Jump to content

podložky pod AL

stefan.m
 Share

Recommended Posts

nazdar, chcem si kupit al kola Ronal R38 7 x 15, ale dodavateľ odporučuje dokupit aj distanční podložky a dlhšie šrouby. Kedže pracujem na CNC mam možnosti si to všetko vyrobi? sám. Nemá niekto nákres podložiek ??? aký materiál by som mal použi?? A tiež neviem, aký materiál na šrouby? Moc dík...

Hmm... neviem sice aky material, ale mozno hlinik by bol vhodny, pretoze rychlo vedie teplo od brzdoveho kotuca, je lahky, takze ma nizku zotrvacnost, atd... :mrk

No neviem... ale ja by som sa neodvazil pouzit doma vyrobene sroby :)... myslim, ze tie sroby nebudu tak drahe, ze by sa oplatilo stym robit a hlavne riskovat:myslim :mrk

:papa

Původně zaslal: kšanda

jaký koliv tydle změny a úpravy aute jen zatěžujou.podložkou ti vznikne delší rameno, na kterym vznikaj samozřejmě větší síl a tim pádem je víc namáhaný celý ústrojí kola.hlaně asi ty ložiska.snad se nepletu

ale to máš i to samy když máš menší ET ne? když budeš mít et 35 a podložku 20mm,nebo kolo s ET 15 bez podložky,tak je to podle mě uplně to samý,jen tam sou neodpružený hmoty.Já bych dál určitě z duralu,hliník se vymačká dřív.A když už dělat podložku tak ji kompletně odlehčit:papa

Původně zaslal: stefan.m

nazdar, chcem si kupit al kola Ronal R38 7 x 15, ale dodavateľ odporučuje dokupit aj distanční podložky a dlhšie šrouby. Kedže pracujem na CNC mam možnosti si to všetko vyrobi? sám. Nemá niekto nákres podložiek ??? aký materiál by som mal použi?? A tiež neviem, aký materiál na šrouby? Moc dík...

Já vám k tomu řeknu jen jedno. Nedělejte kraviny a dávejte na auta to co tam patří.

Já bych se s podobnejma úpravama bál vyjet na silnici.

Podla mna podlozky v pohode moze vyrobit :).. to az taka zahada nieje.... ale nad tymi srobmi by som ani ja nespekuloval.

Chlapi.. ked date sirsi rafik, tak je dobre sa posnazit, aby tazisko kolesa bolo co najblizsie tomu co tam bolo predtym - lebo cim viac to vytrca, tak tym viac je zatazovane lozisko a co ja viem co este..

Podla mna staci podlozka taka siroka, aby sa ti guma nedrala o tlmic :)... je to zbytocne to prehanat, lebo sa potom dost zmeni aj chovanie auta na ceste.... :papa

to crack: jj platí to i u jiného et-čka. proto bys měl dávat na auto to co tam máš předepsaný.

jinak použij radši ten dural jak ti raděj. a nezapoměň na tu podložku udělat i osazení tý díry.dyštak si to nakresli v cadu a pošli sem obrázek. třeba ti postačej naše rady

Původně zaslal: kšanda

to crack: jj platí to i u jiného et-čka. proto bys měl dávat na auto to co tam máš předepsaný.

jinak použij radši ten dural jak ti raděj. a nezapoměň na tu podložku udělat i osazení tý díry.dyštak si to nakresli v cadu a pošli sem obrázek. třeba ti postačej naše rady

jo jo a proto tam mám origo litý kola;)

to tím et 35 a podložku 20mm,nebo kolo s ET 15 bez podložky máš naprostou pravdu.

podložky se dají koupit i u značkových firem k AL kolům a to pokud prodávají s většim et a máš problém že by ti dřeli o tlumičetak ti prodají podložky aby jsi dosáhl správného ET, takže to takové zlo nebude.:P

šroby radči kup, mají válcovanej závit a ten je pevnější než řezanej :mrk

jj, dural, hliník ne

tvar podložky je stejnej jako dosedací ploch brzdového bubnu nebo kotouče + šířka kterou zvolíš

jj, tvar je stejnej, jako dosedací plocha bubnu, ale ještě je dobrý udělat střed (středovej kruh) na kolo (nějaký podložky jsem viděl i bez toho a to bych nedoporučoval)

btw. myslim, že asi tak měsíc zpátky tady nabízel honza nějaký podložky - možná by je ještě mohl mít...

A ty už máš ty kola koupený?Já bych teda koupil kola s et co tam patřej a neřešil to podložkama.Víc to namáhá šrouby a pak ti tam vznikaj dvojnásobný vůle než u kola bez podložky.Musíš středit podložku která má vůli a ní pak ještě kolo které má taky vůli.Takže 2x tolik!Jasně je to málo a je tam.Nevim jestli ti jde o cenu,ale spočítej si všechno co k tomu potřebuješ a si na ceně jinýho kola s et co má bý:papa

Původně zaslal: Capy

A ty už máš ty kola koupený?Já bych teda koupil kola s et co tam patřej a neřešil to podložkama.Víc to namáhá šrouby a pak ti tam vznikaj dvojnásobný vůle než u kola bez podložky.Musíš středit podložku která má vůli a ní pak ještě kolo které má taky vůli.Takže 2x tolik!Jasně je to málo a je tam.Nevim jestli ti jde o cenu,ale spočítej si všechno co k tomu potřebuješ a si na ceně jinýho kola s et co má bý:papa

jj, to je samozdřejmě nejlepší řešení :super tedy pokud už kola nemáš