Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pumpa paliva hdi


palikx

Recommended Posts

Fakt? Vysokotlakej okruh, to bude asi garda za novej ne?

Oni mi vsichni podar rikaji, at jsem rad ze mam 1,9 TD klasiku cerpadlo a ja si porad zenu ze chci HDI:)

No jeste si to rozmyslim

I kdyz jsem videl celej motor 81KW HDi za 21000Kc se vsim

tak zas mit jeden v zaloze a je klid:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pumpu mam ale ted je asi (jak jste napsali)problem ve vysokem tlaku.skube mi auto a kolisá vykon(vstriky mechanicky vycisteny a ok)dobre to jede jen na plny plyn.co to odchazi za gumicku vite nekdo?a eventuelne nemate nekdo vysokotlake cerpadlo do hdi 66kw.diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jasne ze jedine diag ja vim.ale myslim ze to je cerpadlo protoze je slyset jak se meni zvuk motoru pri konstantnich otackach.je to jednoznacne tlak v cerpadle.zkusim jeste zmerit tlak podavaciho cerpadla.a jeste je mi jasne ze gumicka je poze origo ale ktera to je?je jich tam vic a jedina me napada na regulacnim ventilu.diky za vsecko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar tak filtr byl prvni co jsem menil.dnes jsem mel moznost vyzkouset jiny regulacni ventil a po vymene se to trosku zlepsilo (prestalo to cukat.)ale kolísáni vykonu tam je stejne takze asi jeste váha.na diagnostice byl napsanej regulacni ventil a vaha (rozsah hodnot) a tlak v liste.takze asi jeste váhu.ach jo.nemate nekdo neco?ten ventil je jen pujcenej.vsecko je to bosch.diky

[upravil dne 14/12/05 palikx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak jsem po dlouhe dobe konecne videl moje auto na diagnostice.ale nebyl to origo servis ale jen bosch .tlak paliva kolisal strasne rychle mezi 280-330 bary(coz je mi divne) na volnobeh.vzduch mel asi 500 mg.chyby tlak paliva ,regulacni ventil,a meric hmotnosti vzduchu rozsah hodnot.

mam moznost porovnat jiny common rail a to 2,7cdi(v ssang yongu)a tam je tlak 250 stalej a vzduch kolem 300mg.(delam v servisu techto aut).

a jeste mam vytiskle hodnoty zdraveho hdi 406 a tam je tlak 300 a vzduch 500.

Vykoukate z toho nekdo co muze byt pricina toho ze houpe tlak nafty a vykon motoru .rano po startu je to strasny.zhavicky ok.

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: palikx

tak jsem po dlouhe dobe konecne videl moje auto na diagnostice.ale nebyl to origo servis ale jen bosch .tlak paliva kolisal strasne rychle mezi 280-330 bary(coz je mi divne) na volnobeh.vzduch mel asi 500 mg.chyby tlak paliva ,regulacni ventil,a meric hmotnosti vzduchu rozsah hodnot.

mam moznost porovnat jiny common rail a to 2,7cdi(v ssang yongu)a tam je tlak 250 stalej a vzduch kolem 300mg.(delam v servisu techto aut).

a jeste mam vytiskle hodnoty zdraveho hdi 406 a tam je tlak 300 a vzduch 500.

Vykoukate z toho nekdo co muze byt pricina toho ze houpe tlak nafty a vykon motoru .rano po startu je to strasny.zhavicky ok.

diky

Cest,

dle mych zkusenosti se regulace muze dost hodne zmenit s poctem ujetych kilometru, jakakoliv drobna netesnost na pumpe, vstrikovaci, regulacnim ventilu atd. muze zpusobovat takovehle rozdily tlaku. Dobre by bylo vedet, jestli to dela v celem rozsahu otacek nebo jenom pri volnobehu.

Zajimalo by me, jestli chlapici v BOSCH servisu umi i vic, nez jenom precist, co se tam deje - treba sestelovat PID regulator, ktery se o regulaci stara...

Jinak oscilace samozrejme neprospivaji, ale kdyz je to kolem 300bar, tak je to jeste to lepsi zlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm ak ti dava dopravne cerpadlo dostatocny prietok paliva a tlak asi 3bar tak chyba bude asi v cerpadle alebo v vstrekoch/ unik tlaku do prepadu/ asi budes mat najskor spinavy regulator na vysokotlakom cerpadle. dalej ten prietok vzduchu je vysoky. skus vyskusat z druheho auta a mozno ze je prave v nom chyba. Takze ak ides a mas zaradenu trojku a pridas plny plyn a auto perfektne akceleruje tak vstrekovace budu v poriadku a zostava uz len ten regulator na vysokotlakom cerpadle alebo prietokomer vzduchu. Ja to najviac vidim na spatny prietokomer asi tak na 95%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...