Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna oleje


Netopýrka

Recommended Posts

VÝMĚNA OLEJE

NÁVOD PRO ŽENY

1) Zajet do servisu, nejpozději po 15.000km od poslední výměny oleje!

2) Dát si šálek kávy

3) Po 15 minutách vyplnit šek a s odborně ošetřeným vozidlem opustit dílnu.

Výdaje:

Výměna oleje: Kč 1000,--;

Káva: Kč 30,--

Dohromady: Kč 1030,--

===

NÁVOD PRO MUŽE

1) Zajet do mototechny (nebo podobně), zaplatit 1500,- za olej, filtr, čistící pastu a vonný stromeček.

2) Zjistit, že nádoba na vyjetý olej je plná. Namísto odvozu do patřičné sběrny, vylít olej do jámy na zahradě.

3) Otevřít plechovku piva. Vypít.

4) Zdvihnout vozidlo na hever...půl hodiny předtím hledat klíny!

5) Klíny nalézt pod synovou tříkolkou.

6) Z naštvání otevřít plechovku piva...vypít!

7) Vypouštěcí vanu zasunout pod vozidlo.

8 ) Hledat šestnáctku klíč.

9) Vykašlat se na hledání, použít sikakleště.

10) Povolit výpuš?ák

11) Výpouštěcí šroub upustit do vany s horkým olejem, přitom se horkým olejem umazat.

12) Uklidit bordel

13) U dalšího piva pozorovat, jak olej vytéká

14) Hledat kleště na filtr

15) Vykašlat se na to. Šroubovákem prorazit a odšroubovat.

16) Pivo

17) Přišel kámoš...zbytek piva vypít s ním! Výměnu oleje dokončit zítra.

18) Další den: vytáhnout vanu s vyjetým olejem z pod auta

19) Posypat pískem olej, který se při 18 ) vylil vedle

20) Pivo - vlastně ne, včera dopito.

21) Dojít do obchodu, koupit pivo.

22) Přidělat nový filtr

23) Nalít první litr oleje do motoru

24) Vzpomenout si na šroub z kroku 11)

25) Hledat šroub ve vaně s olejem

26) Vzpomenout si, že šroub i vyjetý olej byly ekologicky odstraněny na zahradě

27) Vypít pivo

28) Jámu vykopat, hledat šroub

29) První litr nového oleje najít na podlaze garáže

30) Vypít pivo

31) Při utahování výpuš?áku sikama sjet rukou z kleští a hrozně si sedřít kůži o kastli

32) Uhodit hlavou na zem...jako reakci na 31)

33) Začít nadávat

34) Zahodit kleště

35) Nadávat dalších 10 min, protože odhozené kleště roztrhly oblíbený plakát na stěně

36) PIVO

37) Očistit ruce o čelo a předpisově obvázat kvůli zastavení krvácení

38) PIVO

39) PIVO

40) Doplnit 4 litry oleje

41) PIVO

42) Spustit auto z heveru

43) Rozbít u toho jeden klín

44) Vycouvat s autem a na olej z kroku 23) nasypat písek

45) PIVO

46) Zkušební jízda

47) Zastaven dopravní hlídkou, odvezen na odběr krve a pokutován za řízení pod vlivem alkoholu

48) Vůz je odtažen

49) Zaplatit odtah

Výdaje:

Díly: Kč 1500,--;

Pokuta za řízení pod vlivem alkoholu: Kč 15000, --;

Odtah: Kč 1400,--;

Pivo: Kč 600,--

Celkem: Kč 18500,--

TO NEŠLO NEPOSLAT....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No třeba moje realita byla,že známej inženýr se příšel souseda zeptat kde je olejovej filtr a kudy má vypustit olej ze svojí škody 120.Bylo to asi okolo 11hodiny.Když se za ním soused šel podívat v 15hodin,tak ing.říká že právě to dodál,že akorát ted dolil olej,že mu to trvalo 4 hodiny než to všechno udál a dostal tam olej.A když se ho soused zeptal jak je to možný že mu to tak dlouho trvalo,tak mu odpověděl že to dlouho trvá než to tam tou dírkou injekční stříkačkou dostal.Nalíval to totiž tou dirkou kam se strká měrka na olej:D nebo aspon takhle mě to říkal:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

No třeba moje realita byla,že známej inženýr se příšel souseda zeptat kde je olejovej filtr a kudy má vypustit olej ze svojí škody 120.Bylo to asi okolo 11hodiny.Když se za ním soused šel podívat v 15hodin,tak ing.říká že právě to dodál,že akorát ted dolil olej,že mu to trvalo 4 hodiny než to všechno udál a dostal tam olej.A když se ho soused zeptal jak je to možný že mu to tak dlouho trvalo,tak mu odpověděl že to dlouho trvá než to tam tou dírkou injekční stříkačkou dostal.Nalíval to totiž tou dirkou kam se strká měrka na olej:D nebo aspon takhle mě to říkal:papa

