC15 co je 2,0 RHS nebo 2,2 4HW.

Je mi akorat docela divne ze readines kod neni nic jine nez test komponent.

Pokud se spusti test EGR u nektere ECU orig diagnostikou tak testem projde,ale u novejsich verzi ECU ikdyz testem projde tak readiness to vyhodi.

Tohle samozrejme osetrit pujde taky..... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Tak jsem dnes absolvoval s FAP-off STK, žádná závada, dovolená hodnota kouřivosti 0,51, naměřená 0,09, rozpětí kouřivosti ze čtyř měření dovolené 0,25, naměřené 0,01 - do čmoudící obludy zamořující životní prostředí to má myslím daleko ;)

A já už nemám žádný problém s hláškou "depolution system faulty"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes absolvoval s FAP-off STK, žádná závada, dovolená hodnota kouřivosti 0,51, naměřená 0,09, rozpětí kouřivosti ze čtyř měření dovolené 0,25, naměřené 0,01 - do čmoudící obludy zamořující životní prostředí to má myslím daleko ;)

A já už nemám žádný problém s hláškou "depolution system faulty"

0.09 bez Fapu.. :myslim  tak to ti gratuluju....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
On 2/3/2016 at 10:49 PM, Lihous said:

Nechci tady rozebirat metodiku o ktere asi moc nevim ale pokud mam z doslechu tak na "emisich" budou vycitat zavady z RJ a budou tridit jen ty kolem "emisi" jinak je to nebude zajimat.

Konec koncu je hodne malo lidicek co by napsalo neprosel jsem ..... ale az se takovej najde budeme moci rikat je to takove ci onake .....
Na druhou stranu pokud je Fap i egr off udelany tak ze do ted nepise zadnou chybu a motor bude v dobrem stavu nemel by byt problem ....?

Ano, mas pravdu, takhle jsem prosel STK s FAP off, ale rikam, zalezi , nektere STK stanice proste ti daji emise a STK aniz by auto nastartovali (mam to zkousene 19.04.2018)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...