Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

bezpečnostní rám/klec


Peta_V

Recommended Posts

Nevíte někdo kde by se dal sehnat/vyrobit/navařit ochraný rám(klec) do peugeot 106 od rv1996? konkretne 1.6 gti. Nasel jsem na www.autodoplnky.cz ramy Sparco, ale bylo tam napsano ze se jedna pro vozy od rv 1991 ... mozna ze to je na obe dve verze 106 stejne .. fakt nevim. Cena kompletniho ramu byla 15000,- i s dph coz je hodne prijatelna vec. A to slo o KOMPLETNI ram,neo takovy ten polovicni jen do zadni casti vozu.

Nevedel by nekdo z vas presto o nejakem jinem vyrobci nebo i o nekom kdo by byl schopen ram postavit? a klidne i ten polovicni nebo nejaky aby nezasahoval do konstrukce dveri a nebylo tak znesnadneno nastupovani. Sparco jsou docela moc husty klece vylozene pro rallye.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc by takovy pul ram (rozper mezi zadnimi tlumici, trojuhelnik nahoru a koncici za prednimi sedackami nemohl byt legal???? nebo dokonce full ram s FIA atestaci???? Pripada mi ze ty nase STK jsou cele postavene na hlavu! zakazou neco co chrani bezpecnost. To je trochu divny ne? navic v pripade takovyho \"pul\" ramu to ani nezavazi atd. jen je tam misto zadnich sedacek hromada trubek posvarovanych do trojuhelniku. A z funkcniho hlediska je to i jakoby byla zakazana rozperna tyc mezi prednima tlumicema.

Kazdopadne myslenka ze chci udelat neco pro sve bezpeci,neco co je schvaleno mezinarodni organizaci FIA a nase mistni ozralecka STK co necha projit kazdej Skoda-120-vrak mi zakaze s autem jezdit mne docela desi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se tam dival a mas na tech autodoplnkach napsano ze tam je primo pro Peugeot 106 S16 coz by mela byt GTI a je to psany od roku 91 takze myslim si ze by melo byt vse OK jinak odkaz primo na ten ram http://www.autodoplnky.cz/index.php?typ=DMA&showid=6679&idzbozi=2225102

a souhlasim s tebou nase STK jsou nejaky cely pofiderni shnily 120 tam projdou ty si udelas neco pro svou bezpecnost a uz te buzerujou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem psal na ty autodoplnky a bylo mi receno ze ten prvni ram(cena 15000 s dph) je pouze do roku 96,na novejsi se nedela. A co se tyce STK tak nejsou schvaleny pro bezny provoz,ale pry zalezi na tom koho na stk potkam a vzhledem k ucelu pouziti toho ramu by s tim nemel byt problem. Jeste jim napisu ohledne tech dalsich dvou ramu,ale tusim ze to bude stejne,navic ten posledni(cena 24000 s dph) uz je docela hardcore na montaz protoze nema pevny fixovaci body a musi se prichytavat kde to jen jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sám jsem si chtel něco takového kdysi pořídit kvůli bezpečnosti, ale bohužel je to tak není schváleno pro běžný provoz = nesmíš použít na silnici CR, jen na uzavřených cestách apod., FILA jsou testy na závody ne běžný provoz. Na STK by tě neměli oficiálněpustit, pokud nebudeš mít známého, podmáznutého a jiné praktiky které dnes jdou:D Myslím že podobně jsou na tom i sedačky skořepiny.

Tím vás nechci njak moralizovat, jen upozornit na možný problémy ;)

Je pravda že tyto zákony platí asi jen na někoho a k vidění na silnicích je občas dobrá hrůza, co snad nesplněje nic.:aut

mk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta_V

proc by takovy pul ram (rozper mezi zadnimi tlumici, trojuhelnik nahoru a koncici za prednimi sedackami nemohl byt legal???? nebo dokonce full ram s FIA atestaci???? Pripada mi ze ty nase STK jsou cele postavene na hlavu! zakazou neco co chrani bezpecnost. To je trochu divny ne? navic v pripade takovyho \"pul\" ramu to ani nezavazi atd. jen je tam misto zadnich sedacek hromada trubek posvarovanych do trojuhelniku. A z funkcniho hlediska je to i jakoby byla zakazana rozperna tyc mezi prednima tlumicema.

