Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 308SW 1.2 130k Style


Nemesis

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Ten pocit, keď v -15 °C cestujeme s manželkou, ja sa po niečo natiahnem k nej a popri tom cítim, že zhruba vo výške riadiacej páky fučí studený vzduch. Otvorím priehradku u spolujazdca a tá krásne ľadovo vychladená a vzduch o teplote absolútnej nuly tam fučí turboprúdom :-D

Okamžite som našiel otočný volič a zavrel to.

To pre ľudí, ktorí aj v týchto mrazoch chcú mať vodu ľadovo vychladenú.

Ráno po nasadnutí do ľadového auta ma hneď ráno Peugeot pobavil, lebo po mrazivej noci, keď ráno bolo -15 sa spojka po stlačení len veľmi neochotne a pomaly vracala do pôvodnej polohy, kufor po otvorení vŕzgal ako keby som ho mal zkrižovaný a display s ukazovateľom rýchlosti mal oneskorenie asi 1,5 sekundy :-D

Popri tom všetkom som si ihneď spomenul na otravný problém s 2008, čo som mal, keď sa v teplom lete zvlnilo tesnenie na zadných oknách tak, že okno nebolo možné zatvoriť, pretože guma sa roztiahla.

Argument predajcu bol svetový: Peugeot vyrába autá pre všetky teplotné pásma a krajiny, preto naše tesnenia vydržia od +70°C do -40°C.

Reku dobre, mne by stačilo aj do -20, len nech sa to v lete nevlní.

Hlavne že majú v zime tesnenia poriešené do -40 ale ja som sa pri -15 ráno bál, či sa spojka vráti naspäť :-D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zas zbehol nejaký ten mesiac.

V zime som kúpil nové stierače originál Peugeot ale to je jeden otras. Stierače sú zabalené tak že sú gumičkami oproti sebe a nie sú ukotvené takže malý stierač tlačí v prvej štvrtine a tretej štvrtine o gumičky veľkého stierača.

Tipnite si, ako na to zareagovala gumička hlavného stierača.

Áno správne, robí prúžky od nova. Keď som to bol reklamovať, predajca sa len divil, že sa mu to ešte nestalo. Vymenili mi hlavný stierač kus za kus, ale ten nový má zas tvrdšiu gumičku ako pôvodný takže je aj hlučnejší a nedolieha perfektne. Navyše začal po krátkom čase prúžkovať od nečistôt tiež, špina si vyzerala drážku.

Tak som to vyhodil a kúpil Bosch aerotwin, cena polovičná, stierajú perfektne, nehučia.

Koniec originál peugoet stieračom za dvojnásobok ceny.

Okrem iného 2 postrehy: v zime začal vŕzgať volant pri jazde, hlavne pri väčšom otáčaní.

Raz ho premazali, na chvíľu bol kľud no zas to začalo.

Keď som tam bol dnes znova na premazanie, servis príjemne prekvapil, o probléme sa vie a je na to aj riešenie, mení sa nejaká skrutka a dáva sa iná vazelína.

Vyriešené vrámci záruky, tak uvidíme.

Druhá vec je že mi takisto počas zimy začala vŕzgať zadná náprava, pri parkovaní, otáčaní sa, nastupovaní / vystupovaní.

 Sú to praskavé kovové zvuky.

Mechanici to potvrdili, je to známy problém, výrobca už pracuje na na náprave. Medzičasom vyvinuli modifikovaný kus, ktorý však nepomohol čiže momentálne sa čaká za nápravou.

Okrem tohto som s autom veľmi spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

i já se zapojím s novými postřehy u mé 308 1,2 130. Bohužel jsem již byl i odtažen:(.. Výsledek - výměna nádrže!! Auto v určitou dobu začalo čas od času cukat. No a pak jednou prostě docukalo a zdechlo.. Nejdříve vyměnili jeden vstřikovač, neboť dával prý trochu jiné parametry než zbylé dva. To ale problém nevyřešilo. Po týdenním pátrání volali, že vyřešeno - problémem byla nádrž. V čem byl v nádrži konkrétně problém jsem od technika nepochopil. Každopádně prý doporučuje u tohoto auta netankovat úplně na plno. Fakt dobrý řešení. Ale to je jedno, to na to vliv nemělo - nikdy jsem v autě plnou neměl. Od výměny nádrže vše ok. Až na houkající převodovku hlavně na 4ku kolem 70ky, to mne pekelně sere. V žádném servisu jsem neuspěl. Poctil mne návštěvou i technik z centrály se závěrem, že neví co by měl nestandardního slyšet. Prý že normál. Tak nevím.

