Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Špatné kotouče


Phobos

Recommended Posts

Oni asi přelisovat ty ložiska půjdou ale s použitím nějakého přípravku a k němu se dostat bude dost náročné. Je fakt že z té flotily která ke mě jezdí je dobře u poloviny aut problém na STK se zadkama protože přední brzdy se dělají skoro před každou STK buď jen desky nebo kompletně ale zadky ne. Zadky mají v pohodě auta která jsou v provozu jako rodinná nebo řemeslnická zkrátka auta kde se pravidelně vozí bagáž nebo nějaký materiál v kufru.

K té optimalizaci nebo jak to @ozzy56 nazval a někdo zde zmiňoval Š120 tak tam si pamatuju že byli kotouče tak silné že bylo fabrikou dovolené orovnání (soustružením) asi o 3-4 mm a jaké jízdní výkony dávala ta škodovka a podívejte se na dnešní kotouče nový má sílu 22 mm a minimální síla je 20 mm a materiál je oproti těm škodovkovým bláto že je dvakrát po sobě ohřeješ a jsou zvlněný jak D1.  Na škůdce byli kolikrát červený a nic to s nima neudělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně si uvědomte, jak brzdila auta před 30 lety a jak brzdí dnes, to se na délce používání musí projevit :myslim, navíc jste si určitě všimli, že poslední dobou jsou automobily do půl milionu spotřebním zbožím se vším všudy :(, včetně kvality materiálu..., nemluvě o zhuštění dopravy, což má v důsledku takový vliv, že jste před těmi cca 30 lety projeli určitou trať bez sešlápnutí brzdy a spojky, dnes tu samou cestu neustále šlapete na brzdu a řadíte rychlosti...,takže je nemyslitelné, aby třeba ty brzdy a spojka najely to, co kdysi :)

za sebe můžu říct, že mám od novoty najeto cca 38 tisíc KM a kotouče i desky jsou jak nové :super,, možná je to tím, že jezdím s rozmyslem, nee stylem brzda-plyn

po zkušenostech zde dodávám, že to není narážka na nikoho a ničeho :bojim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný je že strašně moc záleží na tom jak kdo jezdí. Ještě když jsem chodil brigádničit ke svému kamarádovy který má autodílnu tak se tam " stavěli" dvě auta byli to totožné auta Octávky jedna byla pro dědu a druhá pro jeho vnuka na obě auta se použil totožný materiál a auta se pak servisovala jen u toho kamaráda který došel ke zjištění že při dost podobném nájezdu " dědova  ochechule " byla co se týče opotřebení brzd na nějakých 80% kdežto " vnukova ochechule " byla zralá na první pohled na výměnu desek při rozebrání se zjistilo že se musí vyměnit i kotouče protože jsou zvlněné.  A vše to bylo tím že " děda " jezdil rozvážně a v klidu kdežto " vnouček " jezdil jako divočák a dá se říct že většinu času jezdil na samé hraně možností svých i auta.  Netvrdím že kdo chce aby mu auto vydrželo musí jezdit " klobouka " ale chce to trochu přemýšlet a ne se řídit tím že " lepší být mrtví než druhý"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kotouče nic, prý Peugeot neuzná, na dotaz technikovi, zda se mu kotouče líbí - odpověď nelíbí. Jak už tu bylo zmíněno, na vině je malá brzdná síla nezatíženého auta na zadní nápravu - to se snažím eliminovat používáním ruční brzdy při brzdění, aby se povrch alespoň trochu ojížděl.  A hlavně zásadní je zřejmě nevhodně vybraná konstelace tvrdosti kotouče a materiálu destičky. Někdo prostě chybu nepřizná a ani nezapracuje na její nápravě. U auta jiné značky se stalo, že zadní destičky po rozjezdu auta stojícího přes noc chvíli pískají, důvodem je chlad a vlhkost, materiál destiček modifikován, na stížnost uživatelů měněny destičky v rámci záruky. To vidím jako trochu jiný přístup, protože písknutí by bylo to poslední, co by mi vadilo. Mě vadí to, až pojedu za dva roky na STK a auto bude mít nějakých 60 tisíc, bude nějaký technik chytrolín machrovat nad povrchem kotoučů a nakonec to může být závada typu B. Nejhorší na celé věci je, že všechny značky mají plnou hubu, jak si kupujete kvalitní produkt a jak o zákazníka bude postaráno. A když chce zákazník něco řešit, je to jak o kohoutkovi a slepičce - to nemůže rozhodnou zastoupení, to musí koncesionář, koncesionáři takovou opravu zastoupení nezaplatí, takže pěkně dokola ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎2‎. ‎3‎. ‎2018 at 17:58, Vena garážmistr napsal:

Oni asi přelisovat ty ložiska půjdou ale s použitím nějakého přípravku a k němu se dostat bude dost náročné. Je fakt že z té flotily která ke mě jezdí je dobře u poloviny aut problém na STK se zadkama protože přední brzdy se dělají skoro před každou STK buď jen desky nebo kompletně ale zadky ne. Zadky mají v pohodě auta která jsou v provozu jako rodinná nebo řemeslnická zkrátka auta kde se pravidelně vozí bagáž nebo nějaký materiál v kufru.