Kazdopadne myslenka ze chci udelat neco pro sve bezpeci,neco co je schvaleno mezinarodni organizaci FIA a nase mistni ozralecka STK co necha projit kazdej Skoda-120-vrak mi zakaze s autem jezdit mne docela desi...

JJ není schválené pro provoz na pozemních komunikacích. Taky proto to co nabízej je full pro rallye. Na technický můžeš podmazívat koho chceš, ale s Rámem máš na silnici prostě smůlu. Každá švestka co tě zastaví ti může roztrhnout peněženku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Pamatuju si, že Honza tenkrát něco psal, že udělat rám není zase taková pr*el. Prej musíš ho udělat tak, aby jsi hlavně neohrozil posádku. Prostě, aby tě ten tvůj rám nepřizabil. Jinak Honza nějakej ten rám už udělal. Myslím, že je dělá nerezový :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm... bohuzial je to tak... :(... hocico na aute zmenis, co nieje seriove, ale je to tam pridane, tak to je proste pre policajtov a pre STK problem...

Pretoze ak dobre viem, tak by to vozidlo muselo prejst hlbkovou kontrolou - nieco take ako ked vyrobia nove auto a daju ho na atest - a vtedy ti ta statna skusobna vyda papier, ze auto je sposobile na premavku aj po tejto uprave :(

Takze teoreticky sa to da zlegalizovat, ale bola by to asi papierova a financna bomba :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kvasky

Je to tak. Pamatuju si, že Honza tenkrát něco psal, že udělat rám není zase taková pr*el. Prej musíš ho udělat tak, aby jsi hlavně neohrozil posádku. Prostě, aby tě ten tvůj rám nepřizabil. Jinak Honza nějakej ten rám už udělal. Myslím, že je dělá nerezový :mrk

to jo,někde blbě navrhneš nějakou trubku a až se bude kutálet tak se bouchne o rouru do hlavy a bude to horší jak kdyby tam nebyl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: michal 206

fia ramy jsou na zavody ne na provoz a ted.. auto s ramem na rally ma i spz, cili platnou technickou, divne, ne?

ty jsi mě rozesmál, na našich silnicích je vidět tolik podivných věcí s platnou STK, vypadá to sice jako auto ale není to auto :D

rally auta bud převáží na přívěsu nebo má vyjímku na předem ohlášenou cestu která je přesně vymezana a platí třeba jen jeden den na stanovenou cestu k závodu je omezena i oproti řidičum třeba jako že mužeš jet max. 60km/h i tam kde je 90.

ti co jezdí na černo nebo mají podmázlou STK je věc druhá ;)

[upravil dne 2/12/05 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty ramy co maji na autodplnky.cz jsou pouze pro prvni genmeraci pug 106. ja mam druhou, na tu lze pouze dat ten nejdrazsi ram (cena 24000,-) ten vsak nema presne definovane uchytne body takze jeho montaz=brutalni peklo. Mne ale spis zajimaji takove ty polo ramy co konci bu za zadnimi sedackamy,nebo maximalne jdou kolem oken dopredu,nevyplnuji vsak dvere atd. zrejme zkusim napsat na nejake tuning forum lidem kteri ramy v aute maji atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni to do zavodaku,kdyby bylo tak se zde vubec neptam a poridim si ten sparco s fia homologaci. Jde mi o zuslechteni meho stavajiciho civilniho GTI do podoby takove ktera by zaujala lidi a poroty na tuningovych srazech. A krome hromady jinych veci bych rad prave i ram. A neni prioritou ram plnohodnotny. To ze neni schvaleny a budou s tim nejspise problemy uz je mi jasne, ted mi jde spis uz jen o to sehnat vhodny typ a konstrukci ktera by do 106 mk2 sedela coz je docela problem. Jediny o kterem vim je ten brutalni od Sparca ktery je ale uz fakt moc. jak s cenou,tak s montazi a s poctem \"trubek\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ram... jde tedy o design, ne o funbkcnost, pak se dela z hlinikovych trubek, ktere se vylesti a vypadaji skvele, nebo se nechaji pochromovat, nebo se kouopi od racelandu... stejny pro saxo i 106. jinak udelat ram je v cene radove 10 000,- ale to je na hobby zavodeni. to znamena, dodas holou karu, ve ktere se muze svaret a za cca tyden vezes dom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...