Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava laku (škrábance, odloupnutý lak)


lukas jandora

Recommended Posts

Zdravím Peugeot forum, měl bych dotaz ohledně opravy laku svépomoci, pomoci  (vašich) doporučených prostředků...Mělo by to byt na tento druh škrábanců viz foto a odlouplých části laku v ochranné liště dveří vlivem otevíráni dveří od vedle stojících aut, viz také fotka, na které jde vidět kolik místa tam většinou je...Na netu mě zaujal tento prostředek http://www.auto-doplnky.com/odstranovac-skrabancu-laku-quixx-scratch-remover-2x25g-p16681 nebo to raději nechat na nějakou firmu někde v okolí Krnov Opava Bruntál případně Ostrava??....Ocenil bych osobní zkušenosti s výrobkem nebo odbornou firmou.

post-47657-0-87256200-1442167393_thumb.j

post-47657-0-48226800-1442167396_thumb.j

post-47657-0-38794200-1442167398_thumb.j

post-47657-0-15091800-1442167401_thumb.j

post-47657-0-28105400-1442167403_thumb.j

post-47657-0-59216500-1442167405_thumb.j

post-47657-0-30288800-1442167407_thumb.j

post-47657-0-17603900-1442167409_thumb.j

post-47657-0-71458200-1442167411_thumb.j

post-47657-0-45761500-1442167414_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některé ty škrábance jsou zjevně hluboké a v tom případě žádné přeleštění nepomůže.   :(    Možná ty povrchové by šly ale jedině strojně a pastou M3. Ale ty ostatní včetně na lištách dveří určitě ne. Bude to chtít zásah autolakýrníka, když se to nepřetmelí tak na metalíze je vidět každá nerovnost. Věř mi, sám jsem se tím dost let živil. No a je to dost finančně nákladné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je víceméně úděl všech aut, která parkují na sídlištích nebo u hyper-super. Vždycky se najde někdo kdo Ti to dveřma (nebo čímkoli jiným) omlátí. Nenaděláš s tím nic. Dáš to za pár tisícovek opravit o do 1/2 roku to je na autě zase. Tohle je jeden z důvodů proč bych nechtěl funglovku. Bejt kvůli tomuhle věčně na....j to opravdu ne. U ojetiny to člověk už trochu zkousne. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř mi zkoušel jsem téměř všechno. Tužky, pasty atd. Nic nefunguje, aspoň ne na tak hluboké škrábance. Vlasové jsdou opatrně rozleštit, ale ty skoro ani neuvidíš. Takže se na to vyprdni, nebo jak psal gisby, našetři nějakej ten tisíc, dej to do lakovny,  pokud už nebudeš parkovat venku.

 

Na ty odlouplé použij tu barvu s lakem a štětečkem co prodává přímo Peugeot, není to sice kdovíco, ale pořád lepší než černé "Ťupky". Zdálky si toho nevšimneš. Na ty škrábance se vyprdni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem u auta háklivej na technickej stav a případné pazvuky, kdybych měl ještě řešit škrábance na otěrovejch lištách, tak mě asi trefí :mrk Jak radí pánové nahoře, vykašlat se na to, stejně to tam za pár měsíců bude znova...

 

Není nad to, když si člověk odře auto sám - u mě dlouho nic a nic, pak zadní nárazník při vyndávání kočárku. Pak přední pravej roh - až úplně na černej plast, ale tak šikovně, že je to prakticky zespoda a při běžném pohledu si toho člověk ani nevšimne. Nedávno pak vlasovej a asi i rozleštitelnej škrábanec nahoře nad dveřma od čelního skla až po kufrové dveře, parkoval jsem na blbém místě a musel to dát co nejblíže keři, asi tam byla nějaká ostrá větev. To jsou ale všecko prkotiny, Co mě fakt zamrzelo - když jsem nedávno při parkování u vysokého a "rozeklaného" obrubníku neodhadl vzdálenost a odřel PP kolo na obvodu v délce snad 15-20cm, ale fakt pořádně. Teď už je to špinavé od brzd a není to moc vidět, já snad ale ta kola už ani nebudu mýt, abych si zase nenadával :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to hold ser. Auto sem koupil jednak i kvuli tomu laku byl jako novej nádhera.Ajape mam to temer podobne jak ty ale ja si zakladam i jeste natom jak to auto vypada z venku:/

Mati to u toho peugeotu staci prijit s winem a oni me namichaji tu barvu naty "dupky" mista u list?

