Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 308SW 1.2 130k Style


Nemesis

Recommended Posts

Tak už 2 týždne som majiteľom novej tristoosmičky v krásnej bielej perleti.

Výbava Limitovaná style, má všetko čo som chcel.

S autom radosť jazdiť, pred tým som mal 2 roky P2008 1.2 VTi, rozdiely je vidieť všade: kvalitnejšie mäkké plasty, viac miesta vpredu a vzadu, výkon, prevodovka a páka lepšia o 200%.

Krásne sa s tým jazdí, spotreba mimo mesta 5.5, mesto cca 7.

V piatok sa ide voskovať, spravím pár lepších fotiek.

 

Upraveno uživatelem Nemesis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektrickú ručnú nepotrebujem, má to ale zasa hill assist, čo veľmi oceňujem pri rozjazdoch do kopca :)

Nemal som nikdy problém rozbiehať sa do kopca s ručnou, bez toho aby som šiel vzad no výhoda že sa nemusím hrať s ručnou je fajn :)

Tu je Style konfigurácia, naozaj jediné čo by som chcel z allurky sú LED svetlá.

Nahodil som ihneď Osram Nightbreaker unlimited a svieti to veľmi dobre aj na halogén.

Aspoň sa nemusím v zime báť že mi pri jazde v snežení zamrznú svetlá :)

Osobne sa mi z tejto výbavovej verzie páčia všetky okná v elektrike a pekne s dojazdami hore/dole, chromóvé lišty okolo okien, hmlovky a tónované sklá, svetelný a dažďový senzor. Navyše ešte mám vyhrievanie predných sedadiel. V kufri je už gumená vaňa za 30e a sedí ako uliata. V tejto verzii mi len chýba viac odkladacích priestorov v stredovom tuneli vpredu, je tam len diera na energeťák/kávu a priestor v opierke. Veci som ale rozložil iná a je to znesiteľné :)

http://www.peugeot.sk/media/deliacms/media/93/9300-d33ba5.pdf

Upraveno uživatelem Nemesis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ho tiež bral na 7 dní peugeot a zľava mi vyšla takmer 4000 eur, čo je veľmi slušné.

Dnes 308čka s prehľadom domov doviezla 170cm vaňu so zatvoreným kufrom a ďalšími serepetičkami v kufri.

Ložná plocha je veľmi dobrá.

 

Ináč, odporúčam pozrieť si video dole, rozoberali tam presne tento motor a dozvedel som sa celkom zaujímavé veci, napr. že aj po vypnutí a zamknutí auta ešte elektrické čerpadlo dochladzuje turbo aj niekoľko minút podľa potreby a že auto má 2 okruhy chladenia...

 

http://garaz.dennikn.sk/video/peugeot-308-sw-rozobrali-sme-mu-trojvalec/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přispěji..

Mám stejného STYLa, akorát artense grey. Najeto cca 3500 s ustálenou průměrnou spotřebou dle pp 6,1l aniž bych se zásadně hlídal. Rád si šlápnu.

S károu jsem max spokojen a jelikož kladů je maximum, zkrátím to vyjmenováním vnímaných záporů:

 

-proč ty blbouni  (aspoň v této výbavě) udělali prohlubeň na nápoj na tak debilním místě - předsunutá loketka ji překrývá. U výbavy s el. ručkou je to řešeno jinak. Holt víc místa.

-obecně míst na odložení drobností mimo schránku moc není

-mrzí mne nemožnost hlavovou opěrku naklánět (u 307 to šlo). Možná to půjde u sedaček z klasické výbavy Active. Byť Style vychází z Active, tak má ale "sportovnější" sedačky. Jsou fajn, ale pokud si chci hlavu opřít, tak se necítím úplně fajn.

-měkký plynový pedál, radši bych cítil víc odporu. Individuální.. Spojka je též extra měkká, ale u té mi to tolik nevadí.

-řazení z 1 na 2. Věc, kterou možná budu řešit. Někdy krásně čistě, někdy tak divně ostře, hlučněji. Těžko popsat. Možná to chce kulisu řazení nějak doštelovat..

 

No a asi jsem se se zápory vyčerpal:)

 

Zdar!

 

 

 

 

 

 

post-2442-0-05155000-1444249271_thumb.jp

Upraveno uživatelem Caly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...