Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Digitální fotoaparát


Aluška

Recommended Posts

Všimla jsem si, že se tady pár lidiček zajímá o fotografování. Já už delší dobu uvažuji o koupi dig. fo?áku, ale nevyznám se v tom. :myslim Můžete mi poradit, jakou značku by jste brali vy a co by takový fo?áček měl všechno mít, aby krásně fotil a já byla spokojená? :mrk Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

No, jde o to, do jaké míry se chceš tomu focení věnovat. Jestli jen mačkat spouš? s nastavenými funkcemi na automatiku nebo chceš fo?it polo-profi. Celkem zásadní otázka při nákupu digitálního fo?aku (a vlastně i jakéhokoliv fo?áku)

U mě asi bude spíš rozhodovat cena. Viděla bych to tak kolem 6 tis. Takže chápu, že to nebude žádné dělo, ale profesionální fotograf ze mě zatím taky asi nebude, takže něco do začátku. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V týhle kategorii těžko radit. Tady bych spíš řešil následující:

1- Preferuješ kompaktní model, nebo ti nevadí větší rozměry?

tady jde zejména o sklo. Pr?avý fotáky sou sice lepší na běžný focení, ale mají malé objektivy a tudíž nižší světelnost, vinětaci, chromatickou aberaci a prostorovou distorzi. Je to nutná konstrukční daň a pokud ti nevadí větší rozměry, tak bych šel touto cestou.

2- tranfokátor - nenech se obalamutit x násobnýmy zoomy. Podstatná hodnota je tzv optický zoom - tedy možnost přiblížit scénu na základě pohybu optických členů v objektivu. Mnoho firem láká zákazníky tzv digitálním zoomem, který může být až 30ti násobný, ale tam se jedná jen o softwarové zvětšení otisku senzoru a to vede ke snížení kvality.

3- použitá pamě?ová karta. Pokud máš něco na konkrétní typ pamětové karty (mapř PDA na CF karty) tam se vyplatí mít mít jednotný formát kvůli přenositelnosti.

4 - výbava - zde určite doporučuji krom automatických preesetů i plně manuální (cloma, čas, WB, ostření) - jsou situace, kdy se to moc a moc hodí-zejména pro experimentální fotografii. Dále hledáček (viewfinder) Ideální případ je krom klasického LCD na zadní straně ještě průhledový hledáček a ještě ideálnější je, pokud je elektronický. U této třídy fo?áků bude mít sice hrubší zrno, ale hodí se při focení za vysoké hladiny okolního osvětlení a při sportu.

A výrobci? Těch je celá řada a osobně bych vybíral něco od Canon, Nikon, Minolta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Všimla jsem si, že se tady pár lidiček zajímá o fotografování. Já už delší dobu uvažuji o koupi dig. fo?áku, ale nevyznám se v tom. :myslim Můžete mi poradit, jakou značku by jste brali vy a co by takový fo?áček měl všechno mít, aby krásně fotil a já byla spokojená? :mrk Díky.

podle mě neprohloupíš pokud koupíš Canon A510:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chechet

Původně zaslal: Aluška

U mě asi bude spíš rozhodovat cena. Viděla bych to tak kolem 6 tis. Takže chápu, že to nebude žádné dělo, ale profesionální fotograf ze mě zatím taky asi nebude, takže něco do začátku. :D

toz si kup naky novy model telefonu :D;)

Telefon s fo?ákem mám, ale to není ono. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hics

V týhle kategorii těžko radit. Tady bych spíš řešil následující:

1- Preferuješ kompaktní model, nebo ti nevadí větší rozměry?

tady jde zejména o sklo. Pr?avý fotáky sou sice lepší na běžný focení, ale mají malé objektivy a tudíž nižší světelnost, vinětaci, chromatickou aberaci a prostorovou distorzi. Je to nutná konstrukční daň a pokud ti nevadí větší rozměry, tak bych šel touto cestou.

2- tranfokátor - nenech se obalamutit x násobnýmy zoomy. Podstatná hodnota je tzv optický zoom - tedy možnost přiblížit scénu na základě pohybu optických členů v objektivu. Mnoho firem láká zákazníky tzv digitálním zoomem, který může být až 30ti násobný, ale tam se jedná jen o softwarové zvětšení otisku senzoru a to vede ke snížení kvality.

3- použitá pamě?ová karta. Pokud máš něco na konkrétní typ pamětové karty (mapř PDA na CF karty) tam se vyplatí mít mít jednotný formát kvůli přenositelnosti.

4 - výbava - zde určite doporučuji krom automatických preesetů i plně manuální (cloma, čas, WB, ostření) - jsou situace, kdy se to moc a moc hodí-zejména pro experimentální fotografii. Dále hledáček (viewfinder) Ideální případ je krom klasického LCD na zadní straně ještě průhledový hledáček a ještě ideálnější je, pokud je elektronický. U této třídy fo?áků bude mít sice hrubší zrno, ale hodí se při focení za vysoké hladiny okolního osvětlení a při sportu.

A výrobci? Těch je celá řada a osobně bych vybíral něco od Canon, Nikon, Minolta.

