Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výstražná hláška "nebezpečí poškození filtru částic"


PajaXV

Recommended Posts

Ahoj,

 

nemá někdo zkušenost s touto hláškou? Nedávno mi to naskočilo na displeji pal. pc, svítí i výstraha na přístrojovce, auto jede normálně, nepoznal jsem změnu ani ve spotřebě.

Byl jsem v servisu a diagnostika od Peugeotu nenalezla žádný problém, žádná závada, přesněji "absence závad" po načtení v diagnostice Peugeot, vše v pořádku a přitom na displeji svítila velká hláška.  Prý neví co s tím, leda prý přehrát software v autě.

Filtr částic v autě mám, funguje, regenerace provedena nucená aby se vyloučilo že by to bylo tímto. Stav filtru podle diagnostiky OK.

 

Peugeot 307 SW (Navteq) - 2007, motor 1,6 HDi 80Kw (HZ)

 

Díky za případné postřehy a rady.

 

Pajos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm.

Dalsi lepsi servis.

FAP mas ucpany.A diag to psat ani nemusi.

A ta hlaska znamena presne to co pise......

 

Nejsem odborník, tak nevím, ale, FAP zanesení diagnostika vyhodnotila na 30%...   Pokud diagnostika vyhodnocuje filtr jako dobrý a podle Tebe je špatný, tak k čemu pak ta diagnostika je? Neřeknu nějaká china uni diag, ale Peugeot diagnostika?

A kdyby byl ucpaný, nemělo by to spíš padnout do chyby a tím, že je filtr KO a ne hlásít varování před poškozením jestliže je špatný? Známý měl filtr mrtvý a svítila mu jiná kontrolka, auto "nejelo" , respektive jelo jak slimák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagnostika to samozřejmě pozná, ale je potřeba se do ní umět koukat. Ne vždy napíše přímo, že filtr je KO, je potřeba sledovat spoustu jiných ukazatelů.... 

 

Být Tebou jezdím dál a počkám si jak se to projeví nebo pro klid duše změň servis ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za postřehy, nechám to jak je a poznám, až to případně padne do nouzového režimu, tak pak snad bude jasno kde je zakopanej pes. V dohledné době se nechystám nikam daleko a těch 50 km co jezdím za den případně dohrkám i v nouzovém režimu. Pokud je filtr v háji, tak na něm není co pokazit a pokud není v háji tak maximálně bude...  zlatej model bez FAP co má tatík :( 

 

Jinak co se hodnot týče, měli to natočený a sledovali nejaký hodnoty online za běhu co se točí kolem filtru nějaký ventil a já nevím co a prej v pořádku, mě ty čísla nic neříkají, nemohu říct jestli jo nebo ne. Osobně postřehy z jízdy, žádná změna teď a před hláškou, auto jede stejně, žere stejně, jen ta hláška a kontrolka na přístrojovce svítí.

 

"Checknout" fyzicky nevím, sám na tom nic nepoznám a v servisu aby se s tím nemuseli ... řeknou vyměnit (vyhodit) a nazdar, běžná praxe, tam co mě to diagnostikovali se "specializují" taky na preparaci filtru a úpravu softu, do toho nechci jít když teď vyhrožují jak po tom půjdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Po roce a půl, kdy jsem bez problémů jezdil s touto výstrahou, jsem včera použil levnou čínskou diagnostiku, která šikovně dovolila nakecat řídící jednotce, že došlo k výměně/vyčištění FAP.  Vyčištění jsem loni v letě nechal udělat jako jednu z možností, že by kontrolka/hláška zhasla a tehdy bez změny.

Výstraha zhasla až po zásahu této "číny", takže na pohodu, ono jiný fakt, než výstrahu to za ten rok a půl vlastně ani nedělalo, auto jelo stejně, spotřeba stejná, regenerace OK...

Alespoň budu auto dávat z baráku "čisté" bez závad a svítících kontrolek ikdyž nový majitel s tím byl srozuměn :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Je to nejaká čínská kopie Delphi DS 150E, nabízí to nové nějaký maník z HK na Sbazaru za necelý 3 tis včetně nelegal kopie softu od Delphi, vzhledem k ceně to s originálem má společný vzhled a název.

Pažouta jsem dnes předal nové majitelce (sestře) a je spokojená, jinak diagnostiku jsem už otestoval i na VW jednou na Caddy co má manželka rok 2010 a pak na zánovním pašíku z roku 2013 a funguje dobře, za tu cenu se to doma neztratí.

Svým způsobem zůstal pažout stále v rodině, navíc otec má stejnýho...

diag.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 5. 2017 at 7:14, PajaXV napsal:

Po roce a půl, kdy jsem bez problémů jezdil s touto výstrahou, jsem včera použil levnou čínskou diagnostiku, která šikovně dovolila nakecat řídící jednotce, že došlo k výměně/vyčištění FAP.  Vyčištění jsem loni v letě nechal udělat jako jednu z možností, že by kontrolka/hláška zhasla a tehdy bez změny.

Výstraha zhasla až po zásahu této "číny", takže na pohodu, ono jiný fakt, než výstrahu to za ten rok a půl vlastně ani nedělalo, auto jelo stejně, spotřeba stejná, regenerace OK...

Alespoň budu auto dávat z baráku "čisté" bez závad a svítících kontrolek ikdyž nový majitel s tím byl srozuměn :)

 

 

A pak to vypada presne takhle.

IMG_20170605_131957.jpg

IMG_20170605_132009.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 6. 2017 at 21:57, straki007 napsal:

 

 

A pak to vypada presne takhle.

IMG_20170605_131957.jpg

IMG_20170605_132009.jpg

Nevím co s tímto (foto pístů) má společné FAP a hláška o jeho možném poškození... nic osobního proti Tobě, ale příjde mi, že dost Tvých rad je směrováno na to aby jsi měl kšeft, tím nechci říct, že nejsi šikovný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, jarda.simkanin napsal:

Kolik má ten peugeot najeto?
Fap filtr vydrží 160-200 tis km ramcově. Pak se ucpe

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
 

Najeto 191 tis. a jak jsem psal filtr jsem nechával i čistit, takže sice nebude jako nový, ale zanesený nebyl určitě, spíš šlo o nějaký SW zádrhel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, PajaXV napsal:

Nevím co s tímto (foto pístů) má společné FAP a hláška o jeho možném poškození... nic osobního proti Tobě, ale příjde mi, že dost Tvých rad je směrováno na to aby jsi měl kšeft, tím nechci říct, že nejsi šikovný...

Spousta mých rád směřuje k tomu aby lidi uz konečně nedělali okamžitě to co se doctou na fóru. A co ma společné propadnuty pist s FAPem? Ještě poradne nastuduj co se děje s motorem když regeneruje a co se děje když je ucopany a regeneruje. A tema radama spíš směřují k tomu aby jsem neměl tolik práce, když jsme uz u toho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...