K té optimalizaci nebo jak to @ozzy56 nazval a někdo zde zmiňoval Š120 tak tam si pamatuju že byli kotouče tak silné že bylo fabrikou dovolené orovnání (soustružením) asi o 3-4 mm a jaké jízdní výkony dávala ta škodovka a podívejte se na dnešní kotouče nový má sílu 22 mm a minimální síla je 20 mm a materiál je oproti těm škodovkovým bláto že je dvakrát po sobě ohřeješ a jsou zvlněný jak D1.  Na škůdce byli kolikrát červený a nic to s nima neudělalo.

To přelisování ložiska by mě dost zajímalo, protože samotné kotouče stojí prd, ať si je Peugeot strčí do riti, až budou vypadat pod psa nebo bude STK, tak bych je vyměnil, ovšem komplet s ložiskem už tak s cenou nadšený nejsem. Pokud sem někdo dá info, zda lze přelisovat, klidně si je odvezu i do Peugeota :--)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtělo by to dát dotaz autoriz. servisu--zda přelisovávají ložiska kotoučů v případech, kdy kotouč je dodávaný s ložiskem :myslim

co vím já, tak se zvlášť ložiska dodávala jen k vozům, u nichž došlo v průběhu výroby k záměně zad. kotoučů--starý model měl náboj s ložiskem a kotouč zvlášť (k těmto se dodávala ložiska na výměnu)--třeba 307ma

nové modely měly jen kotouče s ložiskem a tady se samostatné ložisko měnit nesmí, resp., nedá se vylisovat za vnější kroužek, dá se jen za vnitřní kroužek---a to výrobce ložisek zakazuje

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra jedu reklamovat opravu po bouračce, tak se zeptám. Ložisko se samotné dodává, kotouč originál jen s ložiskem (lidovka jeden za bůra)  , ale neoriginál kotouče  jsou dostupné i bez ložiska.

nab z kola 208.pdf

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Veľmi rád sa pripojím k téme o brzdách na P208. Moje skúsenosti sú asi také, kúpil som v roku 2014 fungel novú 208 všetko šlape ako hodinky doteraz, ale po roku a par mesiacoch začali brzdy pískať. Samozrejme nieje to nič neobvykle, môžu byť mastné kotúče, nečistota atď. bohužiaľ každým rokom sa to zhoršovalo a v servise pri prehliadke som im o tom rozprával ako sa to chová a že pískanie sa vstupňuje každým rokom (auto budem mať 4 rok teraz v júni). V servise mi povedali že brzdy sú v poriadku ale tie zvuky čo vydávali sa mi naozaj prestávali páčiť. Takže nakoľko autorizovaný servis s tým nič nerobil ani na moju žiadosť o výmenu som sa rozhodol o ich výmenu za neoriginál. Zabudol som dodat auto ma 4 ročnú záruku ktorá teraz končí, najazdené mám do tohoto momentu 36tis. kilometrov nakoľko jazdím 90% mesto a kotúče vyzerajú ako by mali omnoho viacej najazdené. Po konzultacii so známym ktorý má autoservis som kúpil nové kotúče Zimmerman a platničky TRW. Zatiaľ ich nemám nahodené ale len čo ostane trošku teplejšie už aj pôjdu na auto aj s novými alu diskami. Pridám sem par fotiek keď to budem prehadzovať v akom stave boli staré brzdy a po odjazdení nejakých tých kilometrov aj doporučenie na konkrétne kotúče s platničkami :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Při normálním jízdním stylu a správné funkci - pohyblivosti brzdičů, tudíž rovnoměrném sjíždění kotoučů a destiček vydrží obvykle zadní brzdy u běžných vozů 100 tis km i více. Řešit stav zadních  brzd u 208/2008 ve 20-30 t km mi přijde trochu neadekvátní. Výrobce by se měl zamyslet, zda není něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jezdíš pořád sám, tak u lehkého auta se zadek nemá šanci obrzdit. Kotouče přijdou k dobru, když jsi naložený. Konstruktér musí počítat, že je třeba zastavit auto plně naložené.