Stěrače jsou fakt ******. Od cca půlky moc nemakají. Zatím jsem neřešil.

Netankujte tu plnou!:)

Zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Pri 35 000 som musel meniť predné brzdové kotúče.

Auto má rok a pol.

Volant už vibroval pri brzdení, pedál tiež. Po premeraní diagnóza jasná, kotúče zvlnené mimo hodnoty + asi sa mi nedávno dostal kameň medzi pravý kotúč a doštičku, 3 hlboké vrypy v polovici otáčky kotúča.

Auto jazdí každý deň, pravidelne aj mimo mesto.

Holt, smola.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zadné kotúče vyzerajú dosť škaredo, keďže brzdia veľmi málo.

Auto ich vraj pripája podľa zaťaženia.

To má človek chodiť stále v piatich aby tie brzdy pravidelne zaberali?

Podľa mechanika je to vraj choroba väčšiny peugeotov.

Osobne si myslím že toto peugeot len nedomyslel, pretože keď pozriem napr. na Golf poslednej generácie, či už HB alebo Kombi, zadné kotúče sú lesklé, vidno že pravidelne zaberajú pri brzdení.

Veľmi ma to netrápi, no je to nedomyslené.

Výmena predných kotúčov a obloženia ma vyšla na 285 EUR.

 

Kto má benzínový motor, nestalo sa vám, že pri zrýchľovaní auto stratí cca na 1 sekundu výkon?

Za tie dva roky čo mám auto, sa to stalo možno cca 10x, naposledy pred týždňom.

Prejavuje sa to na 3., 4., 5. stupni, nad 3000 otáčok, plný plyn.

Osobne si myslím že to môže byť LSPI - detonačné spaľovanie. Benzínom to nebude, už tam mám asi 6 nádrž 98 oktánového benzínu a nepomáha to.

Opel s tým má momentálne slušné problémy v novej astre - 1.0 T + 1.4 T, kde aj praskajú piesty v nových motoroch.

Nedávno vydali nový olej, ktorý to má riešiť no už som na opel fóre videl výmeny piestov aj ručné čistenie motoru od karbónu,lebo bol riadne zatiahnutý karbónom, a to sú prakticky nové motory.

Budem sa na to pýtať v servise, do mesiaca idem na 2. garančnú.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim....mám ten motor, ale slabšiu verziu...k problému čo si spominal so stratou výkonu som sa tiež stretol. Mne ja to tiež prejavilo asi 10-15 krát a to mám už 38 tis. km. Som to spomínal v Citroen, tak sa len tak divne mechanik zatváril. Najhoršie je to, že to nerobí pravidelne. Som strašne zvedavý čo to bude, lebo o pol roka mi končí záruka, tak asi si ju predĺžim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite predĺž záruku, už len kôli tomu že je to peugeot :D

Ja som zakúpil 4r/100 0000km a vieš si to potom predĺžiť znova, dokedy to bude rentabilné.

Osobne si myslím že mechanici sa tvária ako kyslé uhorky zámerne, určite o tom musia vedieť, mimo oficiálnych kruhov.

Možno nariadenie vedenia, dokedy sa niečo nestane tak sa tvárime že o ničom nevieme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem,

občas tento jev pozoruji též. Když se na to zaměřím, tak mi přijde, že se to děje nejvíce v režimu, kdy prudčeji zrychluji již právě z "vyšších" otáček. Ale myslím, že to bude normál řízení motoru. Všiml jsem si toho již za nova, proto jsem vyloučil poruchu. Podobnou věc jsem navíc pozoroval i dříve na 1,6hdi a v podobném režimu. 

Jinak poslední dobou jsme si všiml, že při studeném rozjezdu (pozvolném) na 1. a 2. přev. stupeň je záběr motoru zvláštně nerovnoměrný. Otáčky přitom po studeném startu stabilní. Dotazoval jsem servis, když jsem byl na garančce, dělali diag. a prý bez chyb - není co řešit. Prý auto prohřívá KAT a to že to způsobuje atd. Nevím.. Buď jsem si všiml něčeho co tam je celou dobu (2 roky) nebo motor 2 roky neprohříval KAT. Nebo jen další pohádka servisu na dobrou noc?:))) Vy nic takového na 1,2 130k nepozorujete? Znova jsem to schopen pozorovat až potom, co auto třeba 5 hod stojí..

Zdar!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...