Upraveno uživatelem lukas jandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle fotek:

1, 2, 4, 5 půjde v pohodě rozleštit, třeba Menzerna FG 400,

8, 9 doporučuji zmatovat, zatáhnout bezbarvým akrylem (tužka, nejlépe originál Peugeot), přebrousit do hladka (opatrně, chce to zkušenost) a pak zase FG 400.

To kde máš barvu pryč - na plastech, základ, barevná tužka, bezbarvý akryl v tužce (je ji to hluboké, lze dát drobek tmelu), zabrousit do roviny, zaleštit (FG 400). Bude to ale vidět, ne však na první pohled...

                                      - na plechu totéž, tam bych to 100% udělal, protože jak ti dojde sůl na plech, je jen otázka času kdy z ďubky bude puchejř.

 

Jinak stačí přijít s VINem, barvy jsou hotové (jsou tu i v nabídkách na fóru), no někdy je lepší si nechat udělat barvu od lakýrů podle spektrometru, protože barva po letech provozu už nesedí s tou originální. Podle mne ty ďubky stejně neopravíš tak, aby to nebylo vidět, takže je otázka, jestli má smysl si nechat barvu měřit nebo koupit původní.

 

Ajap - u těch kol je blbý, že jak se do toho dostane sůl, dokáže ten disk zničit tak rychle, že člověk čumí. Proto zimní disky opravím, i když to je třeba trochu vidět, ale ochrana musí být.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to mám naštěstí (bohužel :D ) letňáky - liťáky. Jedno kolo jsem šikula bouchnul, ještě než se poprvé točilo na autě, spadlo mě na hranu čehosi už nevím čeho ve sklepě :roll  .

 

Zimáky jsou lité taky, koukal jsem, že už se místy puchýřky vyskytujou, což mě u (taktéž) litých kol dost překvapilo. No ale jsou to nejlevnější šmejdy, tak co by člověk čekal... Počítám, že ty další max 3-4 zimy, co tak +/- auto plánuju ještě mít, vydržej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj udělal sem si konečne čas a zajel do peugeot Hruška pro barvu a lak na ty male ´´dupky ´´ 2 male lahvičky se štetečkem.

Doma sem to rozbalil a jedna lahvička byla špinava od barvy jako by stím už nekdo třošku pracoval ale to me až tak nevadilo.

Druhá lahvíčka s lakem mě už přijde třošku staršího data....Lak je jak velice tuhej snopl a nechce se k ničemu přilnout.Má se to ještě nečím ředit???Jeto normalní???

Podle datumu na lahvičkach je jedna rok vyroby 3.3.2016(barva)

druha nedokažu najít 11.mesic rok 2009..nebo opačne.

 

IMG_20161228_202919 (1).jpg

IMG_20161228_202919.jpg

IMG_20161228_203002.jpg

IMG_20161228_203146.jpg

Upraveno uživatelem lukas jandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • MJSytic changed the title to Oprava laku (škrábance, odloupnutý lak)
  • O 2 roky později...
  • O 8 měsíců později...

Děkuji za odpověď. Soudě dle fotek, pouštěli byste se do tohoto oprýsknutého laku na kraji dveří opravnou sadou, nebo byste spíš vyhledali lakýrníka? Oprýskutí je rozměrů cca 1,5 x 1,0 cm. Je to blbost, ale jak je to na kraji těch dveří, dělá to zub a rozčiluje mě to. Zároveň myslím, že to je po té hraně dveří na plech, takže bych byl nerad brzy účastníkem nějaké spolujízdy s korozí. Předem všem děkuji.

IMG_20200521_191308.jpg

IMG_20200521_191312.jpg

Upraveno uživatelem MJSytic
po sobě následující příspěvky se necitují
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se právě bojím trochu toho, že to není vryp nebo škrábanec, ale odloupnutý kus na hraně dílu, aby to nemělo nějakou tendenci téct nebo dělat boule... Jsem na tyhle titěrný věci strašně nezručnej. 😃 Jinak jakou to má viskozitu? Je to hodně tekuté?

Případně, nemohl bych požádat o odkaz na eshop? Já totiž nemohu najít ten typ lahviček, co koupil kolega v diskusi výše. Nacházím zejména korekční tužky. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...