Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký digitální ultrazoom foták?


mk405

Recommended Posts

Ahoj,

fotáky se tu řeší dost tak jsem zvědav co napíšete :super, jde o to:

kamarádka chce foták musí mít ale alespoň 10x optickej zoom potřebuje ho pro práci v přírodě, cenou by se měl vejít cca do 10.000,- (+/-), takže poradte já jsem zaujatý protože mám olympus C-770, tak chci ještě názor někoho jiného :D

adepti:

1. Olympus Camedia SP-500 UltraZoom

2. Olympus Camedia C-770 Ultra Zoom

3. Panasonic Lumix DMC-FZ5

4. Canon PowerShot S1 IS

5. Sony CyberShot DSC-H1

6. Fujifilm FinePix S5600

7. něco jiného podmínka: min 10x optickej zoom, cena okolo 10.000,-

díky všem :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Minoltu Z jsem tak nějak zavrhnul, zdá se mi že má dost šumu, chválu jsem taky neslyšel.

panasonic měl jste někdo v ruce? příjde mi jako dobrá optika ale SW a displej a hledáček jako dost slabej.

co vy na to?

Na Minoltu?

Na tu jsem slysel pet chvalu, navic jsem si s ni fotil a s tim sumem nemuzu souhlasit :bojim Ja mam opacnou zkusenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Na Minoltu?

Na tu jsem slysel pet chvalu, navic jsem si s ni fotil a s tim sumem nemuzu souhlasit :bojim Ja mam opacnou zkusenost.

jj, je to tak i když se majitelé Minolt brání :D má jí i kolega v práci a v porovnání s mím C770 je horší, dokonce občas i rozmazanější foto i přes stabilizaci, a horší za slabého světla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se Z5kou se da fotit ale za dostatecneho svetla pri min. ISO .. jinak je to opravdu sumak.. vybiral bych Canon.. Panasonic (Leica).. Fujifilm (fotil jsem s FinePix6900Z a prijemne se ovladala) atd. .. taky je otazkou jestli nezkusit radeji levnejsi 10x a pripadne nechat financni rezervu na telekonvertor (1,5 - 2,0 obvykle) coz me navadi zase ke Canonu podle cen ktery jsou na tech odkazech :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fotil jste někdo s panasonicem: měl jsem v ruce jednou FZ10 a přišlo mi že jako super optika, ostření na objektivutaky paráda jen ten dispej a hledáček že má malé rozlišení a pak při ostření je to políčko dost rozšuměný aby se dalo dobře manuálně zaostřit, máte někdo podobný dojem? nebo je to ok?

Fujifilm jsem nikdy neviděl jen na obrázku ale v recenzích dost chválili

canon taky neznám

Minoltu asi opravdu ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Olympus 750UZ a rozhodně bych si užOlympus nekoupil.

Důvody:

1. \"rychlá smrt\" baterek (od té chvíle, co vám to ukáže napůl vybité baterky do jejich úplného vybití je asi 5 snímků a to se VŠEMA baterkama, mám 2300mAh, několik výrobců a není v tom rozdíl)

2. když je šero, zásadně nezaostří (je to chyba v softu, protože při přezumování zaostří, ale při namáčknutí ne, protože ostří při 50 ISO, a to za všech okolností)

3. XD carty jsou snad vůbec nejdražší

4. stejný problémy s ostřením měl i další model, tuším 765UZ, takže na to pečou.

5. Nvydávají updaty firmwaru, i když jsou v něm chyby.

Kdo chce podrobnosti, a? se mrkne na www.digineff.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Holly

Mám Olympus 750UZ a rozhodně bych si užOlympus nekoupil.

Důvody:

1. \"rychlá smrt\" baterek (od té chvíle, co vám to ukáže napůl vybité baterky do jejich úplného vybití je asi 5 snímků a to se VŠEMA baterkama, mám 2300mAh, několik výrobců a není v tom rozdíl)

2. když je šero, zásadně nezaostří (je to chyba v softu, protože při přezumování zaostří, ale při namáčknutí ne, protože ostří při 50 ISO, a to za všech okolností)

3. XD carty jsou snad vůbec nejdražší

4. stejný problémy s ostřením měl i další model, tuším 765UZ, takže na to pečou.

5. Nvydávají updaty firmwaru, i když jsou v něm chyby.

Kdo chce podrobnosti, a? se mrkne na www.digineff.cz

zajímavé 750UZ jsem kdysi chtěl ale nebyli prašule, je zajímavé co říkáš o té 765UZ je to vpodstatě to samé jako 770UZ co mám a ty problémy jsem nezaznamenal, tma je asi problem všech digitálů, taky nuntno vzít na vědomí že pri zoomování se mění světelnost objektivu ale hlavně záleží jestli je to na blízko nebo dálku a pak jak dokážeš udržet foták v ruce při tmě potřebuje prostě delší dobu na zaostření a to vklidu (což bude tvůj problém s řezoomováním).

Jinak tyto situace je potřeba řešit stejně stativem a delší závěrkou.

XD karty cena jo to je velká bolest olympusu, souhlasím

www.digineff.cz znám, dobré stránky, jen mám trochu dojem že to tam funguje: kdo má olympus chválí jen olympus a haní ostatní, kdo má canon chválí jen canon a haní ostatní, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam kyoceru m410r a jsem spokojeny. Za 10000,- ji budes mit i s brasnou,baterkama,nabijeckou a s 512Mb kartou. je to 4Mb a ma 10x zoom. navic je fakt rychlej jak pri zapnuti tak i pri seriovym snimani(3snimky za vterinu) jen pro nej musis mit rychlou kartu(alespon s prenosem 10mbps) a taky umi video v 640x480 30fps se zvukem.

minusem je malej displej

[upravil dne 2.12.05 Peta_V]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...