Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

je to radar?


Pe.Tr

Recommended Posts

jako myslim, ze to byl Chlumec nad LCidlinou, obcas jsem se tam bavil tim, ze umel radar v te vesnici ukazat max 199 :D 

@Medvěd já v CV jsem kazdy mesic, vim o nich, ale jak spravne pises, pokuta a hlavne jeji vyse me opravdu prekvapila...... poslal jsem i stiznost..... a nic :D 

@Pepito no jako masakr...... ale co cekat od tech volu.... kdyz jsem s radnici jednal kvuli problemum s parkovanim bytoveho domu a navazaneho obchodniho centra.... tak to bylo jako jednani s indianama.

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to s těmi pokutami za rychlost trošku složitější. Pokuta za 55 km/h neznamená, že tam člověk skutečně tolik vědomě jel, resp. že na takové číslo musel koukat na tachometru. Pokud chce úřad dát pokutu za rychlost, tak od naměřené rychlosti musí odečíst 3 km/h (u rychlosti do 100 km/h) nebo 10% (u rychlosti nad 100 km/h) kvůli odchylkám tachometrů v autech, případně jiným okolnostem majícím na výpočet rychlosti vliv (např. obvod použité pneumatiky). Určitě jste si všimli, že v každém autě (značka, typ) ukazuje tachometr trošku odlišně a někdy ta odezva na sešlápnutí plynového pedálu, resp. frekvence obnovení údaje za jednotku času taky není nějak rychlá a přesná. U některých starších aut se ručička třeba i houpala, ačkoliv jelo auto konstantní rychlostí. Navíc udržet nohou na plynovém pedálu stálou rychlost s přesností na 1 km/h bez ohledu na terén a povětrnostní podmínky prostě nejde (samozřejmě tempomat to umí). Mnohá auta z výroby taky na tachometru záměrně kecají (ukazují trochu vyšší rychlost, než je ta reálná). Takže pokud jsem dostal pokutu za 55 km/h, tak jsem na tachometru mohl mít klidně 62 km/h (v průměru za celý měřený úsek u úsekového radaru) a to je už "jiné kafe".
K tomu výpočtu: Na tachometru mám 62 km/h, můj tachometr (ano, v mém autě to tak je) od výroby proměřuje o +4 km/h, takže reálně (např. podle GPS) jedu 58 km/h, úřad mi musí odečíst toleranci 3 km/h a pak už mě smí pokutovat za oněch 55 km/h, které jsou prostě neoddiskutovatelné bez ohledu na to, na jaké číslo se dívám na budíkách (nebo dneska moderněji na displeji). To je prostě taková pomyslná hranice, u které nemůže být sporu o tom, jestli to auto tolik jelo či nikoliv a jestli řidič toto vědět (vidět na přístrojích) měl a mohl. Takže pokuta za 55 km/h není v mých očích (někdo to třeba vidí jinak) tak bagatelní, jak může dle čísla zdánlivě vypadat.
Toť můj názor. :papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopil som to správne? Pokutu môžem dostať za rýchlosť 54 km/h. Síce tachometer v mojom aute ukazuje 57 km/h (+ 3 km/h voči GPS). Policajti namerajú 54 km/h, ale odpočítajú 3 km/h ako možnú chybu merania. Takže zostáva 51 km/h, čo už je nespochybniteľné prekročenie 50ky. Či je v ČR ešte nejaká ďalšia benevolencia? Má niekto skúsenosť, ak je to napr. v Rakúsku? Aj tam odpočítavajú nejakú chybu merania?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všude (kde vím, nebo si všimnu 😅) jezdím max 10 nad limit a zatím nic... jen v tunelech u Prahy nastavuju 88 (ségra 90).. Myslím si, že co je ofiko do 54,9km/h (84,9) naměřených, tak neřeší nikdo... co je 55 a vejš už někteří jo... :) Většina radarů v mém okolí to asi řeší od 60 vejš.. nebo možná už 58 a vejš, ale mě to vychází odchylkama... auto mi jede o 4km/h oproti reálu.. je fajn to vědět.. :) 163 na tempomatu mám tudíž jen taktak od nesledovanejch... 😉

Každopádně díky za debatku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Využiji tohle vlákno :mrk

Během včerejška nám vedle hasičárny vyrostl tento sloup s koulí na vrcholu. Vypadá to jako součást radarové stanice protivzdušné obrany. Je super mít za barákem neznámý objekt... :aut😂

20230517_175401.jpg

Upraveno uživatelem pavelu96
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...