Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 1,6 16V 80 kW - cihlová barva /Jezevčík/


jiriczek

Recommended Posts

jj :D Taky se kolikrát zaseknu v garáži a stalo se mi i třeba do 23h - to jsem rozebíral stěrače na 306. Vstávačka druhej den do práce nic moc, celej rozlámanej jsem byl ... Ale supr věc takhle si máknout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavil jsem se s kamarády, co a jak s technickou a bylo mi řečeno, že pokud mám popraskané vesměs všechny žárovky ve třetím brzdovém světle, tak neprojdu... Takže to začínám řešit (naštěstí v čas :D ). Jak se to mění? Nové modely už mají nejspíš ledky, nicméně já mám ještě klasický žárovky... Světlo zvenku vyndat nejde,takže se sundává tapec kufru a mění zevnitř? Nebo jak to s tím je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po delším rozhodování a váhání nad různýma možnostma jsem se rozhodl, že do třetího brzdovýho dám ledpásek... Přijde mi to, jako nejlepší nápad, který jak nejlépe vypadá, tak i nejdéle vydrží... Přilepní pásku ještě musím nějak vymyslet, každopádně si myslím, že s tím problém nebude. Zbytek pásků půjde na podsvícení kufru.

post-52685-0-49937300-1448369720_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A druhá, "trochu" pracnější úprava se týká podsvícení nohou. Již delší dobu se mi to u aut líbilo a chtěl jsem to i do Peugeota, oficiální výbava to neměla a nejspíš s tím ani v Peugeotu nepočítali, tak jsme se s kamarádem rozhodli, že to doděláme. Nápad by tedy byl, ale jak ho realizovat... :D Po delším bádání a vyloučení možnosti natáhnout kabel přímo z BSI nás napadlo napájet to z předního stropního světla. Sundali jsme tedy celý plast se světlem, proměřili, kde je 12ka a kde nula. A jak už to tak bývá, na první pokus jsme se netrefili... 12ku jsme trefili, nicméně pevnou nulu už ne. Což znamenalo, že ledky svítily zhruba na 50% svého výkonu. Když se zmáčklo tlačítko pro zapnutí/vypnutí osvětlení, tak se ledky rozzářili na plno... No, rozdělali jsme to znova a tentokrát je to již napájené dobře a ledky svítí na 100%. Dobrý, napájení + zkouška proběhla na jedničku, teď realizace. Kabel je vedený tapecem střechy, A sloupkem až k palubce a palubkou dolu do prostoru pod volantem. Ledky jsou přidělané do krytí elektroniky volantu, nejsou přilepené, protože by nejspíš ani nedrželi, ale ikdyby drželi, tak na 100% upadnou v létě. Takže asi nejlepší možnost byla přidělat je pomocí stahovacích pásků. Ledky nejsou vepředu vůbec vidět, pouze svítí, což mi přijde, jako hodně dobré řešení. Vzadu nebylo moc řešení, jak je připevnit, takže pokud jsou sedačky úplně vepředu, jsou vidět, ale celkový design auta nějak zásadně nekazí a svítí dobře. Jelikož je celý led mechanizmus napojený na světla auta, tak také plně reaguje na všechny podměty, jako je rozsvícení při odemčení auta, ztmívání, když zhasínají klasická světla, ale také jdou zapnout za jízdy, klasicky přes vypínač předního stropního světla. Pro jistotu mají ledky také svojí pojistku (250 mA), aby při kontaktu s vodou (hlavně u zadních), nebo při náhodném zkratování umřela pouze tato pojistka. Je umístěná vedle konektoru pro diag. Ledky s dají také pomocí ní kdykoliv deaktivovat. Led pásky jsem měl doma již delší dobu a neměl jsem pro ně doma využití, takže volba byla jasná. Dokonce se mi dobře trefil i počet. Vepředu jsou na každé straně 3 a vzadu 2. Čili dohromady 10 segmetů pásků. CO se týká dalších plánů, tak bych ledky rád přidal i do kufru, kde není vůbec nic vidět s tou malou žárovičkou, kterou ještě když přikrejete nějakou krabicí, tak aby jste si svítili celou dobu mobilem. :D A nějakých plánů více do budoucna - usazení repro (zatím minimálně předních) přímo do dveří + vytlumení dveří.

