Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sedadlo řidiče


ondra

Recommended Posts

ahojte,

omlouvám se, ale založím to jako nové téma - potřebuji radu od majitelů Experta...

 

Pokud si dáte sedadlo řidiče do nejvyšší polohy - nemá náhodou sedačka vůli dopředu/dozadu?

 

Jsem menšího vzrůstu, proto mám sedadlo nahoře... A sedadlo má vůli cca 3 cm dopředu dozadu... docela to na jízdu vadí, zejména při brždění a akceleraci.

Reklamace Peugeot uznána, dodali nové sedadlo, ale bohužel to dělá také...

 

Servis to ověřoval u vystavených nových modelů a tam to prý dělá také.

 

Máte to podobné?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to vyzkoušel na mém Expertu, ale je to bez vůle. Ať mám sedadlo v úplně horní poloze nebo úplně dole, pořád drží pevně bez vůle.

Spíše mám problém s nastavením sedadla a volantu - jsem mírně vyšší výšky (184cm), sedadlo musím mít úplně vzadu. Volant vytažený co nejvíce k řidiči, ale i tak je daleko, bezpečnostní pás je přes rameno v blbé poloze, řadící páka je daleko. A nohama často přišlápnu místo pedálu horní část jejich konstrukce (ty páky nebo tyče, co vedou k nášlapu), což je docela blbé, protože pedál pak nesešlápnu úplně :bojim. A to nemám nijak moc velkou nohu.

Docela ten prostor pro řidiče poddimenzovali - na tak velké auto se tam rozumně vejde tak člověk do výšky cca 170cm :(

Je to jedno z mála mínus bodů, co to auto má (druhé největší mínus je ECO mód, který mě neskutečně vytáčí :grr ).

Upraveno uživatelem honekr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky.

Přiznávám, já tyto problémy nemám - mám 168 cm  :mrk , takže se mi s tím jezdí pěkně.

 

Včera jsem přivezl auto ze servisu - když dám sedadlo úplně nahoru, tak je to ok, už se nehýbe (byla vyměněna celá kostra sedačky). Pokud dám sedadlo o kousek níže, už se zase projevuje vůle - zatím menší, cca 1 cm dopředu/dozadu...

 

Vzhledem k mé postavě mi sedadlo úplně nahoře nevadí, spíše mi to vyhovuje, tak uvidiíme, jak se to projeví po ujetí X tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 607

 

Jestli jsi měl schránku u stropu blízko u hlavy, asi jsi měl sedadlo zvednuté vysoko. V té vyšší poloze je vzdálenost volantu a řadicí páky celkem OK, s pásem je to také lepší, ale pak se mi mnohem více projevuje problém s překážením táhel pedálů. Často se mi pak stává, že nedokážu sešlápnout pedál, protože se noha zasekne na jeho táhle.

 

Ale jinak je to s posazem řidiče celkem v pohodě, sedadlo mám s bederní opěrkou, područkou a vyhříváním a na dlouhých cestách se sedí dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo výšku sedadla už nevím, ale mě se sedělo ajelo pohodlně, nic nevadilo, nepřekáželo. Jen mi zarazilo že sedačka už nejde posunout dál - zvyklej ze 607 kde ze sedačky nadoraz vzadu nikam nedošáhnu. A ta schránka, no nepřekážela, ale na muj vkus byla celkem blízko - to zas zvyk z prvního partnera kde bylo nad hlavou spousty místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...