Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odvzdusneni chlazeni 1,6 16V BENZIN


martan01

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

Pred nedavnem jsem menil kompletni chladici kapalinu.

Vse ovzdusnil a auto jse nehralo.

Ted jsem 2x musel dolit cca 0.5l do nadobky.

Je mozne ze jsem tam nechal vzduch a az teprve ted jse tam voda natlacila?

Mam podezreni na unik kapaliny, jenze pod autem nikde nic neni znat.

Cim zacit?

Upraveno uživatelem martan01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni na "ventilek" odvzdušnění topení, zda není přes závit a neuchcává ti tam čůrkem kapalina, taky mrkni po hadicích a kolem termostatu....po výměně kapaliny vždycky hladina "sedne"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím, projel jsem celé forum a návody na odvzdušnění po výměně chladiče, ale jsem nějaký bezradný. Po výměně chladiče jsem nalil do nádržky cca 4,5L kapaliny, vnitřní topení máum již odvzdušněné, topí krásně ventil u termostatu jsem také odvzdušnil,  ale stále se mi voda nedostala do nového chladiče. Tam se voda dostane až při provozní teplotě, co se otevře termostat? 

Upraveno uživatelem qx123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povolíš šroubek na termostatu a budeš dolívat kapalinu, dokud bude ubývat v nádržce při nenastartovaným motoru. Zároveň budeš kontrolovat, jestli z díry od šroubku neteče už voda. Jak začne odtékat voda, zašroubuješ šroubek. Necháš 20minut odstát a zase doleješ (tento krok jen tehdy, jestli si vypustil komlet motor od vodni pumpy/vymena pumpy apod.).

Pak to nastartuješ a jdeš projet, u benzinu je zahraty motor do 10minut (alespon rafika se musi pohnout z dorazu a hadice od chladice musi byt horke). Pokud tak neni, je motor zavzdusneny na malem okruhu a pres  pumpu necyrkuluje kapalina. Na to pozor, může se uvařit motor, pak opakuj znovu kroky nahoře. Maly okruh v motoru musí být nutně naplněn kapalinou, jinak neotevře termostat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...