Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Máte satelit?


FrantaCV

Recommended Posts

To MotoMoto:

Pokud jsem Tě dobře pochopil, tak tchán má zájem max. o české kanály. To bych rozhodně satelitem neřešil. Tyhle programy spolehlivě běží na "terestrice" Netuším kde tchán bydlí, ale soudím, že někde poblíž Tebe, tedy na dohled k Ještědu. Pořiď slušnou anténu, TVP s DVB tunerem nebo Set-top Box a máš vystaráno. 

Satelit se vyplatí jen v případě, že chceš sledovat programy, které se - tzv. po zemi - nešíří.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, radim.1008 napsal:

Taky musím vyřešit televizní příjem. Parabola na baráku už je, tak jen kartu od nějakého poskytovatele Skylink, Digi, ... A natáhnout kabel. :D Původně jsem myslel, že bych to vzal přes O2 i s netem, ale ta cena mě odradila.

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk

Parabolu sice máš, ale máš taky přijímač? Podporuje systém k IRDETO? A v neposlední řadě zjisti ( pokud už přijímač máš) zda ho také podporuje zvolený poskytovatel služeb (SkyLink, FreeSat atd.) Mohlo by se Ti stát, že ač máš regulérní dekódovací kartu, přijímač jí neakceptuje. ( To se mi už stalo ). 

Z hlediska cena/výkon se mě zatím asi nejlepší jeví SkyLink. Je to samozřejmě jen můj názor. Zkusil jsem FreeSat i Digi, ale když srovnám cenu a nabídku - neobstály. Ani SkyLink není úplně "In", ale z toho co je na trhu asi vede.

P.S. Ještě jednu poznámku: Co se týká paraboly, tak průměr 120 cm je asi minimum. Jinak při každém horším počasí ( déšť, husté sněžení.... ) je po obrázku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na baráku klasická anténa není. Není v tom doliku kloudný signál. Nešel tam buhvíjak ani analog.

Parabola je ta větší, kvůli signálu. Rozměr z hlavy nevím. Přístroj za korunu? To by se mi líbilo, kouknu na stránky. Díky.

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, FrantaCV napsal:

To MotoMoto:

Pokud jsem Tě dobře pochopil, tak tchán má zájem max. o české kanály.

Pochopil si špatně. Má zájem o české sportovní kanály ... Bohužel těch moc není a navíc jsou napříč nabídkou operátorů. Ideální kombinace O2 Sport + O2 Fotbal přes internet a zbytek přes satelit je poměrně nákladná na provoz :nevim 
Koumal jsem nad tím Xkrát. V našich končinách je nabídka zoufalá. Proto koukám na internetu a mám vše. Včetně ePojištění ligy na "Arena sport" - tímto zdravím do O2 :papa 

Pokud je v dané lokalitě internet dostatečně stabilní, tak bych ho využil k sledovaní O2TV http://www.o2.cz/osobni/358515-kanaly/?tariff=l_tariff v tarifu "L" a děda nebude vědět, na jaký sport má koukat dřív. Ale dávat 400,- měsíčně + internet. Nevím, nevím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franto jak píše MJsytic, pochopil jsi to špatně. Zkusím tedy upřesnit. Tchán bydlí u nás a máme dobrý DVB-T příjem, jen sporty kterého ho zajímají (ne fotbal, ne hokej, ale třeba tenis, kanoistika a podobně) vysílají právě na placených kanálech. A samozřejmě ho zajímají ty české. Dost práce mi dalo při joho vgěku mu vysvětlit, že když chytáme Nova, tak Nova Sport je něco jiného.  

Takže mi jde o to, za co nejméně peněz a s co nejmenšími pracemi zajistit mu přijem těchto kanálů.

Díky že se tím zabýváte.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatím jsem oslovil poskytovatele připojení zda je schopný zajistit IPTV a tak uvidíme. O tom ještě něco vím, ale se satelitem nemám vůbec zkušenosti, je něco co je lepší než ostatní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, radim.1008 napsal:

Pro zajímavost proč ne. Kunvald 154.

Jsem rozhodnutý pro satelitní příjem. Už z důvodu nainstalované paraboly ba zábradlí. :D

Tak to bude asi nejlepší. Profil terénu mi říká, že z okna moc daleko nevidíš. Ten Krejsův kopec tam poněkud hodně překáží. V přímé viditelnosti je pouze Ještěd 130 km, což by chtělo hodně dobrou anténu + zesilovač. Hradec Králové - Krásné je sice tzv. za rohem, ale taky za kopcem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...