Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6i 16V, 80kw cukání motoru


spatnoch

Recommended Posts

Ahoj, prosím o radu. Mám Peugeot 307, 1.6i 80kw, 16V, 2003, hatchback.

 

Když jezdím s pažoutem, tak se mi neustále cuká motor. Ať už je studený anebo teplý. Dělá to vždy při přidání plynu i při jízdě se zařazenou rychlostí na setrvačnost. Výkon to má normální, tahá to i ve vyšších otáčkách. Jezdit se s tím dá, ale to cukání je na delší trase opravdu otravné.

 

Na volnoběh to je normální, tj. že to ani nekolísá ani necuká.

 

Pročetl jsem forum, ale na nic kloudného nenarazil. Svíčky jsou nové. Četl jsem, že to může být znečištěnou škrtící klapkou, špatnou lambda sondou, atd. atd. Na diagnostice jsem nebyl.

 

Neměli jste někdo podobný problém?

Upraveno uživatelem spatnoch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapalovaci modul svicek je to stejne jako zapalovaci civka? A je to soucast motoru? Motor jsem totiz menil a cukalo to i pred vymenou i po vymene.

 

A jak se ti to projevovalo? Cukalo to na vsech prevodech a ve vsech rychlostech? Mne to ve vysokych otackach necuka, jen na dvojce a na trojce kdyz jedu 1500 - 3000 otacek

Upraveno uživatelem spatnoch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při koupi auta se stejným motorem mi to občas začalo cukat ala 3 válec nebo jako když dochází palivo, stávalo se to náhodně a byla i jiná délka problému. Byl jsem na DIAG kde se jim moc nezdála zapalovací rampa. Takže jsem jí výměnil (1857,-Kč) k tomu jsem dal nový MAP Senzor (710,-Kč) a pak se tento problém již nevyskytl. Je pravda že sem tam na volnoběh cítím jak to hodí motorem ale to se vyskytuje fakt náhodně a jednou za měsíc. Rozhodně bych dojel na diagnostiku a tam by se něco mohlo najít.

Jinak zapalování je taková lišta co je pod krytem, uprostřed motoru, viz. http://img.sbazar.cz/big/201505/3111/95/556af0d795cf70b269a80200.jpg a MAP senzor je na sání a zde na obr. http://www.mercadoracing.org/imagenes-anuncios/6/427949/vendo-motor-peugeot-citroen-nfu-16-16v.jpg je to mezi sáním a motorem, jsou k tomu vyvedeny tři káble.

Upraveno uživatelem flacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...