Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

806 kurenie


opravil

Recommended Posts

Dobry chlapik na webasto je v Poprade. Robil mi pred par rokmi generalku slape doteraz v pohode akurat tuto zimu skorodoval nejaky kabel ci co oprava trvala 10 min. Zalezi na tom odkial si :) Teraz som si vsimol Zilina . Tak jedine googl ako pise oddie.

Upraveno uživatelem dusan2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes koukal na průběh ohřívání. Schválně jsem vypnul Webasto, a neměl jsem zapnuté ani topení. Venkovní teplota 5°C. Cesta od nastartování cca 1km hopsání na dvojku, trojku ke světlům, pak nájezd na okruh a udržování 80km/h velmi lehoučkou nohou - při rychlejší jízdě by se ohřálo rychleji.

Po 4km se ručička zvedá od 50°

Po 6km je ručička na 60°

Po 9km je ručička na 70°

Po 13km je ručička na 80° - termostat je stále zavřený

Další údaj není moc relevantní, protože je v cestě dlouhá vesnice, kde se teplota prakticky nehýbe. Nicméně, po 18km se při cca 85°otevírá termostat, teplota spadne zpátky na asi 75°, po chvilce se dorovná zase na 80°a tam drží jak přibitá.

 

Pokud je puštěné Webasto, proběhne to celé pochopitelně podstatně rychleji, a hlavně už po asi 2min jde z topení teplý vzduch. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff tak to bude asi fakt ten termostat v haji ja som zakryl kompletne vsetky mriezky na prednej maske chladica a po 20 km mi teplota stupla na cca 30 stupnov ...mimo mesto ... vymenim termostat uvidim ako sa to bude spravat a nasledne dam opravit vebasto ... skontroloval som vsetky poistky tykajuce sa kurenia a su v poriadku takze po vasich prispevkoch mi to vychadza len na ten termostat ... momentalne udreli silne mrazy tak to bude zaujimave dnes :-D rukavice ciapka lyziarsky odev a ide sa domov z prace :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja neviem, tie tvoje budíky sú divne.

Ako vieš že to ide od 30'C.budiky? budiky sú ciachované od 50 myslím.

Možno by bolo dobre dat preveriť snímač teploty, ci je ta teplota vôbec reálna, a ukazuje to na palubovke to co ma.

Aj tak si myslím, že snímače sú tam 2,jeden na vrtule, druhé do budíkov.

A teraz meniť termostat, ak nemáš možnosť v garáži brr.

V Žiline bol jeden pan, robil len Peugeoty, dielňu mal v Drevoindustrii, ale už dávno to zavrel, a ze robil v Kii,

No skúsenosti nevymazes. Možno by dačo ešte vedel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj preverit snimac mozem no myslim ze bude v poriadku vzuch z kurenia ide len studeny a ked sa mi auto podari zohriat po meste tak je len taky vlazny ani mi nevrav uz som z toho zufalec ... dnes som pozeral firmy na webasto v ziline na nete je to bieda skusim asi NDŽ byvale Csad

 

A tu teplotu len odhadujem kedze su oznacene stupne 50 70 90 ....

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Webasto je odpojene len z elektriky cize nie je vybrate von ... prave mne sa nezohreje ani po 20 km jazdy len v meste na 70 stupnov a to z kurenia ide len vlazny vzduch :-( pockam kym otvoria po sviatkoch predajne a skusim ist od toho termostatu najskor ... tie hadice pozriem ale to snad ani nejde zapojit zle :-) ...ci ano ? ? Auto mam od 2005 a zacalo to blbnut pred 2 rokmi ... inak vsetkim Vam vsetko dobre do noveho roku 2016

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se furt nedozvedel jake ma to topeni jestli manuialni nebo digi
a zda pri vymene toho radiatoru - pokud mysli radiatro v klima kompletu nastavil spravne tahla (motorky) od klapky teply/studeny vzduch - tim to profukuje furt okolo radiatoru ne pres nej

protoze me dle ukazatele taky teplota nevyleze pres 80°C
ale topi mi to jak das uz od nepatrne zvednute teploty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...