Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota oleje


mikluk

Recommended Posts

Ahoj,

 

asi ti to nepomůže, ale mám model 11/2004 1,6HDi 80kW a diagnostika mi hlásí stejnou chybu. Myslím, že by to mohlo být to čidlo hladiny oleje, protože někdy když nastartuju tak palubní počítač ukazeje, že je tam málo oleje (takové ty čtverečky), ale podle měrky je tam po max. Zatím sem to nějak neřešil ovšem po vymazání se chyba za chvilku zase objeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 5 let později...

čaute, nadviažem na toto staré téma - snad to nevadí...

Mám 307 SW 11/2005, 2.0HDI 100kW , budíky biele sport a z ničoho nič()začalo toto horšie upršane usnežene počasie) prestalo mi ukazovať na budíkoch teplotu oleja v motore - dislej v otáčkomere, podsvietenie v ňom svieti ale displej je prázdny. chcel som skontrolovať čidlo resp.konektor čidla ale neviem kde ho mám hladať na motore? Nemáte niekto fotku kde sa nachádza ? Odkial je prípadne prístupné ? Auto mám druhú zimu ale objavilo sa mi toto prvý krát teraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravím, takže čidlo po premeraní má myslim hodnoty dobré. Nieje prerušené - tri piny - správa saako potenciometer. Kontakty očistene prestrieknuté aj ked boli ok. Len či som čidlo našiel meral správne ? Je to jedine čidlo na olejovej vani. Je vpredu na motore dole kusok od chladiča smerom. Káble skontrolované po miesto ako idú do hl.kábl. zväzku. Ako postupovať ďalej ? Napadá vás niečo ? 

IMG_20211227_135112.jpg

IMG_20211227_135033.jpg

IMG_20211227_135017.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak uz ked som bol pod autom som cidlo vymontoval aby som nasiel cislo dielu ze ho pre istotu vymenim. Cislo je na plaste tycinke co je vnutri vo vani.

Este najst nove podla cisla 96499344 a pri vymene oleja na jar skusim vymenit. Ak nepomoze tak dalsie na rade bude asi otackomer v pristrojovke

IMG_20230129_135912.jpg

IMG_20230129_135902.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...