Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner Tepee pro rodinku


povolny

Recommended Posts

Ahoj všichni.

 

Tak jsme po pečlivém vybírání nakonec nahradili našeho staršího Peugeota 308SW novým Partnerem Tepee Allure 1.6 BlueHDi v barvě šedá Artense.

 

Auto máme týden, ale počasí nepřeje focení, takže jen jedna propagační. Zatím jsem velmi spokojený, dětem se také líbí a vejdou se nám konečně pohodlně 3 vedle sebe. K Allure výbavě jsem pořídil ještě navigaci a Optiway prodlouženou záruku. Auto umí vše, co jsem po něm chtěl a vše zatím funguje bez sebemenších problémů. Oproti 308 samozřejmě člověk sedí nezvykle výše, novinkou je pro mě také řídit diesel, 15 let jsem jezdil s benzínem, tak si zvykám na jiný styl.

 

Infosystém je fajn, jednoduchý, rychlý a naprosto funkční. Hudbu mám komplet na mini flešce permanentně zastrčené ve slotu. Auto umí i internet, pokud mu třeba na mobilu uděláte hotspot :-).

 

Pokud by vás zajímalo cokoliv o autě, ptejte se.

post-21865-0-34116500-1444999065_thumb.j

Upraveno uživatelem povolny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci ze zeptat,zda je v Partneru více místa za přední sedačkou než v 308. . . když si seřídiš sedadlo řidiče podle sebe,zda je za tebou víc místa

edit: ja mám jenom dvě 2 a 5 let . . . jak staré máš děti ?

odesláno z Samsung Galaxy Note 4

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci ze zeptat,zda je v Partneru více místa za přední sedačkou než v 308. . . když si seřídiš sedadlo řidiče podle sebe,zda je za tebou víc místa

edit: ja mám jenom dvě 2 a 5 let . . . jak staré máš děti ?

odesláno z Samsung Galaxy Note 4

 

Když si dám sedačku stejně, je tam určitě víc místa, v podélném směru. Ten dojem ještě zvyšuje fakt, že je rovná podlaha, takže je to celé prostornější, než klasické "vany" v kombíku.

 

W.

 

Jo a děti mám 3,6,12 (ten měl ještě nedávno podsedák, nyní už nic, ale ve 308SW se hodně mačkal, tady OK)

Upraveno uživatelem povolny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dozadu se vejdou tři sedačky, ale musí být doporučené (schválené) výrobcem, v manuálu mám značku Romer i přesný typ

 

dvě děti mohou vzadu hrát fotbal ;)

 

Vejdou se tam i jiné značky. Peugeot má někde na webu i propagační fotku (v katalogu příslušenství) s těmi ROMERy. Oproti 308SW, které je ve srovnání s koncernem VW hodně široké s nadstadardním rozvorem (nyní myslím předchozí generaci 2008-2015) je Partner uvnitř ještě tak o cca 10 cm širší, a to je ten kousek, kvůli kterému jsem do 308SW předchozí generace 3 sedačky vedle sebe nedal.

 

Nevýhodou je, že je to prostě v základu pořád dodávka, mě se moje předchozí auto hodně moc líbilo, k Partnerovi takové vzhledové pouto necítím :-), ale je to rozhodně nejhezčí dodávka ze všech, a v té plné výbavě to má vše, co klasický kombík :-).

 

W.

Upraveno uživatelem povolny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějaké foto interiéru. . .  výbava ;):papa

 

Foto interiéru, až tuná přestane pršet :-). Výbava je Allure, tj. automatická dvouzónová klima, dotykový LCD (rádio, USB, BT Handsfree, MirrorLink, Internet + navi, která v Allure standardně není), okna a zrcátka v elektrice, zrcátka sklopná, dešťové čidlo, čidlo pro světla (samočinně přepíná mezi denníma diodama a klasikama - např. i při projíždění tunelu), tempomat, loketky. Vepředu i vzadu parkovací asistent. Vzdadu 3 samostatná sedadla, všechna zcela vyjímatelná. Okno zadních dveří samostatně otevíratelné, 16 hliníkový kola. Víc mě nenapadá.

