Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Smart při 110km/h do betonu


Jirkap

Recommended Posts

Máš pravdu, etalon to není. Respektive to není etalon v reklamních sloganech (Volvo, Audi, SAAB). Tam se zaměřují na sportovnější charakteristiku vozu. Proto nedokážu posoudit v reálu, zda jsou na tom trochu hůř v bezpečnosti, ale právě možná proto že jsou do sportovna, tak když uvidíš vymletýho bavoráka, tak to nebylo v 60, ale zřejmně v duchu \"sportovní\" jízdy. Proto zřejmně tolik sešmelcovaný auto.

Spíš vidím tu \"osvětu\" že hvězdičky v různých segmentech aut, jsou zcela něco jinýho. Nelze to srovnávat.

Příklad s BMW byla přímo reakce výrobce na jejich poslední SCAP test jejich aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praktickou zkušenost se SMARTEM by tu mohl popsat jeden nejmenovaný herec, který k nám chodí na dabing, kdy to ve 40 km prdnul bočně do náklaďákua pár teydnů si poležel v hospitálu, docela slušně domlácenej. Tohle by se ve velký káře stěží stalo. Nejvíc mě děsí, když vidim nějakýho šílence mazat se Smartem po jižní spojce v levym 130kou a vidim, co to v tý rychlosti dělá na nerovnostech a v zatáčce. Tyhle lidi maj nevim proč pocit, že musej všem ukázat, že i mrňavý auto musí stůj co stůj všem předvíst, jak je dokonalý. Beru ho jako citycar. Malý, šikovný mrštný, ale na delší cesty a rychle bych se s tim bál jezdit. Je to přesně o tom, co tu zaznělo. Co je mi platný, že se nerozštípe sklet, když ze mě bude vevnitř maso na guláš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hics

Praktickou zkušenost se SMARTEM by tu mohl popsat jeden nejmenovaný herec, který k nám chodí na dabing, kdy to ve 40 km prdnul bočně do náklaďákua pár teydnů si poležel v hospitálu, docela slušně domlácenej. Tohle by se ve velký káře stěží stalo. Nejvíc mě děsí, když vidim nějakýho šílence mazat se Smartem po jižní spojce v levym 130kou a vidim, co to v tý rychlosti dělá na nerovnostech a v zatáčce. Tyhle lidi maj nevim proč pocit, že musej všem ukázat, že i mrňavý auto musí stůj co stůj všem předvíst, jak je dokonalý. Beru ho jako citycar. Malý, šikovný mrštný, ale na delší cesty a rychle bych se s tim bál jezdit. Je to přesně o tom, co tu zaznělo. Co je mi platný, že se nerozštípe sklet, když ze mě bude vevnitř maso na guláš...

Už jsem to tu jednou řekl, 40 km/h je pořádná šlupka a nedivím se, že člověk v tý rychlosti může dopadnout špatně. Je třeba uvědomit si, že i testy Euro NCAP se dělají v poměrně malý rychlosti, která - co si budeme nalhávat - většinu lidí sere i ve městě...

Takze tohle je Xantia v 64 km/h:

citroen_xantia_1997.jpg

Nedelam si iluze, zkuste si nekdy nekdo zajit na akci besipu a shválně jestli při nárazu v 36 km/h udržíte v náruči plyšovýho medvěda...

Realita je taková, že při nárazu v 80 km/h do pevné překážky je nepřipoutanej člověk tuhej za 0,1 sekundy...

U všech současných aut je snaha udělat co největší deformační zóny a zároveň o neporušenou kabinu...

Například Audi A2 po tom samém nárazu co Xantia:

audi_a2_2002.jpg

Srovnání staré, faceliftované a nové Micry (stará Micra mi stojí v garáži):

nissan_micra_1996.jpg

nissan_micra_2000.jpg

nissan_micra_2003.jpg

A to je jen to, jak dopadnou auta, tj. o kolik věcí se člověk může uvnitř zranit/zabít v případě, že mu neublíží to přetížení...

Znám případy, kdy člověk skončil v komatu v nemocnici s rozdrcenou nohou a rozsekaným obličejem, utrženým očním víčkem atd. po nárazu do stromu ve felicii v 40 km/h (aspoň tolik odhaduju já, protože větší rychlost na tom úseku nevyvinulo ani BMW 328i...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nevie niekto dat link na to video, ale nie na google?. :myslim

Mne to na google akosi neotvori :(

Inak... ak ja spravne viem, tak NCAP hviezdicky su rovnako kategorizovane.

