Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Výhodný dovoz nového vozu z EU???A jak případně na to!!!


trollik

Recommended Posts

Mám dotaz ohledně dovozů nových vozů z EU.Konkrétně z Dánska.Něco jsem o tom četl na http://auto.idnes.czautomoto.asp?r=automoto&c=A050502_134649_automoto_fdv a diskuse co je pod článkem.Dále jsem četl článek na http://www.integrace.cz/integrace/esd/Pripad_2003_3.asp Může tu někdo podat ucelené info,co a jak,při případném dovozu a zda se to Vůbec vyplatí.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze se to vyplati o tom nepochybuj. Onehdy jsem nekde nasel srovnani cen automilu v evrovpskych zemich a treba oktavka ktera u nas stoji 780t byla myslim v madarsku za 620t. Pouze jedno auto bylo v cesku nejlevnejsi ale uz nevim ktere. Na netu si najdi kde kolik co stoji, nemusi to byt jen z danska. Asi bude dulezite aby to auto bylo byrobene v Evrope

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som sice zo Slovenska,ale mozno to u Vas bude to iste, takze:

1.kupim auto,vyplatim a zoberiem kupnu zmluvu,papiere na policiu v tom state EU kde auto kupujem.

2.odovzdam povodne znacky a dostanem prevozne znacky ktore platia 3 týzdne s ktorymi pridem domov.(je na nich symbol statu kde boli vydane+reg.cislo+datum do ktoreho su platne)

3.pridem domov a necham si uradne prelozit kupnu zmluvu.

4.poziadam vyhradneho dovozcu znacky ktoru dovazam, aby mi vystavil papier na ktorom sa potvrdzuje ze uvedeny typ auta bol schvaleny na prevadzku v mojom state..

5.pristavim auto na kontrolu technickeho stavu vozidla

6.pridem na mestsky urad a prinesiem :

a-prelozenu kupnu zmluvu

b-potvrdenie od vyhradneho dovozcu

c-protokol z technickej kontroly(pre istotu)

Na zaklade tohto mi vystavia velky technicak, co ma bude stat niekolko tisicok (kolok+recyklacny fond asi tak 5000SK)

7. Uzavriem povinne poistenie (iba predzmluvu,nakolko este to nema statne evidencne cisla,iba prevozne)

8. idem na policiu so vsetkymi papiermi (pre istotu:D )

9.Odchadzam s novou znackou(SPZ) a autom na mojom mene...

10.Tesim sa ze mam auto,aj ked som skoro pustil do gati kvoli brutalnej byrokracii v nasom state:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukal jsme ze trebas octavia 1.6 je v dansku o 100tis levnejsi nez u nas.Nebo superb 1.9tdi v polsku o 152tis levnejsi nez u nas.atd.nebo 307 peugeot 1.6 v polsku 449 a u nas 550tis.atd....Proto se na to ptam. Ale jak to jde v CR?Neprosel tim nekdo?Privezt auto nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: viktorg

Som sice zo Slovenska,ale mozno to u Vas bude to iste, takze:

1.kupim auto,vyplatim a zoberiem kupnu zmluvu,papiere na policiu v tom state EU kde auto kupujem.

2.odovzdam povodne znacky a dostanem prevozne znacky ktore platia 3 týzdne s ktorymi pridem domov.(je na nich symbol statu kde boli vydane+reg.cislo+datum do ktoreho su platne)

3.pridem domov a necham si uradne prelozit kupnu zmluvu.

4.poziadam vyhradneho dovozcu znacky ktoru dovazam, aby mi vystavil papier na ktorom sa potvrdzuje ze uvedeny typ auta bol schvaleny na prevadzku v mojom state..

5.pristavim auto na kontrolu technickeho stavu vozidla

6.pridem na mestsky urad a prinesiem :

a-prelozenu kupnu zmluvu

b-potvrdenie od vyhradneho dovozcu

c-protokol z technickej kontroly(pre istotu)

Na zaklade tohto mi vystavia velky technicak, co ma bude stat niekolko tisicok (kolok+recyklacny fond asi tak 5000SK)

7. Uzavriem povinne poistenie (iba predzmluvu,nakolko este to nema statne evidencne cisla,iba prevozne)

8. idem na policiu so vsetkymi papiermi (pre istotu:D )

9.Odchadzam s novou znackou(SPZ) a autom na mojom mene...

10.Tesim sa ze mam auto,aj ked som skoro pustil do gati kvoli brutalnej byrokracii v nasom state:D

:D:D 10. bod to unas presne vystihuje :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Ještě je problém co se týče DPH a to jak DPH ve státě, kde se auto kupuje, tak i DPH u nás. Na podrobnější rozbor bych musel nastudovat příslušné předpisy.

Možná řeknu blbost, ale tuším že se to DPH dorovnává.

Tzn. že když je u nás 19% a v německu 16%, doplatí se ty 3%

Kdyby to bylo naopak tak můžu po té druhé zemi chtít doplatek.

Ale taky mě napadá, že by se to doplácet nemuselo protože to je pro vlastní potřebu, ne další prodej.

Já co sem si kupoval věci v německu (elektroniku a tak) tak sem se samozřejmě na nějaký DPHčka vyprdl.

Díky bohu není clo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Trundik

Ještě je problém co se týče DPH a to jak DPH ve státě, kde se auto kupuje, tak i DPH u nás. Na podrobnější rozbor bych musel nastudovat příslušné předpisy.

Možná řeknu blbost, ale tuším že se to DPH dorovnává.

Tzn. že když je u nás 19% a v německu 16%, doplatí se ty 3%

Kdyby to bylo naopak tak můžu po té druhé zemi chtít doplatek.

Ale taky mě napadá, že by se to doplácet nemuselo protože to je pro vlastní potřebu, ne další prodej.

Já co sem si kupoval věci v německu (elektroniku a tak) tak sem se samozřejmě na nějaký DPHčka vyprdl.

Díky bohu není clo.

Je to tak, že v Německu si zažádáš o vrácení DPH a tady to na daň přihlásíš. Takže v podstatě máš pravdu. Ale tohle platí pouze u aut nových a zánovních. Co je zánovní je specifikováno v zákoně, ale tuším, že auto nepřesahující stáří 1 roku a myslím, že i nějaký stav tacho. Např předváděcí vozy.

U ojetiny je to trošinku jinak, ale na to jste se neptali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenze ojetiny uz nejsou tak vyhodne.Ja mluvim o novejch a nebo predvadecich vozech.Kde se o 6tis km najeto neplati neco statu,nebo co.A daj se v akcich sehnat po EU levneji nez u nas.Ale tady zakaznik nevi,ze trebas ve spanelsku nejakej prodejce vyprodava sklad a ceka na novej model a nasadi cenu.A nebo ze v Dansku se k cene pripocitava reg.poplatek a proto puvodni cena vozu musi bejt hooodne dole,jinak by se vubec nemohl v dansku prodavat.Automobilky maji proste svoji cenovou politiku.Ale jde na ni vyzrat a sehnat to same auto nove,za uplne jine sumy.Proto ty dve firmy,ktere se na tom zivi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...