Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak zobrazit spotřebu na displeji?


pavluga

Recommended Posts

Ahojte,
poradí mi někdo prosím, jak mám zobrazit spotřebu na displeji a jestli to vůbec jde? 
Mám Peugeot 406 Break Premium (r. v. 2000, dovoz z Německa) a podle manuálu mám displej typu dva, kde by tento displej měl ukazovat i spotřebu v řádku, kde je datum (viz obrázek na odkazu http://rouskovi.com/peugeot-club/display/P5270005n.jpg ).

Podle manuálu by se to mělo dát přepnout pravou páčkou na volantu - kde jsou znázorněné dvě malé bílé šipečky ( páčku mám stejnou, ale šipečky tam chybí a nejde to tudíž, přepnout či zmáčknout).
Zkoušel jsem mačkat i jiné hejblátka v okolí volantu, avšak bez úspěchu, na displeji mám stále jen řádek s aktuálním datem.

Setkal se někdo z Vás s tímto?


Díky moc za rady,
Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HC MAREK: no a dá se to nějak zjistit?

V manuálu se právě o tom nikde nic nepíše. Jen že jsou tři typy displejů a že spotřeba se zobrazuje u dvojky a trojky. 
Jinak mi vše na displeji funguje a zobrazuje, jak by podle manuálu mělo - měnil jsem jazykové nastavení, hodiny, zobrazení RDS rádia, signalizace otevírání dveří či varování na náledí.

Hledal jsem i docela dost na netu, ale nikde nic o tom není... :(

Upraveno uživatelem pavluga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemas palubak ,hoci mas na to displej, ale da sa dorobit ,vymenit packu  alebo dorobit tlacidlo do povodnej packy+potiahnut kable   a ak tvoja BSI podporuje palubak treba ho aktivovat cez dia 

 

tu si to postuduj hladaj tam len na novy model popisuje sa tam aj stary model https://www.peugeot-club.com/topic/7861-palubni-pocitac/page-1?hl=dodelani

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží, jak moc palubní počítač chceš, osobně v něm nevidím nic moc, ač poslední moje auta palubák měla, jinak do origo elektriky v autě už nevrtám a mám klid ;)

 

na aktivaci seženeš někoko v blízkosti bydliště--jen se tu poptej :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tybrďo, 406ka s displejem B, automatickým klimákem, dálkovým ovládáním rádia a bez palubního počítače, to vidím snad poprvé.

No právě to jsem si říkal taky, že když už to má všechno ostatní, tak že mi to snad ukáže i tu spotřebu....a ejhle :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to taková pomyslná třešnička na dortu :-) A když mi tam teda zatím vše šlo, tak mě zajímalo jak je to ohledně té spotřeby...nebo jestli jsem jen takové nemehlo a neumím to nastavit... :)

 

Necitujeme přímo předchozí příspěvky. díky.

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V r.v. 2000 jsou ještě kulatý páčky, takže dodělávka spínače do páčky (nebo výměna celé páčky za tu s tlačítkem) je celkem jednoduchá. Tuším, že Ferry tu to měl i nafoceno.

Musíš splňovat 3 podmínky: 1-drát z řídící jednotky (dle typu) do BSI (hnědej 12pinovej konektor pozice 9); 2- spínač na páčce připojený do BSI (hnědej 12pinovej konektor pozice 1) ; 3-aktivace přes diagnostiku.

P.S. napiš sem VIN vozu.

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V SZ jsem Pavlugovi odpověděl, tak to zveřejním:

 

 

Tady s tím bojoval Ortík a má ho tam!

http://www.peugeot-c...-počítač/page-3

Přečti si o stránku dříve jak začal a pak dál, až mu to v Hodoníně zprovoznil.

Tady v tom příspěvku píše výsledek Ortík:   Publikováno 14 srpen 2005 - 15:10:09

 

PS: myslím, že zprovoznit to stojí za to. Když máš spotřebu před očima, tak budeš jezdit o litr levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem, liter je dost.

Mna to tiez drzalo, kym to bolo pre mna "nove". Ale liter som nedosiahol ani ked by som a pos.al.

Je to skor o informacii ako o presnosti. Zalezi ako to Pc prepocitava. Oproti skutocnemu stavu mam rozdiel niekedy az 1/2 L na 100 km.

Niekde to uz pisali, ak chces jazdit na spotrebu, tak nevytacat, max 80, dojazdovat do krizovatiek, a tak. a potom sa vytrati to caro jazdenia a prestane ta sledovanie spotreby bavit.

Ak chcem setrit, treba auto predat a hned mas kopu penazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...