Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava laku (škrábance, odloupnutý lak)


lukas jandora

Recommended Posts

On 5/22/2020 at 9:51 PM, MJSytic said:

Je to poměrně hustý, takže bez obav ;) Tohle se dá objednat přímo v prodejně Peugeot, nebo na webu

Moc děkuji za odkaz!

On 5/23/2020 at 2:27 PM, mmartinkovic said:

Alebo zobrať manželke bezfarebny lak na nechty a jemne to zatriet.
na vyplnenie a opravu vy to trebalo jemne obrusit do roviny okolo hrany.

Myslíte, že by ta hrana šla zbrousit nějakým jemnějším brusným papírem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsme si neporozuměli - tady jsem spíš myslel, že bych to opravil tou opravnou sadou, kde jste psal, že v tom případě by bylo třeba to zbrousit po hraně. Tedy bych zbrousil hranu jemným brusným papírem a pak aplikoval tu opravnou sadu, jestli je to správný postup?

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle drobné opravy se nijak nebrousí. Použije se metoda "vyplnění barvou". Pokud tam na tom odštípnutém místě není koroze, tak se tam podle velikosti poškození nanese vrstva barvy štětečkem, nebo párátkem (pokud je to jen malé poškození). Pokud už je tam náznak koroze, tak 24hod před opravou je ideální to potřít odrezovačem. Cílem je vyplnit jen ten poškozený prostor. Pokud se stane, že je tam barvy moc (má tendenci dělat kapku, nebo vyteče mimo poškození na původní lak) tak se to před zaschnutím opatrně setře. Po zaschnutí se tam případně nanese vrstva bezbarvého laku. Samozřejmě to nebude dokonalé, ale nebude to na první pohled vidět a nebude to rezivět.
Dá se s tím ještě vyhrát, že se tam dá schválně o trochu více barvy, aby byla vystouplá nad tu původní, a pak se to jemným brusným papírem přebrousí do roviny, ale to je fakt už pro hračičky :) 

foto.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím, nevím zda jsem hledal v tématu špatně či přehlédl, ale....na dveřích kufru se mi podařilo při manipulaci s kočárkem na spodní hraně odloupnout lak a po čase jsem zjistil, že se objevila rez. Je to detekt cca 3x3mm.Stačí mi na tento problém opravná barva či musím toto místo nejprve zakápnout základovkou a potom lak? Díky za radu.

Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...