Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Není tu nějaký odborník na "operativní leasing"?


Medvěd

Recommended Posts

Pro "Méďu" zapomněl jsem ještě na jedno "+" u OL a to z hlediska účetnictví: Nemusíš se starat o odpisy u DHIM tedy hmotného majetku. Auto se vzhledem k ceně do OE (operativní evidence) a tedy možnosti jednorázového odpisu prostě nevejde. To by Ti ale lépe vysvětlil nějaký ekonom.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau Pežoťáci

Doufám, že to co napíšu nikdo nebude brát jako zde zakázanou reklamu.

Malá kalkulace operáku RELAX a porovnání nákupu vozu za peníze.

Vzor: PEUGEOT 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDI 120k FAP S&S MAN6 EURO6 s metal lakem, navigací, zadní park. asis. s kamerou a vyhřívaná přední sedadla. Dnešní cena pro klienta 580.000,- Kč včetně DPH.

Při pořízení stejného vozu s použitím RELAX plus ( full servis včetně zimních pneumatik ) na 24 měsíců 40.000 km se platí měsíčně 7.114,- Kč To znamená, že za dva roky ježdění se zaplatí 170.736,- Kč včetně DPH. To vše včetně pojištění s 5% spoluúčastí a GAPem, servisu, zimních pneumatik, dálničních známek a až 4 dny zapůjčení náhradního vozu.

Jednoduchý výpočet: 580.000 - 170.736 = 409.264,- Kč

Při nákupu za peníze se musí vše zaplatit a počítat také s poklesem ceny při prodeji ojetého vozu.

Bude pokles ceny vozu za dva roky jen vysněných 30%?  580.000 - 30% = 406.000,- Kč

Náklady na užívání vozu máme každý jiné. Myslím tím třeba bonusy na pojistky a i požadavky na zimní kola atd. ( jsou klienti co je nechtějí, prý na sněhu nejezdí)  Výhodnost pořízení vozu nechám na vašem uvážení.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

splátka

4500
HAV a POV 700
servis 1000
pneu 700
dálnička 125
STK a Em 75
CELKEM 7100

Na ukázku můj plán nákupu a servisu auta co jsem vzal jako pracovní. Taky jsem dostal nabídky kolem 7-8000, jediný rozdíl je v tom, že když jsem všude řekl nájezd cca 30-35 000 za rok, tak šla cena přes 10 000....

Vyšlo mi to, že 2 roky budu splácet, a další dva roky už pojedu spořením na další Volvo.

před 26 minutami, Pe.Tr napsal:

no doufam ze nejdes jen po vysi mesicni splatky....

hodně jsem nad operativním leasingem přemýšlel teď nedávno, ale ve finále jsem sáhnul po starém autě byť nákladově jsem na tom stejně jako JVT, těch 7114 to měsíčně udělá.

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Charlie 1 napsal:

Ještě jedna z pasti je u operaku,že při předávání auta se kontroluje velice pečlivě stav a v případě sebemenšího poškození se doplácí spoluúčast...

Ano to je fakt, řeší sebemenší škrábanec. Koncem roku jsme vraceli dvě auta na OL od Leaseplanu. Mají manuál kde je popsáno jaké poškození jsou akceptována, která už  ne (např. je dán max.rozměr a hloubka škrábance apod.), řeší každý flíček na sedačce atd. Něco se vyplatí nechat opravit na havarijku (nechával jsem opravovat důlky ve střeše,  i se spoluúčastí se to vyplatilo), ty menší věci neřešit a doplatit potom leasingovce. Pokud si nejsi jistý tak nabízí i prohlídku před vrácením (samozřejmě placenou) kde ti udělají report právě těch poškození s cenou případné opravy. Ale pochybuji, že to následně všechno dávají opravit 🤔

charlie1: To je prostě dané pojišťovnou, nezáleží zda je to u škodovky nebo jinde,  pojišťovna ti neuzná jako jednu pojistnou událost poškození, která evidentně spolu nesouvisí. Samozřejmě jsem to také zkoušel, ale prostě to nejde.

Upraveno uživatelem Driver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...