Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoký obsah CO2


Pedrollo

Recommended Posts

Citroen Saxo / Peugeot 106. Při emisní kontrole jsem neprošel z důvodu několikanásobně převýšené hodnoty CO. Prosím kde je chyba? Opravím sám a nebo musím do servisu? Děkuji moc.

 

8.10.15

Děkuji všem, kteří odpověděli se snahou pomoci. Situace je následující. Saxo prošlo emisemi na dobré slovo. Vyměnil jsem olej a svíčky. Umyl jsem motor. A protože bylo mastné vzduchové potrubí i karburátor, tak jsem to vše umyl a vyčistil Arvou. Došlo však k následující změně:

 

Studený start:

- motor naskočí ale klesají otáčky až zhasne

- po druhém startu už se drží, ale otáčky kolísají, stačí přišlápnout lehce plyn a rozjet se

- při studeném startu je motor hlučný, nějak klape, snad jako diesel?

 

Teplý start:

- motor naskočí bez problémů, ale po zahřátí drží vysoké volnoběžné otáčky

Upraveno uživatelem Pedrollo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na emisnej sa meria CO (oxid uholnaty).

Moze to byt x veci...netesny vyfuk, lambda sonda, dosluhujuci KAT (ten by som riesil nakoniec), vstrekovace, zanesena skrt. klapka, alebo i zasrany vzduch. filter. Mas prilis bohatu zmes. Pokial je spotreba OK a auto ide v pohode, neries to.Treba nejako "obist" EK :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Auto má najeto regulérních 132 tis. Vzduchový filtr jsem před STK měnil. Při ranním startu v létě v zimě když nepřidám plyn, tak motor po několika vteřinách zhasne. Při rozjezdu pak motor cuká. Výfuk byl před STK děravý ale zavařením opraven. Spotřebu jsem až tak nesledoval. Auto pouze na cesty do práce. 8 km tam a zase 8 km zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

pedrollo: Ahoj,

 

CO je kysličník uhelnatý, je jedovatý, produkt nedokonalého spalování. CO2 je kysličník uhličitý, nejedovatý, ale nedýchatelný, produkt dokonalého spalování. Nedokonalé spalování se objeví když je málo vzduchu a hodně paliva, nebo špatný stav některé části zapalování, předstih....A souhlasim s P607Olda. V podezření na špatnou funkci je čidlo teploty motoru pro řídící jednotku, to zelené v domečku termostatu.

Upraveno uživatelem Mirekdoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...