Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 308SW 1.2 130k Style


Nemesis

Recommended Posts

Mňa tie svetlá troška hnevali no nakoľko sa to nedalo a celé auto vyšlo veľmi výhodne, nebolo o čom.

Aktuálne máme za sebou prvých 3000km, kde cca 1000km bolo v tme, halogény svietia slušne.

 

Čo mi vadí:

 

- "inteligentný" štart-stop systém, vypne motor a o sekundu ho zas zapne lebo si uvedomí že nemá asi dostatok šťavy.

   Vadí mi keď to vypína ráno ešte studený motor na križovatke, čo to je za logiku? v aute zima, motor studený a on si veselo vypína, lebo kvóty.

   Taktiež smelo vypína, keď sme na dlhšej ceste a zrazu kde sa vzal, tu sa vzal, prenosný semafor (lebo prebiehajú rekonštrukcie ciest) a auto zo 100 na 0 a baf, motor vypnutý.

   Narážam na dochladzovanie turba. Určite to turbo prehriate nebude, no dochladzovanie na voľnobehu, kde auto prakticky  za tú minútu-dve nič nezožerie mi príde oveľa lepšie. Odkedy som si to všimol, 90% jázd S-S vypínam. 

 

Čo sa mi páči:

 

 - motor ťahá veľmi pekne, aj počas tiahnejších stúpaní netreba podradzovať z 5 na 4 (pod 100km/h 6 nepoužívam, to je trápenie motora)

 - veľmi dobrá spotreba, za posledné 2 týždne sme urobili 2x 700km, za 5.7

 - aj v škaredom počasí čisté 2/3 prahov kôli vonkajším tesneniam

 - lepšie sedadlá ako v 2008, tam ma pri dlhších cestách boleli kríže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Máme za sebou ďalších 1000km.

Konečne som skúsil aj diaľnicu, páči sa mi že pri 140km/h točí na 6 prevodový stupeň rovných 3000 otáčok.

Auto pekne aj na šestke drží rýchlosť aj v kopci na diaľnici a má ochotu zrýchľovať keď to potrebujem.

Spotreba na diaľnici na rovinke v 4 bola cca 7.3l/100 čo je v pohode.

Dlhodobá priemerná kombinovaná diaľnica a okresky za 6.5 čo nie je zlé, tempom 60/100/140.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo som si všimol pred pár dňami - auto má mesiac a pol a už stierač robí tenký prúžok..a just spolujazdcov v oblasti dažďového senzoru...

Zatiaľ ho to neovplyvňuje ale človeka to nepoteší, boli asi 2-3 týždne daždivé a už je gumička poškodená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gumička zamrzí, ale to jsou zlaté "defekty" :). Když dlouho zůstane jenom u tohoto, tak to bude super.

Jinak, jak po sžití s novou károu hledíte na převodovku a řazení? Já si na to pořád moc nedokážu vnitřně odpovědět. Třeba řazení z 1 na 2 mě vysloveně sere. To je jediný krok v řazení, který mi pocitově téměř pokaždé přijde jiný. Jednou lehounce čistě bez odporu, někdy naopak spíš jako tvrději a hlučněji.. Až si říkám, jestli to je OK?? U ostatních fofrů mi to přijde konstantní a z mého pohledu parádní.. Podělte se o své pocity :) .

Zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

áno je to svojím spôsobom zlatý defekt, blbosť.

Čo sa týka radenia, do 308 som presedlal z P2008 1.2 VTi M5 kde je prevodovka hotová hrôza, strašne krátka jednotka, nedá sa plynule preradiť do dvojky, pocit gumovej páky, nepresné dráhy.

Táto M6 je v porovnaní s 2008 o úroveň vyššie.

Osobne sa mi páči dlhá jednotka, po blbých rozjazdoch na 2008 mi rozjazdy na 308 prídu veľmi dobré.