A ještě jeden postřeh - kotoučům dělají velmi nedobře spreje na čištění disků kol. Je velmi vhodné co nejdříve po takovém mytí auto projet a kotouče "obrzdit" a vysušit - a zadek ruční brzdou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásadně nesouhlasím - měl jsem mimo spousty jiných vozů - např. Citroen BX, hmotnost 960 kg, kotouče vzadu OK, např. nový Swift 1,2 má hmotnost 915 kg - kotouče vzadu u všech vozů OK. Takže argument, že u malého auta se kotouče "neobrzdí" je nesmysl.  A nepsal jsem, že se neobrzdí - jsou vydřené, mají drážky, nerovný povrch - je to evidentně problém materiálu kotoučů nebo destiček. Vím jak vypadají běžně opotřebené orig. kotouče na nejmenované značce, tuhle přijel pán, co mu na předek dali nějaké "vrtané" Zimmermanny, předpokládal bych top kvalitu, povrch byl příšerný -  zrovna tak nerovný a vydřené drážky, destičky vypadaly opticky docela v rovině. Takže dle mého stejný zmetek. A už končím - prostě Peugeotu se to nepovedlo - tečka . Argumenty o váze nebo neváze neberu.

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněna prapodivná citace - necitace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za cca 2-3 týdny budu měnit letní pneu za nové letní, tak vám sem hodím nějaké foto jak aktuálně vypadá moje kombinace Brembo kotouče +Brembo desky po 2,5 letech od výměny a xy tisících km...Ohledně nízké váhy též nesouhlasím, spíš bych upravil brzdný poměr a dal víc na zadek...Nedá se to nějak "poštelovat"? ... Obecně brzdy na 208 s kotouči vzadu chválím, jsou hodně jedovatý a i při rychlejší jízdě nevadnou.

Před nějakou dobou jsem v autosalonu viděl 208 GTI, a na zadku měl ty stejný kotouče + desky jako byly originál na mé 208 :-D. Nemá někdo 208 GTI že by ukázal jak vypadají jeho brzdy a jaké má zkušenosti?

Upraveno uživatelem Phobos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Tak nyní mám najeto 40 tis km, kontrola brzd - přední OK - vzadu destičky tak max na 10 tis km, kotouče jsem neměřil, kolik mají do minima, ale opticky stav děsný (viz moje foto v příspěvcích výše). Takový stav je prakticky od nového auta, reakce v příspěvcích, že zadek bez zatížení moc nebrzdí - a proto je takový stav kotoučů . Moc to nekoresponduje s opotřebením destiček - aby předek byl OK a zadek ojetý jsem se při normálním stavu brzd nesetkal, vždy zadek vydržel minimálně 2x tolik co předek. . V každém případě za čas, až to bude opravdu nutné, dám na zadek ty nejlevnější destičky,  stav kotoučů mne nezajímá a ať si to dělá co chce (když podle názorů stejně zadek brzdí minimálně). Prostě znovu zopakuji - PSA se zadní kotoučové brzdy moc nepovedly ( ale  znám i jiné značky, kde je stav zadních kotoučových brzd velmi podobný) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Pripojím sa rovnako k téme. Keď som mal do cca 30 000 km nabehaných na 1.4 hdi mimo autorizovaného servisu (Bosch a ešte k tomu aj kamarát majiteľ) mi zistil, že predné kotúče boli už pod minimálnou hranicou prípustnosti (platničky boli ešte v pohode). Tak som to skúsil reklamovať u autorizovaného servisu s tým, že oni tvrdili, že je to ešte v norme (až pokiaľ som nepriniesol majiteľa Bosch servisu, ktorý premeral brzdy pred ich očami). Aj napriek tomu to neuznali a len tak mimo reči mi povedal pán od výhradného importéra že garancia na predné kotúče je do 20 000 km. Takže asi tak. Inak zadné brzdy mám bubny ale pískajú pri slabšom brzdení ako vlak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahojík….

Začínám také řešit přední brzdy...(zadní mám naštěstí bubny) u své 208.

Mám najeto 52tis....a kotouče mají tak 40%...destičky 50%

Neví někdo od jakého výrobce se montovaly kotouče a destičky při výrobě???Třeba i podle VIN?

Dost to píská a nechci tam dát to samé.....

Brzdy jsem měl rozhozené,ale výrobce nikde,jen znak Peugeot a citroen a čísla,ale podle nich jsem nic nevyhledal..

Jinak mám zatím vybrané kotouče TRW a destičky FEBI.Nebo doporučíte jinou kombinaci,výrobce???

Dík za případné info….

Víťa

IMG_20190707_184006.jpg

Upraveno uživatelem navig
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...