 

Ja to resil na svoji 307sw v predu i v zadu a jako nejlepsi varianta se ukazala natahnout draty z predni lampicky pres predni sloupek... Cca hodna prace se vsim vsudy...

Osobne jsem daval teplou bilou, at to v aute nesviti jako na verejnem WC na hlavnim nadrazi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vendelinek: Děláme to u kamaráda v garáži, takže při tom pokecáme, něco uděláme a čas jenom utíká. :D A do Humpolce je to z Liberce až příliš velká dálka... :D

thorr001: Mě se ta studená právě líbí. :) časem půjde i osvětlení interiéru celkově... Ale to až popraská pár žároviček, aby mě neštvalo, že vyndává žárovky, který ještě svítěj. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brouzdal jsem tak po internetu, když v tom na mě vyskočila reklama na držák telefonu do auta, tak jsem se na to podíval, sice to bylo něco pro Fóbii, ale vnuklo mi to nápad, že vlastně po každý jízdě hledám telefon na koberečku u spolujezdce, tak jsem začal hledat a narazil jsem na držák i pro Peugeota a dokonce jako bonus měli i poštovné zadarmo. :D Tak jsem neváhal a bral jsem http://www.sunnysoft.cz/zbozi/122PBR-852923/brodit-proclip-montazni-konzole-pro-peugeot-307-01-09-1242.html . Ještě existuje varianta, kdy je mobil přímo vedle rádia, to by bylo lepší, nicméně nikde jsem to nenašel skladem... A nejhorší varianta je ta třetí a to ta, že to máte na výdechu topení... Tak bych ten iPhone netrápil snad ani já.. :D Takže toto je podle mě ještě v pohodě řešení.. Dám vědět, až se to namontuje + jak jde řadit 5ka, když to bude namontovaný. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes přišel, celkem sranda hledat po obchodním centru Zásilkovnu, když člověk absolutně netuší, jak to vypadá a ani pod jakým obchodem se to skrývá... :D

Nicméně sedí to celkem pěkně, dostatečně pevný, měl jsem docela strach, aby to neprasklo, když jsem to tam dával v tý zimě, ale všechno v pohodě, teď už jenom sehnat nějakej držák pro iPhone 6S a může se konečně jezdit s mobilem, na kterej uvidím a nebudu ho muset hledat u spolujezdce na podlaze. :D

Pětka vypadá, že půjde řadit normálně a jediné, co mě tak jako trošku nedošlo je, kam se má dát ta malá věc, co přišla společně s tím... Drží to pěkně i bez ní, tak nevím... :D

post-52685-0-21327000-1448989382_thumb.j

post-52685-0-18004600-1448994770_thumb.j

post-52685-0-42864800-1448994806_thumb.j

post-52685-0-68050100-1448994832_thumb.j

post-52685-0-43854500-1448994871_thumb.j

Upraveno uživatelem jiriczek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno mi přišel od Ahifi email s tím, že mají nějaké výprodeje, v nic moc jsem nedoufal a nakonec jsem si objednal reproduktory. Konkrétně tyto - http://www.ahifi.cz/reproduktory-sinus-live-sl-165w.html Jedná se pouze o středobasy, vejšky zatím nechám origo. Nicméně až se opět něco málo našetří, tak dopředu půjdou tyto - http://www.ahifi.cz/reproduktory-sinus-live-sl-165w-neo-25s.html a středobasy půjdou dozadu. Nyní už jenom zjišťuji, kolik kroužků je potřeba dát na sebe, aby se repro vlezlo do dveří a v následujích dnech (max 14 dní) půjdou přímo do předních dveří. Rádio mám zatím originální, takže nějakej větší skok nečekám (spíš žádnej), ale alespoň to bude krásně předpřipravené na plánovaný zesilovač + Alpine rádio. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve svym SW mam RT3 a zvuk stoji totalne za prd...

Repra jsem menil za Pioneer - ve predu http://www.abchifi.cz/Pioneer-TS-1702i-Dvoupasmove-koaxialni-reproduktory-165-mm-d4661.htm

vzadu magnat, model nevim...

Ale zvuku to moc nepomohlo, spis bude problem v radiu, ktery ani nema equalizer ani nastaveni basu a tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...