Zatiaľ sa mi stalo asi 2x že prvý stupeň šiel zaradiť oveľa tuhšie ako obvykle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, musim se pridat, razeni z 1 na 2 stupen je spatne, od novoty me to taky pekne sere. Nekdy jde zaradit pekne plynule a nekdy drhne a pri razeni citim odpor. Co me sere nejvic je ze jsem porad neprisel na ten spravny pohyb abych na 2 zaradil pekne bez problemu jako ostatni stupne. Nekde jsem uz o tomto problemu cetl takze to nebude jen "muj" problem ale asi celkove. Az budu mit cestu do servisu poptam se ale pochybuji ze se s tim da neco delat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak když se něco k tomu řazení dovíš, tak určitě dej vědět. Kdybych něco zjistil já, taky doplním.. Ale vypadá to asi na vlastnost téhle M6.. Ale byla by to škoda, protože řazení na ostatní stupně je paráda. Mimochodem řazení na dvojku dolu je přitom naprosto v pohodě.

Zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Dnes sme prekročili 6000 km, od 5000 km motoru sem tam doprajem obmedzovač, len s touto prevodovkou je to ťažšie, trojka na 6000rpm dáva 140km/h :-D

Auto ide super, podľa očakávaní, cez víkend 800km 50% diaľnica pri 140km/h, výsledná spotreba 6.8 tam, 6.4 späť, vo dvoch + 3 psy, plný kufor.

Všimol som si jeden detail: ak chcem umyť zadné sklo, tak v okamihu, keď ho ostreknem, predné trysky mi mrsknú troška náplne na čelné sklo, ani nie plnou silou, len na spodných 10cm čelného skla.

Avšak treba to stále zotrieť lebo pri jazde sa tá voda derie hore a vadí.

Nevšimol si to niekto tiež?

Nechám to skontrolovať v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už máme na hrbe 7000km, dlhodobá priemerka 6.2l/100km.

Auto ide jak hodziny, bola mu dopriana očista zvonka aj zvnútra.

Páčia sa mi dvojité tesnenia dverí, posledné dni už bolo auto riadne špinavé no prahy krásne čisté.

človek sa zašpiní jedine pri otváraní kufra, chcelo by to automatiku :)

Ešte v salóne som pri predaji nechal vymeniť žiarovky v stretávacích svetlách za NightBreaker Unlimited, svieti to oproti štandardným veľmi pekne, zatiaľ držia krásne na to, že dostávajú zabrať (svietenie v hmle, tme, pri odomknutí auta , pri vjazde do podzemných garáží...).

 

 

post-49660-0-05754600-1449944704_thumb.j

Upraveno uživatelem Nemesis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak toho projevu s ostřikovači jsem si nevšiml. Schválně vyzkouším. 

Momentálně jsem na nějakých 6000km s dlouhodobou průměrnou 6,1 (dle PP), což je paráda. A to se nějak zásadně nesnažím.

Do servisu s dotazem na divné řazení 1-2 jsem se zatím nedostal. Gumičky stěračů už mi taky čárkujou:). Asi žádná prémiovka..

Zároveň vznesu dotaz, jestli vám při nižších rychlostech (40-60) taky lehce "houká" převodovka nebo diferenciál či co to může být? 

Ať to jezdí!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...

Včera odišla jedna žiarovka Osram Nightbreaker Unlimited.

Vydržala 8 mesiacov a 15 000 km.

S výdržou som veľmi spokojný, cena za lepšiu svietivosť je troška vyššie prevádzkové napätie a tým pádom nižšia životnosť.

Keď zvážim, že denne dochádzam do práce, kde parkujem v podzemnej garáži a svetlá sa automaticky rozsvietia, to máme minimálne 2x rozsvietenie svetiel každý deň, v zime 4x + cestovanie v noci.

Určite sa tie žiarovky oplatia, nemajú totiž xenon efekt t.j. biele svetlo až do modra, ktoré je na mokrej vozovke veľmi neúčinné ale niečo medzi klasickými žltými a bielymi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...