 

Fotky dodám, ale funguje to :-). Jen jak pořád prší (doufám, že je to kvůli tomu), tak mi dnes začalo při parkování zmatkovat přední čidlo u parkovacího asistenta, jako by se na něj přilepil list, pořád řvalo, snad to bude OK.

 

Ještě takový poznatek nyní už bývalého "benzíňáka". Ve městě v podstatě jezdím na trojku, skoro pořád. Jelikož je to jen pětikvalt, tak je čtyřka a pětka fakt hodně daleko (což je zase moc dobře na dálnici). Pocitově tak jezdím 50-60 km/h na trojku a čtyřku řadím až když mám cca 2000-2100 otáček (to je ta cca šedesátka na trojku). Ve výsledku se rozjedu a pak už řadím jen 2-3-2 :-). Čtyřku jen tam, kde je sedmdesátka. Ale asi to tak má být.

 

W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to moc pěkný gratuluju,s touhle výbavouu se si dostal na jakou cenu pokud to není tajemství?

když se dívám na ceník a vybavu pod 400000Kč si se asi nedostal...

 

Nene, bylo to lehce nad 400 tis. Ale popravdě, s touhle výbavou je to v porovnání s klasickými kombíky (Octavia, 308SW, Kia Ceed, Hyundai i30 atd.) dobrá cena. V dieselu. Takže jsem spokojený. Mám k tomu ještě rozšířený Optiway, protože pro mě nepochopitelně k tomu Peugeot dává sice 5 let, ale jen 60 tis. km. To já udělám za 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať to jezdí a máš z něho radost :) Jsem ani nevěděl, že se do Parťáků dává Mirrorlink.

 

Díky, snad bude vše šlapat, jak má, ale podle zkušeností lidí je Partner fakt hodně užitečné a spolehlivé auto. Taky se rozumně starý Partner Tepee v podstatě nedá sehnat, je jich v bazarech málo. Mirrorlink tam je a funguje, ALE jen když auto stojí, to mě docela překvapilo. Chápu ten bezpečnostní důvod, ale tak nějak jsem si maloval, jak budu při jízdě používat appky z mobilu. Nicméně popravdě, ono není jaké, hudbu má člověk na USB a co jsem vykoumal, dá se asi streamovat i přes BT přímo z mobilu (nevyzkoušel jsem), navi je vestavěná, takže uvidíme, co aktualizace mam, teď samozřejmě aktuální jsou. Telefonní aplikace je v Peugeotu docela fajn, nevidím důvod tam mít tu z mobilu, fotky ten infosystém také umí z flasky nebo BT dle manuálu prohlédnout (nevyzkoušeno), no a na ty ostatní věci bych asi opravdu neměl řídit :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. . . sedmimísto se prodává již léta, nicméně na českém trhu o to nebyl zájem, a tak v prvních letech nebyl ani v nabídce. Ale viděl jsi to naživo? Je to prostě něco za něco: buď sedm lidí a nebo nějaký náklad. Kdo to ale bere, tak s tím jistě počítá.

 

povolny: gratuluji ke koupi a přeji plno pohodových kilometrů. Psal jsi, že uděláš 60tis.km ročně. Tak se pak třeba později rozepiš víc o spolehlivosti, komfortu, celkovém pocitu ze zpracování ineriéru . . .  Na starších ročních - 2009, 1010 odcházeli docela brzo tyčky řízení, ložiska, celkově podvozek nebyl nic moc. Tak mě tak zajímá, zda-li soudruzi toto vylepšili . . . :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. . . sedmimísto se prodává již léta, nicméně na českém trhu o to nebyl zájem, a tak v prvních letech nebyl ani v nabídce. Ale viděl jsi to naživo? Je to prostě něco za něco: buď sedm lidí a nebo nějaký náklad. Kdo to ale bere, tak s tím jistě počítá.

