Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota motoru a kolísání otáček


Wimpi

Recommended Posts

Zdravím, chci se zeptat na teplotu motoru u mého Peugeot 306 1.9TD. Při delší jízdě (30km) se neohřeje na více než 75st. Takže pracovní teplota je někde mezi 70-75. U mé druhé 306-tky mám teplotu 80st. Taky jsem si všiml, že až auto ohřeju na 70st. a nechám ho klapat na volnoběh,tak občas otáčky kolísají mezi 950-1000. 

 

Nevím, jestli by to mohl být problém termostatu, nebo regulátoru čerpadla (Lucas). Auto se ohřívá poměrně rychle a solidně topí. Co do výkonu mu nic nechybí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem projel auto,ohřál ho asi na těch 50st. a sáhnul jsem na hadici co vede od termostatu do chladiče a byla studená. Když jsem ho ohřál na 75st. byla velmi teplá a nebyla tvrdá,dala se bez problémů zmáčknout. Chladič byl ale ve spodní části jen vlažný. Víčko nádobky si jen drobně odfouklo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ti to začne topit AŽ(!) při stání v koloně, tak máš v loji gumičku na termostatu.

Tak se na to koukni - nový termostat, na tenhle starý šuplík, vyjde tak na 500,- Kč.

Jo, a dělaly se různé verze (italská, německá, švédská, ...), každá otevírá při jiných stupních. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj,

na mém autě je termostat měněný původním majitelem, ten prý potřeboval, ať mu auto jde více do teplot, protože tam je LPG a jezdil krátkou vzdálenost do práce. Jenže auto topí jak šlak a regulace teploty v interiéru je děsná. Na štelování teploty, kde přechází modré diodky do červených, tak když nechci aby mi auto neupeklo za živa, tak musím mít nastavenou teplotu na prvním červeném čtverečku. Když ho dám na poslední modrý, tak už to fouká studeně. Dá se to přenastavit? Nebo co je špatně? Ten termostat??? Díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...