Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denné svietenie bez LED


infausto

Recommended Posts

Zdravím, čítal som tu o dennom svietení toho veľa ale nikde som nenašiel stručný popis. Trochu som sa s tým hral a prišiel som na toto zistenie. Hovorím o verzii 308 ktorá nemá origo LED a na páčke pri volante nemá polohu AUTO (a teda nemá ani snímač svetelnej intenzity). Cez diagnostiku je možné vybrať si z dvoch typov denného svietenia:

 

TYP1:

Po naštarovaní sa automaticky rozsvieti stretávacie svetlo H7 + palubná doska + svetlá v zadu

 

TYP2: 

Po naštartovaní sa rozsvieti parkovacie svetlo konkrétne 21W vlákno určené na denné svietenie, palubná doska a svetlá v zadu nesvietia. 

 

Snáď toto vysvetlenie niekomu pomôže. Ja som mal od výroby nastavený TYP1 a často dochádzalo k vyhoretiu H7 kedže svietli zbytočne aj cez deň (a to som používal žiarovky OSRAM). V servise mi najskôr nevedeli ani povedať či sa to dá zmeniť no neskôr keď zistili že áno, za tento zásah chceli 28€. Kto má možnosť si to spraviť sám, nech si to určite spraví. TYP1 je úplne zbytočný a nákladný a bezproblémovo sa to dá prepnúť na TYP2. 

 

Pozor po odpojení diagnostiky mi palubný počítač vypol denné svietenie takže si to pre istotu skontrolujte a znova cez ovládanie na rádiu zapnite ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 roky později...

Ďakujem. Veľmi si mi pomohol touto správou 😄

V 23. 8. 2015 at 13:49, infausto napsal:

Zdravím, čítal som tu o dennom svietení toho veľa ale nikde som nenašiel stručný popis. Trochu som sa s tým hral a prišiel som na toto zistenie. Hovorím o verzii 308 ktorá nemá origo LED a na páčke pri volante nemá polohu AUTO (a teda nemá ani snímač svetelnej intenzity). Cez diagnostiku je možné vybrať si z dvoch typov denného svietenia:

 

TYP1:

Po naštarovaní sa automaticky rozsvieti stretávacie svetlo H7 + palubná doska + svetlá v zadu

 

TYP2: 

Po naštartovaní sa rozsvieti parkovacie svetlo konkrétne 21W vlákno určené na denné svietenie, palubná doska a svetlá v zadu nesvietia. 

 

Snáď toto vysvetlenie niekomu pomôže. Ja som mal od výroby nastavený TYP1 a často dochádzalo k vyhoretiu H7 kedže svietli zbytočne aj cez deň (a to som používal žiarovky OSRAM). V servise mi najskôr nevedeli ani povedať či sa to dá zmeniť no neskôr keď zistili že áno, za tento zásah chceli 28€. Kto má možnosť si to spraviť sám, nech si to určite spraví. TYP1 je úplne zbytočný a nákladný a bezproblémovo sa to dá prepnúť na TYP2. 

 

Pozor po odpojení diagnostiky mi palubný počítač vypol denné svietenie takže si to pre istotu skontrolujte a znova cez ovládanie na rádiu zapnite 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...