Na velikosti mi ani moc nezáleží. Jak jsi psal o těch pamě?ových kartách, který jsou tedy nejlepší? Já totiž nic na pamě?ové karty zatím nemám. Jinak moc děkuji, musím o tom popřemýšlet. :myslim :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

Původně zaslal: Aluška

Všimla jsem si, že se tady pár lidiček zajímá o fotografování. Já už delší dobu uvažuji o koupi dig. fo?áku, ale nevyznám se v tom. :myslim Můžete mi poradit, jakou značku by jste brali vy a co by takový fo?áček měl všechno mít, aby krásně fotil a já byla spokojená? :mrk Díky.

podle mě neprohloupíš pokud koupíš Canon A510:papa

Jo, ten Canon A510 mám taky, je to docela rozumná věc na běžné používání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na velikosti mi ani moc nezáleží. Jak jsi psal o těch pamě?ových kartách, který jsou tedy nejlepší? Já totiž nic na pamě?ové karty zatím nemám. Jinak moc děkuji, musím o tom popřemýšlet. :myslim :myslim

Canon používá SD (Secure digital) karty. Podle mě dneska jsou asi nejvíce univerzální, např. do Mp3 přehrávačů a hodně jiných digi fo?áků nebo PDÁček.

Třeba Sony má Memory stick a ten funguje jen u sony. Nebo Olympus má zase X-data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Všimla jsem si, že se tady pár lidiček zajímá o fotografování. Já už delší dobu uvažuji o koupi dig. fo?áku, ale nevyznám se v tom. :myslim Můžete mi poradit, jakou značku by jste brali vy a co by takový fo?áček měl všechno mít, aby krásně fotil a já byla spokojená? :mrk Díky.

Děvčata ze mě lámou hodně ceny na tohle http://www2.olympus.cz/consumer/29_mju-mini_DIGITAL.htm

Ze zkušeností.. Malé elegantní, ovládání jednoduché, fotky dobré , servis a poruchovost OK.

Mám tu starší Fuji S602z chtějí za ní 4500,- s 128MB kartou. Dá se s ní i nějaká te kterativní fotka, každopádně za ty prachy asi dobrý. Myslel sem, že ho nechám Vendi, ale zaslouží si něco dražšího. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Na velikosti mi ani moc nezáleží. Jak jsi psal o těch pamě?ových kartách, který jsou tedy nejlepší? Já totiž nic na pamě?ové karty zatím nemám. Jinak moc děkuji, musím o tom popřemýšlet. :myslim :myslim

Canon používá SD (Secure digital) karty. Podle mě dneska jsou asi nejvíce univerzální, např. do Mp3 přehrávačů a hodně jiných digi fo?áků nebo PDÁček.

Třeba Sony má Memory stick a ten funguje jen u sony. Nebo Olympus má zase X-data.

Jenže fo?áky ma MMC a SD jsou většinou na dvě věci a když áhodou nejsou, tak nové Mobily mají pro změnu mini karty a zase to nejde použít. S kompatibilitou karet už sem si dávno přestal dělat starosti. Těch tisíc korun na kartu člověk ještě má a když by je chtěl přehodit, stejně zjistí, že je plná, že na ní má něco jiného, že potřebuje i to druhé zařízení.

Neříkám, že když máš Notebook SONY a rozhosuješ, se mezi SONY fo?ákem a třeba OLYMPUSem, že to nehraje roli při výběru. Přeci jen integrovaná čtečka a možnost přenášet data bez kabelu.... Ale dělat jinak zbytečné starosti. Spíš u dražších fo?áků kupovat raději model i se slotem na CF, pokud je tam finanční rozdíl...

Taky se musíme smířit s tím, že ženský si vybiraj fo?áky i auta hlavně podle vzhledu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omrkni tyhle dva modely:

http://www.korunka.cz/fotoaparaty-digit-kompakty/canon-powershot-a510-256mb-sd-karta

http://www.korunka.cz/fotoaparaty-digit-kompakty/kodak-easyshare-z700

Jeden z nich by mohl být vhodný kandydát.

S tim Kodakem osobní zkušenost nemám - jen z doslechu - celkem pohoda. Má papírově trochu lepší parametry, než Canon. Světelnější objektiv, delší optický zoom a USB 2,0 (dobrý na rychlejší stahování fotek do kompu)

Canon je zase klasika a nic se s nim pokazit nedá. Má větší rozpětí časů a 15 sec (nejdelší volitený čas otevření clony) se výborně hodí pro noční fotografie - samozřejmě se stativem.

Spíš se rozmysli, jakému typu fotografie se chceš věnovat, nebo vyspecifikuj, co by tě bavilo a nějaký řešení se najít dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z meho pohledu pokud bych nechtel vylozene experimentovat s ruznymi znackami a typy fotoaparatu diky vsemoznym \"vychytavkam\" tak bych vzal tzv. jistotu znackovych modelu (Canon.. Nikon..) kde ma clovek jistotu v kvalitnim zakladu (optika.. snimac.. funkcnost..)

U teto financni hranice bych zkusil kouknout treba na Canon PowerShot A520 .. jeho cena se pohybuje kolem 6 000,- .. je v cestine.. manualne se da taky nastavit celkem slusne ale je samozrejmosti ze tyto fotoaparaty (kompakty) jsou hlavne urcene na momentky a jejich automat si poradi se spravnym nastaveni velice slusne..

Osobne vlastnim Canon PowerShot S2 IS a jsem s nim velmi spokojen.. ale to uz je bohuzel trosku jina cenova kategorie a jeho velikost taky neni zrovna \"kompakt do kapsy\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...