Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Spotreba a velkost nadrze LPG 1.6 16v 80kw


palino306

Recommended Posts

Já mám místo rezervy pod autem cca 53L a vleze do prázdné cca 45L. Nádrž je nějaká polská s naším atestem a montoval to LPG servis v Lipníku n.B. Nájezd cca 550 - 580km záleží kde jezdím. Mám i měření hladiny LPG ale to je k ničemu díky tomu že nádrž je nízká. Hlídám si tankování na denním počítadle které vždy nuluji když tankuji.

Edited by pecino
Link to comment
Share on other sites

Spotřeba 10,5L/100km je dost, zkus jezdit na benzín a uvidíš jakou máš spotřebu benzínu. U plynu je o cca 20% vyšší spotřeba. Ale palubní PC nemusí ukazovat úplně dobře. Ideální je jezdit z plné do plné a počítat kilomery. Ale takovou spotřebu nemám ani ve městě. Může to být nastavením LPG. Velikost nádrže je dána její velikosti. Bylo místo tak tam šla ta největší co tam vešla.

Edited by pecino
Link to comment
Share on other sites

Pokud jezdíš krátké trasy tak by spotřeba plynu měla jít dolů, protože jedeš víc na benzín než na plyn, ale zase benzín půjde nahoru. Já mám tak na 10 LPG nádrží jednu benzínovou za 500kč ať mi nesvítí a nepípá rezerva. V zimě je to dříve. Možná co 7 nádrží LPG. Nesleduji to přesně.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj hoši tak já mám 307 sw 2 litr 103 kw s automatem lpg montované taky v Lipníku system LR nádrž stejně velkou spotřebu mam 10.5 - 11 l a jak píše pecino to měřeni kolik plynu je v nádrži je nepřesné pokud se to pořadně neseřidí byl jsem to nastavovat 3x a výsledek nic moc po 4té mi vyměnil multiventil nastavil a výsledek led diody ukazují úbytek lpg po 10l .Jinak přepíná mi to rovněž do 1 kilometru a teplý motor 60 stupňů startuje rovnou na lpg.

vineko

Link to comment
Share on other sites

1.6 SW po face, system Solaris dynamic/memránové vstřikovače Hana, nádž toroid 51L, tankuji cca 45-48L (upravený pojistný ventil).  Větší nádrž nešla dle technika namontovat. Průměrná spotřeba plynu je 8,7L (čistě plyn bez benzínu).

Přepínání mám na 40°, ale potřeboval bych to zvednou na 45° (což u mého systému prý nejde). Auto mi občas těsně (cca do 5min) po přepnutí neudrží otáčky (při řazení)

otáčky spadnou pod volnoběh a auto zdechne.. Naštěstí se to stává tak 1xměsíc, ale se.e mě to....

Edited by Milkinson
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1.4 16V krátká. Plyn mám od Landi Renzo. Nádrž místo rezervy a do plna se vejde cca od 43-46 litrů. Asi podle tlaku plnění které čerpací stanice. Plyn přepíná po cca 1km. A nájezd je různý. Všechno podle stylu jízdy. teď jezdím jenom město, takže podle počítadla km ( vždy nuluju při naplnění) ujedu průměrně 600 km. V létě se povedlo i 700 km. Když jsem jezdil dálniční štreky po Evropě, tak se dalo při 130 km/h ujet na nádrž i 620 km. Auto je citlivější při rozjezdu a někdy má tendenci se zadusit. Musím víc po plynu. A taky neduh občasné kolísání otáček při volnoběhu. A to jenom na plyn. Podle plynaře je to tím, že auto má hodně najeto. Na benzín to nedělá, prý je plyn díky většímu oktanovému číslu na to citlivější. Aby se to uklidnilo musel bych zainvestovat do nového katu. Jde to i elektricky obejít, oblbnout počítač co je u plynu. Ale do toho nejdu, zase tak moc mi kolísání otáček nevadí. Jinak po 30000km zatím bez větších problémů.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...