Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 prestal startovat (davkovat palivo)


JAMESBOND007.CZ

Recommended Posts

Pekny den, zniceho nic prestal startovat muj 306 kombi,1.4L benzin, 1998 vsechny hadice jsou rychlospojky, mam sice obvykle problemy s elektrikou (nefunkcni spolujezdcovy dvere z elektrickeho hlediska, nefunkcni zadni sterac)

 

Nejdriv mi kolisaly otacky ,obcas klepal motor pri startovani a smrdel benzin z vyfuku, tak jsme vymenili lambdu.

benzin smrdet prestal, otacky kolisaly i nadale, obcasne klepani zustalo

 

pak zniceho nic neslo nastartova(starter toci)t a po odtahnuti mi diagnostika ukazala potenciometr skrtici klapky.

 

po jeho vymene sice v diagnostice chyba zmizela, avsak stale nejde nastartovat. meli jsme podezreni na benzinove cerpadlo, avsak ani nove cerpadlo nejde.

 

Zmeril jsem proto voltmetrem proud a pri zapnutem klici kdy ma dotlacit benzin, mi ukazuje 3.6v pri startovani 11.5v

 

dali jsme tedy cerpadlo naprimo, a ani tehdy nelze nastartovat.

 

kdyz automechanik nastartoval sprejem (coz je prasecina), auto jede klidne 100km ale nesmi chcipnout motor na vic jak 15 minut.

 

z preventivnich duvoru jsme vymenili benzinovy filtr, kostru od baterie na motor a ani to nepomohlo.

Jiskru take hazi. ale dostat se k svickam je docela zazitek.

 

jeste dodam ze 2 roky zpatky byl motor po castecne GO. Hlava, ventily, rozvody... a za rok najedeme tak 5000km

 

Vi nekdo co s tim?

Upraveno uživatelem JAMESBOND007.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak zmerajte tlak paliva ,ma to vstrekovace na liste? alebo len monoblok jednobod?

 

alebo daj vin nech sa vie konkretne o ktory motor ide

 

tiez by som zmeral cidlo chladiacej kvapaliny co pise Hafity alebo odpojil z neho konektor a tak skusil startovat

 

alebo odpojit konektor a do konektora napichnut odpor cca 4 kiloohmy zodpoveda to cca vonkajsej teplote 10 stupnou celzia

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som vycistil (vymenil) snimac otaciek. Tie priznaky by kludne zodpovedali jeho zavade.

Najdes do spredu, medzi prevodovkou a motorom (na zotrvacniku), je to  iba 1 srob a moze byt iba zahadzany olejom z presak. gufera a obaleny prachom po rokoch.

 

edit: polozka c.6

 

 

 

post-12075-0-31483700-1451635528_thumb.p

Upraveno uživatelem jojtik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nasel a vycistil to cidlo, nepomohlo. nevim jestli je to cidlo uplne nebo zcasti nefunlcni. dnes jsem auto potreboval. takze sprejem 5s eter do sani a mohli jsme jet. motor se toci na benzin 30s a pak uz nastartuju normalne. nechapu. a 30km jsme jeli v pohode. jen mam pocit ze to je liny

Upraveno uživatelem JAMESBOND007.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam podobny problem na mojej 306 tiez 1.4 jednobod ale mne nastartuje horko tazko zo zaciatku ako keby len na 3valce a potom sa zobere a ide pekne aj tah ma ale ked sa zohreje a necham ho cca 15min postat tak nenastartujem a o 24h pridem a potom ho nasrartujem ale tazko

celu skrtiacu mam druhu z funkcneho auta novy potenciometer na klapke nove cidlo teploty nova lambda novy snimac na kluku/zotrvacnik nove sviecky svieckove kable novy zapalovaci modul a diagnostika nic nehlasi 

uz si neviem rady ale asi zozeniem druhy motor prehodim a budem mat hadam pokoj :/

 

ked pises ze studeny nejde mne to robylo na 1.6 co mam este cidlo teploty vymenil som a mal som pokoj

Upraveno uživatelem juraj4522
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobre, ale proc mi teply motor jde a studeny ne? nebudu prece celou zimu startovat etherem.

Pokud je motor studený a ŘJ dostává z čidla teploty signál, že je teplý, tak tam ta ŘJ dává málo paliva.... TŘEBA.... To čidlo lze změřit ohmmetrem, hodnoty tu najdeš, použij hledání....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tydle čidla bývají u termostatu, tzn. někde nahoře na hlavě, kde končí motor a začíná převodovka.... Motor začíná u rozvodů.... |A u některých značek ani to ne.... Termostat bývá pod takovou kopulkou, co je na tři šrouby na 10 klíček a vede z teho hadica.... Písmena i číslice ber v tuto noční hodinu s rezervoooo.... Dačo jsem sosnul.... Ale zas je mi fajne.... :P:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zelene cidlo  ak mas RJ motora  jednotku sagem  oem 1920 K9

ak mas modre cidlo tak oem 1338 A6

a potom este jedno zelene  oem 1920 3F 

 

neviem preco podla vin ukazuje 3 snimace  ale ak mas modre tak modre

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...