Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pomalé stahování el.oken


ricik13

Recommended Posts

Mam to samé už 9 let, měl jsem to rozebraný, promazal kde co, převod, lanka, rolny, na stole to jezdilo perfektně, v autě to jede zase pomalu, jedna varianta je že jsou slabý kabely, protože spinačem u spolujezdce to jede rychleji než spinačem u řidiče, druhá že pokud je zima tak to jede fakt jako šnek, takže to zase vypadá že je to někde zatuhlý, ale nemá být kde. Taky jsem už rezignoval a kašlu na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

něco ve spreji, myslim, že to bylo přímo určeno na ošetření těsnění ve dveřích.. tuším, že to bylo na silikonové bázi.. Taky se dá použít glycerol nebo bílá vazelína ve spreji.. ale nevim co to udělá teď v zimě... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám na 406 to samé a jak vidím, nejsem zdaleka sám. Dolů jdou okna celkem dobře, ale nahoru je to bída. Hladně u zadních oken se to vyloženě trápí. Někdy mám docela strach, že v tom jednou rupne, něco povolí a okno už nahoru nedostanu. :bojim Zdá se mi, jako kdyby to mělo příliš velký odpor. Ale podle toho, co píše Radek Hurvajz, nemá rozebírání dveří velký smysl. Namazání těsnění mě nenapadlo, to by možná mohlo pomoci. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pomůže dveře rozebrat a zjistit, proč jde sklo těžko--buď je problém v samotné stahovačce, nebo ve vedení okna (jedna vodítko bývá seřizovací)

 

mazat sametku (to v čem okno jezdí) moc nedoporučuju, protože hned po promazání nějakým sprejem okno pojede sice o dost lépe, ovšem po nějaké době, kdy se na ten olej nalepí prach, bude v sametce nepohyblivé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravim, myslim ze to je tim jak ty gumy (sametky) v kterych to leta jezdi se odrbou a zustane tam jen cista guma ktera se na okno prilepi spolecne s prachem a mazem , potom se to trapi, dusledkem cehoz motor zeslabne a sune se to jen hodne pomalu.

Reseni? Vycistit to trochu pomuze... ale ten moturek uz je stejne slabej takze kdyz na okno pritlacim suchej hadr tak tak se to plazi.

Jen nechapu proc se to deje jen u spolujezdce:(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

U naseho nejhorsi prave zadni okno ale vysvetlenim by mozna mohlo byt docela nedokonale vedeni a tim i krizeni v samotne sametce .....
Staci si spustit trosku okno dolu a zavrit dvere to co se ozve je trosku spatne ale je to asi neodstranitelne po tolika letech.
U naseho neresime cas od casu stahneme okna zase vytahneme a to je tak vse.
"Topeni topi a klima chladi tak ze okna jen u ridice jen kdyz je nekde parkovaci automat a na STK"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...