Tak to je kruty nalivat tam olej pres merku to asi muselo trfat fakt dost dlouho....;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marda106

Původně zaslal: Crack

No třeba moje realita byla,že známej inženýr se příšel souseda zeptat kde je olejovej filtr a kudy má vypustit olej ze svojí škody 120.Bylo to asi okolo 11hodiny.Když se za ním soused šel podívat v 15hodin,tak ing.říká že právě to dodál,že akorát ted dolil olej,že mu to trvalo 4 hodiny než to všechno udál a dostal tam olej.A když se ho soused zeptal jak je to možný že mu to tak dlouho trvalo,tak mu odpověděl že to dlouho trvá než to tam tou dírkou injekční stříkačkou dostal.Nalíval to totiž tou dirkou kam se strká měrka na olej:D nebo aspon takhle mě to říkal:papa

Tak to je kruty nalivat tam olej pres merku to asi muselo trfat fakt dost dlouho....;)

no jo lidi jsou různý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ono se to tou dírkou nedělá?:D:D:D

bod 11 je o mě z 85% výměny a bod 31 z 50%:D

u bodu 11 chybý zjištění že olej je vlastně horkej a to co cejtim asi bude pálení toho oleje. nojo reflex. přece ten šroub nenechám utopit:D ale dalo se to vydržet. čerstvej svár pálí víc:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám svůj postup:

1) Zajít do hospody za známejma na pivko.

2) S kámošem servisákem domluvit výměnu.

3) Druhej den zavolat a projistotu mu připomenout na čem jsme se to domluvili.

4) Přijet na dohodnutej termín do servisu.

5) Při vypouštění oleje projít podvozek a pokecat co by možná bylo třeba vyměnit.

6) Zaplatit a při loučení se domluvit kdy zajdem na pivko.

7) Vyhrát v kartách veškerou vloženou sumu z5.

Součet:

1 hospoda - 150,-

Telefon - 7,-

Materiál - 600,-

2 hospoda - 200,-

karty + 960

Suma sumárum 0

:aut:roker:D

[upravil dne 1/12/05 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je špatného na tom dát si pivko při výměně :P

11) Výpouštěcí šroub upustit do vany s horkým olejem, přitom se horkým olejem umazat.

14) Hledat kleště na filtr

15) Vykašlat se na to. Šroubovákem prorazit a odšroubovat.

jaky by mě někdo viděl :D i ldyž bod 14 vynechávám, zkusím to ručně a pak hned ten šroubovák :D

[upravil dne 1/12/05 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když už jste se pustili do jednotlivých bodů, tak se mi nestalo, abych po sobě nepovolil ten filtr normálně rukou. A po jiných jestli jsem musel vzít kleště tak 3x... Probodnout filtr šroubovákem je zoufalství, to už bych si na to radši koupil tu páku s páskem - ale jak říkám, 99% povolím rukou.

Výpuš?ák do vany shodím většinou, to je přeci fuk, stejně ten horký olej hned sleju do sudu.

No a nakonec - nemám rád plechovky, pivo když už tak lahvový, a nebo nechat naplnit takovej ten 5 litrovej soudek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč je to probodnutí zoufalost?

já to taky dělám rukou, občas se ale stane že opravdu nejde pak ho probodnu ne teda šroubovákem ale takovým šídlem povolím a dírku si zacpu špunten aby nebylo vše od oleje. Jednou jsem to zkoušel páskem a nic moc pokud máš málo místa tak to ani nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela rád bych viděl, jak povoluješ rukou filtr u VW T4 - ten se totiž nějakým záhadným způsobem připeče k tělesu výměníku (i když tu těsnící gumu potřeš olejem) a při povolování jsem několikrát zažil, jak mechanik utrhl již z výroby na tom filtru navařenou matici na 22 klíč. U pětiválce VW T4 2,4 diesel se mi dokonce třikrát stalo, že mechanik povoloval filtr tak úspěšně, že zničil i ten výměník oleje (hliníkové čudo, ve kterém jde trubka od oleje a vedle ní jiná trubka s vodou a které stojí pouhých 9000 Kč - a to že ho zičil nepoznáš hned, ale až po ujetí dalších x km, v mém případě 3 - 5000 km - pak se hádej, že chybu udělali oni. Ten pocit, kdy Ti začne blikat kontrolka na vodu a po otevření kapoty zjistíš, že Ti z expanzky na motor teče olej - to je vážně hitovka).

[upravil dne 2-12-05 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

proč je to probodnutí zoufalost?

já to taky dělám rukou, občas se ale stane že opravdu nejde pak ho probodnu ne teda šroubovákem ale takovým šídlem povolím a dírku si zacpu špunten aby nebylo vše od oleje. Jednou jsem to zkoušel páskem a nic moc pokud máš málo místa tak to ani nejde.

Jo, žádnou zoufalost v tom nevidim - vzhledem ktomu, že olej měnim max 2x do roka, tak si kvůli tomu kupovat klíč za 150,- kterje na nic jinýho nevyužiju:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...