Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padá nafta (ale hooodně) RHR - vyřešeno


Guest Chozeluizskuner

Recommended Posts

No, vidím to tak, že zkusím jít cestou výměny balónku nebo zpětný ventil... Opravte mně jestli to říkám blbě... Když to někde nakuchnu tu hadici, vsadím zpětný ventil a bude to fungovat, je to cajk... Pokud ne, a bude to stejně na čiču jako do teď nebo nedejbože hůř, tak stejně nezbude nic jiného než prostě koupit origo vedení jak psal @Schreek...

Edit : balńek fakt neztvrdne ani Boha... teď jsem to zkoušel opět....

Upraveno uživatelem Gormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, baffy napsal:

Nebudem sa prieť ,ale ak balon namačkám ,tak kameň to určite neni,trochen to povolí,dokonca ak ho budem neustále tlačiť tak ho pomaličky aj stisnem. Možno to znamená že to prepúšťa ,neviem ,ale auto štartuje na brnk.

To se klidně hádat budu, kam myslíš, že bys tu naftu tlačil? Myslíš, že bys tím balonkem přetlačil čerpadlo? ;) 

 

před 10 hodinami, Gormen napsal:

No, vidím to tak, že zkusím jít cestou výměny balónku nebo zpětný ventil... Opravte mně jestli to říkám blbě... Když to někde nakuchnu tu hadici, vsadím zpětný ventil a bude to fungovat, je to cajk... Pokud ne, a bude to stejně na čiču jako do teď nebo nedejbože hůř, tak stejně nezbude nic jiného než prostě koupit origo vedení jak psal @Schreek...

Edit : balńek fakt neztvrdne ani Boha... teď jsem to zkoušel opět....

Buď zpětný ventil a nebo uříznout balonek a nahradit univerzálním. Práce to bude cca stejná a nový balonek bude určitě lepší. V každém případě si s tím bude chtít pohrát, aby to pořádně těsnilo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Schreek  ,básnik tým chcel iba povedať ,že ak to je netesnosť ,tak to v tomto /mojom/ prípade nemá vplyv na štartovanie.Mno a ak dokáže ten balón natlačiť do takého stavu ako som popísal ,respektíve ho v takom stave nájde po dlhšom státí ,tak by to zrejme nemal byť problém ani u neho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem presne ako je to čepadlo riešené ale z praxe viem že aj po natlakovaní prípadne väčším tlakom by sa tam mal nachádzať pretlakový ventil. Práve ten ventil by mal v prípade väčšieho natlakovania prepúšťať naftu do prepadového (vratného) potrubia ku nádrži. A tak sa prikláňam ku baffyho názoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Judes: Samozřejmě, že je tam nějaký ventil, ale víš na jaký tlak je nastaven? Takový tlak určitě balonkem neuděláš ;) 

baffy: může být tak malá, že se neprojeví a nebo používáš auto moc často. Mě se to třeba projevovalo jen při stání auta 4 dny a víc. Bohužel a to si málokdo uvědomí, oddalování řešení problému mě stálo výměnu vysokotlakého čerpadla, na kterém odešla jeho podávací část. 

V každém případě se o tom nechci hádat, jen popisuji stav, když se vymění balonek s origo potrubím za zcela nový, protože jsem si tím reálně prošel ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pánové... Tak zpětný ventil namontován, a stále bezezměny :( Pořád stejné... Večer auto odstavím a ráno balónek měkký ... Jezdi teď s tím, manželka a jsou to nervy... Co to může být ? Zkusit ještě ten palivový filtr vyměnit ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Gormen napsal:

Pánové... Tak zpětný ventil namontován, a stále bezezměny :( Pořád stejné... Večer auto odstavím a ráno balónek měkký ... Jezdi teď s tím, manželka a jsou to nervy... Co to může být ? Zkusit ještě ten palivový filtr vyměnit ?

 

Ono je to možno ptákovina,ale vadný ventil vo víčku nádrže môže spôsobovať podtlak v nádrži a ten ti vcucne naftu späť.Nemáš podtlak v nádrži?

Po odstavení vozidla otvor nádrž....zatvor späť a ráno uvidíš či ho máš mäkký (ten balónek samozrejme) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Schreek napsal:

A dal si před nebo za balonek?

Po směru toku paliva před balonek do té černé hadice která leze někde toho prostoru kde je štítek na rozvodech... Kdyby byla chyba v balonku, tohle by mělo tu chybu eliminovat ne ? :( Stálo to cca 10 hodin. Venku -5 . Baterka dva měsíce nová, Loní nové žhavičky , žhavím na 2x. Když pak nacupuju balónkem tak na první šup...  Napadá mě ještě pak to co se tady psalos  tím naftovým filtrem.. Zda si to "nepřisává" přes ten O kroužek pod víkem filtru. Prošel jsem snad všechny spoje... Nidke není mokro nebo neprotéká, hadice nejsou poškozené...

Edit: zatím jsem na podtlak v nádrži nenarazil... Až žena přijede zkusím..

Edit 2: tak jsem se "plácl přes kapsu" a zajel do Peugeot Hruška v Ově vyplázl 600 za origo palivový fitr a hurá zítra na výměnu... Pánové kdo umí, modlete se i za mně... Už nevím co s tím ;)   

 

Upraveno uživatelem Gormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferinko

http://www.ebay.com/itm/CITROEN-PEUGEOT-FUEL-PUMP-PRESSURE-REGULATOR-VOLUME-CONTROL-SOLENOID-VALVE-2-0-/251454764513?hash=item3a8bdf35e1:g:BNIAAOSwu4BV3IJI&vxp=mtr

to vypada na regulator podavacieho cerpadla (nizkotlaka cast)

DRV ventil bude ten druhy ventil na cerpadle 

ja by som to pre istotu preveril s tym kelimkom

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde ten ventil najdu ? :( Pardon za hloupý dotaz, ale nejsem profesionál... Takže ten ventil by měl naftu přepouštět zpět ?

Urgent: 1) pozn: podtlak v nádrži vyloučen... Problém i při plné nadrži až pod víčko i při pootevřeném víčku...

             2) dnes jsme opět procházel celé vedení a mám podezření na konektor co jde o balonku do naftového filtru... evidentně rosí .... přejel sjem ze spodní strany a té nafty tam                    je celkem dost... takže otázka na Vás pánové ... Nějaká repas sada ? či přetěsnit nějaký O kroužek ?  Může mi někdo z nějakého Service boxu hodit screen jak to tam                      vypadá a co jsou to za součástky ? Chci to stihnout případně ještě dnes nakoupit, abych to mohl přes víkend vyměnit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...