 

povolny: gratuluji ke koupi a přeji plno pohodových kilometrů. Psal jsi, že uděláš 60tis.km ročně. Tak se pak třeba později rozepiš víc o spolehlivosti, komfortu, celkovém pocitu ze zpracování ineriéru . . .  Na starších ročních - 2009, 1010 odcházeli docela brzo tyčky řízení, ložiska, celkově podvozek nebyl nic moc. Tak mě tak zajímá, zda-li soudruzi toto vylepšili . . . :)

 

60 tis. za dva roky :-) (resp. za 2,5 roku). Ale určitě napíšu zkušenosti, zatím mě těší, že jezdím celkem výhradně po městě a mám spotřebu pod 6 litrů :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni, tak mám najeto cca 700 km a mohu poreferovat první drobné postřehy. Hned na úvod řeknu, že jsem s autem naprosto spokojený, níže pouze subjektivní dojmy a porovnání s mým předchozím vozem 308SW r.v.2009.

 

Auto je původně dodávka a je to poznat všude. Interiér mám skvělě vybavený, mnohem lépe než u 308, nicméně tak dobře, jako ve své bývalé 308 se v něm necítím. Večer po práci jsem ve své 308 (interiér se mi fakt moc líbil) relaxoval a užíval si, v Partnerovi mi to pořád připomíná, že jedu z práce :-).

 

Auto je tvrdé, fakt tvrdé, asi je to nutné, protože potřebuje něco odvézt (já jezdím naložený jen zřídka) a taky musí trošku kompenzovat svůj tvar (odpor větru apod.). Takže docela sedí, můžete s ním i rychle do zatáčky, pokud zvládnete ten náklon, ale tak pohodlné, jako byla 308 není. Nicméně nejsem překvapený, tohle ani jinak vymyslet nešlo.

 

Chválím infosystém, fakt rychlé, plně funkční, promakané, více než u manželky, která řídí rok starou 208 (infosystém s grafikou "svitků"). Trošku mi trojčí přední parkovací čidla, občas začnou vyšilovat, i když před nimi nic není, ale do pár vteřin to vždy zmizí.

 

Chválím motor, zde naprostá spokojenost, táhne od nízkých otáček, už jsem s ním jel i 170 a dobrý, auto dobrý, ve vyšších rychlostech samozřejmě slyšíte jen vítr, motor je poměrně kultivovaný, ale při pojíždění po městě se prostě traktorovitého zvuku nezbavíte, je to dodávka. Zde byla 308 skvělě odhlučněna, i v porovnání s dražšími vozy. Ale ta spotřeba, to je lahůdka. Nejezdím rozhodně spořivě, ale se 70 procenty v městě jsem zatím za 5.8 a to se mi líbí moc, ani v dálničních rychlostech to není katastrofa a kolem 6l se udržíte (308sw jsem měl průměr 7.8).

 

Takže si zvykám na vyšší posez, traktor zvuk od motoru a tvrdost, naopak si užívám výbavu, spotřebu a super prostor. Děti jsou také nadšené, takže vše ok. Už se těším na náš první kempovací víkend na jaře.

 

W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu potvrdit, že je to tvrdé, zvlášť při jízdě jen s řidičem, ovšem které auto dnes není tvrdé?? 

 

až to naložíš na výlet nebo dovolenou, pak je to při rozumné jízdě paráda :super

 

až si motor ,,sedne'', spotřeba půjde o nějaké deci dolů ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně jak napsal ozzy, pěkně naložená dovolená hnedle jízdu příjemně prohoupe :). Na spotřebu je autu jedno kolik toho veze, pouze když vezu kola na střeše, tak prostě spotřeba jde nahoru. U mě palubní PC kecá o cca - 0,7 litru.

No interiér je fakt bída. U mě po 150tis.km vrže kde co včetně palubky nebo něco za, dveří, ale už to neřeším. Když to začalo byl jsem otrávený - po cca 60tis.km jsem to fakt nečekal. Je fakt, že auto dostalo ránu tak je to třeba tím.

Jinak určitě doporučuji kvalitní naftu a určitě bych měnil olej a filtry dřív než jak říká výrobce. Já měním po cca 10-12tis.km a zatím musím zaklepat, žádný technický problém na motoru jsem neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...