Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner Tepee pro rodinku


povolny

Recommended Posts

Tak první tísícovka najeta (už přejeta). Na zimních gumách je auto o dost přívětivější :-), přece jen to jsou jen patnáctky. Jinak naprostá spokojenost, zatím se vším. Akorát pořád nevím, zda to dělám dobře s motorem. Auto mě nutí řadit nízko a mě se to nezdá. Jak vy řadíte v BlueHDI 1.6 73kW, nebo  v něčem podobném? Já to většinou na rovince tlačím až na 2100-2200 otáček a pak jdu teprve o rychlost výše, ale auto už ukazuje šipku při nějakých 1800 otáčkách, jenže když přeřadím takto nízko, tak tak spadnu na cca 1300-1400 otáček a to už mi přijde, že se to trápí.

 

Prostě mám z benzínu pořád pocit, že to honím moc nízko :-). Navíc mezi trojkou a čtyřkou je pořádná díra, což je na jednu stranu dobře, protože to pak ve 130 na pětku točí rozumných cca 2200 ot, na druhou stranu ve městě pořád laboruji, že 60 km/h už je na trojku moc, ale na čtyřku málo. Tak jezdím jak dědula na trojku max. 50 :-).

 

Co vy? Díky za ohlasy.

 

Walker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. . . zimáky mám také rád. Auto sice nevypadá tak pěkně ( mám obyč plechy ), ale jede daleko svižněji a tak nějak lehčeji. 

Řazení: mám sice starou mrchu 1,6HDi 55kW bez šipečky a já nevím čeho, ale od začátku řadím spíš dle pocitu než podle návodu k použití. Dle mého ta šipka u tebe je tam spíš proto aby výrobce mohl napsat, že auto splňuje ty a ty emise než aby ti to přímo nějak pomohla.

 

Já to dělám takto: pokud nechci aby auto ztratilo rychlost např.před kopcem, předjíždění atd, tak nenechám klesnout otáčky pod 2000ot. To v mém případě znamená např.na dálnici řadit z pětky na čtyřku ( trojka u mě nemá smysl ). Pokud se vezu po městě je u mě čtyřka použitelná již od 1500ot. Pětku mohu řadit od 1800ot. Ale mám výkon spíš na ježdění po městě. Při rychlosti 130km motor točí cca 2800ot.

 

Ještě poznámka. Když si táta zajižděl nový auto - Chevrolet Orlendo 2.0 nafta, tak mu prodejce říkal ať se nebojí motor točit až do omezovače - samozřejmě po důkladném prohřátí motoru. V budoucnu sice neměl tak úžasnou spotřebu co psal výrobce, ale auto mělo supr zátah a vyleženě chuť jet. 

 

Jinak nafta celkově není nutná tolik točit. Máš jiný točivý moment, motor má jiný projev . . . je to spíš o zvyku. Podle mě, pokud si motor dobře zajedeš, nebude v budoucnu problém jet na čtyřku těch 60km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky potvrzuju, že na zimních 15'' je jízda pohodlnější a auto svižnější s lepším odpichem, samozřejmě ty 15'' změní mírně převodové poměry, takže i tu čtyřku po městě motor vezme, ale musí se jet tachometrových 60 a více :aut, a protože motor na čtyřku předpisových 50km/h nechce,  musím holt porušovat předpisy :mad:

 

ale jak se utrhnu ven z města na chatu,  dám motoru poznat, kdo tady velí a vymetu v něm všechny pavučiny ;)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj.

Od koupě našeho Partnera uběhly skoro 3 roky a musím říct, že je to opravdu parťák do rodiny jak má být.

Zatím žádné technické problémy, tuk tuk tuk. Jen pár škrábanců a vnějších oděrek. Spotřeba famózní. Pořád se nemohu vzpamatovat, jak málo to auto žere ať s ním jedu jakkoliv.

Před týdnem grossglockner hochalpenstrasse tam a zpět se spotřebou 7 litrů. Kdo tam byl, tak ví. Akorát brzdy při návratu dostaly zabrat.

Najeto skoro 60000 a autíčko šlape jako hodiny i když verze celou naši 5ti členou rodinku i s bagáží.

Zatím dokoupení jen originální síť do kufru, pak člověk může naložit bezpečné až po  střechu a má skoro metr krychlový místa.

Ze mě už se stal dodávkář a ve služební Octavii vyloženě trpím:D.

JP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...