Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Objem nádrže


Peee

Recommended Posts

Zdravím, v servisu na mě koukali jako na blázna, když jsem se zeptal na objem nádrže. Všude je uváděna nádrž o objemu 60l. Ale já i když jedu na doraz (  ověřil jsem si, že se rezerva nejenom rozsvítí, ale začne i blikat, v tété fázi je dojezd dávno na nule ), se mi nepodařilo natankovat více jak 55l. U "staré" 307SW, její uváděný objem byl také 60l, ale tam jsem 60l také natankoval. Je škoda, že přicházím o dojezd cca 100Km. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po pravde me tento dotaz take uz nekolikrat napadl . Zatim se me nepodarilo natankovat vice nez 58,2 litru a to uz pipalo a blikalo - rucicka na 0 , jsem myslel ze tentokrat uz na benzinku opravdu nedeojedu  a pritom by tam melo byt1,8litru  :)

To s mym predchozim vozem od francouzke konkurence se mi nezridka podarilo natankovat i 61,5 litru do 60litrove nadrze  :roll .... 

Takoveho vysledku jak pise vyse elton asi nemohu dosahnout , uz tak si nadavam, proc nejezdi k te pumpe drive a v klidu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, nechcu vás nas..zlobit :), ale k čemu potřebuju znát objem nádrže? třeba já tankuju když mám v nádrži ještě tak čtvrtinu paliva,  natankuju do vypnutí pistole a jedu..., nevím, kolik mám objem nádrže, ani mě to celkem nezajímá, ale zásadně nedojíždím nádrž do prázdna  :bojim , když chci přesně zjistit spotřebu (jednou ročně), spočítám litry , kilometry a je to (palubák lže)

 

tak na co objem nádrže? dělám něco blbě?? :aut:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez tankujem do plna, mam 80 L, natankujem max 74 L, ukazuje 82 L, a to mi ukazuje digitalny displej od 8L rezerva a cca 4L, uz nic, ani dojazd, ani spotrebu.

Snazim sa spotrebovat takmer celu nadrz. Ale ide len o moje vlastne presvedcenie, pocitam spotrebu aj mimo PP, a druha ved, nebudem tankovat po 10 L a kazdy 2 den chodit na pumpu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objem nádrže je vhodné znát snad jen z jednoho důvodu, když jezdím na "svou oblíbenou" čerpací stanici, zda mi to na ní vydá nebo ne.

Většinou do Peugeotů se vejde více, než je objem v příručce. Ale při pozorném čtení, je tam uvedeno, že se jedná o přibližný objem. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to nedal, jezdit do prázdna.... Mám to v genech po dědovi - když mi dával auto k 18-tinám - fiatka 600, měl "ošmírglovaný" odpor od plováku v horní polovině  :cool: a mi když se rozsvítí hladové okno, tak mě neudrží ani heverem a jedu :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdim tankovat podle Toho kdyz vidim kolik uz mam km najetejch,mam vyzkouseno na780 AZ 800 km,mam rucicku u rezervy,jeste nesviti,jedu tankovat,+-50 litru tam soupnu,pistols sama vypina,z Toho vypliva,ze na rezervu mam +-15 litru

 

odeslano z Lumie

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to podobně, nádrž na 900-1000 km, takže podle toho, jak mi vycházejí cesty, zpravidla na posledním dílku ukazatele stavu nádrže 1/8, jedu natankovat "do plnejch", což je obvykle mezi 45-54 litry.

Upraveno uživatelem Veverka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem taky 2-3x zažil (v Německu), Schreek by mohl vyprávět :D Ale u svého auta jsem hladové oko neviděl víc než 3x za více než 7 let, a to ještě pokaždé záměrně. Většinou mi zbývá 1/8 nádrže při tankování, takže tak 125-150 km dojezdu :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikost nádrže řeším pouze při delší cestě, kdy vím, že pojedu z plna do prázdna, ale je fakt, že jsem nikdy 60l nenatankoval, a to ani při úplně prvním tankování.

Spíš mi vadí, že když se už dostanu do stavu hladového oka, tak mi palubní počítač v té nejkritičtější situaci, kdy potřebuji znát každý km dojezdu, ukáže "---"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...