Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padá nafta (ale hooodně) RHR - vyřešeno


Guest Chozeluizskuner

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Nazdar kolegové.

Evidentně mě trápí také problém s padáním nafty, jelikož startér dloooouho točí a pak motor buď naskoči a nebo jen tak zakucká a točí dál. Nakonec ale naskočí vždycky. Na zimu je to ale zrádné.

Když jsem zkoušel balónek, tak je vždycky uplně měkký a musí se treba 4 zapumpovat. Během pár sekund ale opět změkne. Když jsem odpojil přívod do paliváče, ucpal ho a zapumpoval, balónek zůstával tvrdý, to samé, když jsem odpojil hadičku za paliváčem. Pak už následuje jen palivové čerpadlo tuším. Nezdá se, že by někde byla netěsnost a nafta tekla.

Netušíte někdo, čím by to mohlo být? Že by regulátor tlaku nafty a nebo dokonce čerpadlo bylo v háji?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak update... v servisu mi řekli, že je to pravděpodobně tím, že je přidřený startér... je hlasitý a má hodně velký proudový odběr a díky velkému odběru řídící jednotka nepustí naftu, takže motor nenaskočí. Startér šel tedy na repasi, kdy byly vyměněny ložiska, vše vyčištěno a auto staruje jako nové. Cena za repasi - 1500 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Mám stejný problém,auto jsem koupil na jaře a teprve nyní,když začaly jít dolů teploty mi auto za studena špatně startuje,točí třeba 5-10 vteřin a pak hned chytne,nemám s timto vozem zatím žádné zkušenosti,zajímalo by mě,zda by do auta namísto sacího balonku nešla namontovat pumpa z peugeota 205,akorát,bych tam nenamontoval filtr, nechal bych tam ten původní,ale bez balonku,do té doby jsem měl jen peugeota 205 a 405 a tam jsem neměl s naftou absolutně žádné problémy.Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když ti to chytne po pár vteřinách točení motorem, znamená to, že padá nafta--prostě nějakou vteřinu trvá, než se dostane z nádrže k motoru...,zkus ráno před prvním startem zapumpovat balonkem a mělo by to chytit hned

jinak--jestli máš balonek, je systém dopravy paliva podtlakový, nemůžeš ho vřazením čerpadla z 205 změnit na tlakový, prostě ti to někde mezi nádrží a motorem bere vzduch a tím pádem nafta v hadicích spadne až do nádrže, musíš najít to místo, často je to právě zmíněný balonek,  může to být i někde kolem filtru, zkus přemostit jednotlivé úseky jinou palivovou hadicí, tak na to příjdeš nejdříve

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju moc za radu,balonek byl ráno mekký,2 krát jsem ho zmacknul až byl natvrdo,soustava je celá suchá,nikde nic neteče,zkusím vyměnit balonek,někde jsem tady četl,že bych tam mohl namontovat zpětný ventil ,auto má nalítáno 270000,jinak jede jako dábel,až na ty ranní starty,Děkuji za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zpětný ventil je součást balónku. Já tohle loni v zimě řešil výměnou potrubí i balonkem, protože bastlit tam balonek z něčeho jinýho, když to nejde rozebrat, ale jen uříznout a pak doufat, že to bude těsnit, to se mi fakt nechtělo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, foxo napsal:

chlapi, a jak vypada ten spetny ventil? A jak ho tam konkretne dat? Mne tez pada nafta. Po 2-3 dnoch bez nastartovania mi toci aj 3-4 sekundy

když rozklikneš ten odkaz nad tvým příspěvkem, tak je tam i zpětný ventil, když do něho foukneš ústy, tak propustí jen na jednu stranu, takže ho namontuješ na přívodní potrubí nafty tak, aby nafta nemohla zpátky do nádrže, jinak zpětný ventil je součástí balonku, jinak by nemohl funkovat

o tom bastlení jsem už psal, ale kdo chce kam...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...