Ved to dava aj zmysel - ked je male auto, tak ma malu hmotnost, takze staci mensia deformacna zona a clovek ma sancu na rovnake prezitie....

...ALE...

Darmo mate velke auto, ked sa najprv pri naraze musi pohltit energia toho auta - takze musi mat velke deformacne zony - ALE TO VAM NEPOMOZE.. pretoze tie zony pohlcuju tu prebytocnu energiu ktora vznikla kvoli vyssej hmotnosti.

Z TOHO VYPLYVA:

Proti betonovemu stlpu maju rovnake sance napr 106 a aj 406...

ALE... ked idu proti sebe, tak je to jasne :( zo 106 nezostane dokopy nic :(

Skuste sa nadtym zamysliet... ma to logiku...

Velke auto Vam zachrani zivot len pri stretnuti s malym autom, ALE ked narazite do stromu, tak mate zhruba rovnake sance :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hics

Nejvíc mě děsí, když vidim nějakýho šílence mazat se Smartem po jižní spojce v levym 130kou a vidim, co to v tý rychlosti dělá na nerovnostech a v zatáčce.

Hicsi, nechci se s Tebou hádat, ale pokud vím, tak Smart má omezovač rychlosti na 110 km/h, protože při vyšší rychlosti hrozí v zatáčce překocení na střechu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kšanda

a co offroady co maj nosnej rám. a sou celkově tvrdší.i když sou větší hlavně např. 106 vs 406: 46 má taky delší deformační zónu tim pádem to je pro tělo menší přetížení. uvažuju ale že se deformujou ve stejnym procentuálnim měřítku

Offroady mají nevýhodu \"velkých kol\". Při čelním nebo bočním nárazu do předku jinýho auta hrozí převrácení tohoto offroadu, protože mají velkou světlou výšku. Stalo se to v Brně na Zvonařce. Srazili se tam stará Audi 80 a Honda CRV. Ta Honda najela z boku na předek té Audiny a převrátila se na střechu, kterou si uřízla o obrubník. Byl tam smr?ák. V Audině byli jen odření. :myslim :myslim :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gotrek

Původně zaslal: Hics

Nejvíc mě děsí, když vidim nějakýho šílence mazat se Smartem po jižní spojce v levym 130kou a vidim, co to v tý rychlosti dělá na nerovnostech a v zatáčce.

Hicsi, nechci se s Tebou hádat, ale pokud vím, tak Smart má omezovač rychlosti na 110 km/h, protože při vyšší rychlosti hrozí v zatáčce překocení na střechu...

Musím s tebou nesouhlasit, auto nemá omezovač v této rychlosti. Tachometr je do 140km/hod ale více než 130 nedoporučuji jet ani na dálnici…. Je to něco udržet to na silnici. Měl jsem to auto jako služebáka a nikdy už nechci více… je to na zabití. maximálně jsem jel 140 ;)

[upravil dne 9/12/05 Jirkap]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dočetl a dokoukal ten článek ve Světě motorů. Je to škoda 105 z roku 1988, celkem zachovalá (žádná shnilotina). rychlost byla 48 km/h, do pevné betonové překážky se 40% přesazením. Přední kolo se dostalo do úrovně sedadla řidiče, ale jak píší, tomu v tomto okamžiku to bude asi jedno, protože chvíli před tím narazil hlavou na sloupek řízení, který se nárazem a deformacemi zvedl přesně na úroveň jeho hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

tak jsem dočetl a dokoukal ten článek ve Světě motorů. Je to škoda 105 z roku 1988, celkem zachovalá (žádná shnilotina). rychlost byla 48 km/h, do pevné betonové překážky se 40% přesazením. Přední kolo se dostalo do úrovně sedadla řidiče, ale jak píší, tomu v tomto okamžiku to bude asi jedno, protože chvíli před tím narazil hlavou na sloupek řízení, který se nárazem a deformacemi zvedl přesně na úroveň jeho hlavy.

nemáš link? Já to nemůžu najít a docela by mně to zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...