Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kopání brzdy!!Co to dela??


Valis

Recommended Posts

pardooon sorry tak sem to rict nechtel, ne ze by bylo k nicemu to je jasny ze to delaji z nejakyho duvodu.

je to o tom jak se to komu libi, ja nemam dobry zkusenosti s timto systemem zda se mi ze to jde do abs dost brzy, pokud auto nejde do smyku tak zabrzdis driv bez abs nez s tak sem to nejak myslel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

pardooon sorry tak sem to rict nechtel, ne ze by bylo k nicemu to je jasny ze to delaji z nejakyho duvodu.

je to o tom jak se to komu libi, ja nemam dobry zkusenosti s timto systemem zda se mi ze to jde do abs dost brzy, pokud auto nejde do smyku tak zabrzdis driv bez abs nez s tak sem to nejak myslel

Ale ABS začíná fungovat až ve chvíli, kdy auto jde do smyku takže nějak nechápu tvou logiku.

Je to jako nadávat na pásy, že jsi od nich měl po bouračce odřený rameno. Ale uvědom si, že ti tyhle vymoženosti zachraňujou p*del!:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ABS a další systémy začnou fungovat až na hranici jízdních vlastností v kritických situacích, kdy zamezí blokování kol a vozidlo je dál ovladatelné. Vyrovnávač brzdného účinku taky přispívá ke zlepšení ovladatelnosti tím, že působí na jednotlivá kola jak je třeba. Ovšem fyzikální zákony nikdo ještě neukecal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

ma logika mela byt asi takova ze pokud nezaslapnes bzdy jako magor tak ho nepotrebujes :o

Sorry, ale jestli si myslíš, že jsi na tom s řidičskými schopnostmi tak, že okamžitě poznáš, jak na kterým povrchu brzdit (případně si myslíš, že stačí jen to, když \"nezaslapnes bzdy jako magor\"), tak bych tě nechtěl na silnici potkat.:papa

Já osobně střídám auta a některá ABS mají, jiná ne. A mohu opravdu potvrdit, že ABS a ESP je skvělá kombinace pro bezpečnou jízdu. Ale všechno stejně zachránit nemůžou...:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

ma logika mela byt asi takova ze pokud nezaslapnes bzdy jako magor tak ho nepotrebujes :o

To bych nesouhlasil. ABS potřebuješ i v situaci, kdy ti třeba pravá strana auta jede po sněhu a levá po mokrým asfaltu. A navíc ti zajiš?uje ovladatelnost auta při brždění a nutné manipulaci s volantem. Když se ti zablokují kola neuřídíš nic a navíc na mokré silnici zkracuje hodně brzdnou dráhu auta a na sněhu to stejný. Největší brzdný účinek na těchto površích silnice je při 20% prokluzu kol a o to se práve ABS stará. ;):D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Původně zaslal: Matt

ma logika mela byt asi takova ze pokud nezaslapnes bzdy jako magor tak ho nepotrebujes :o

To bych nesouhlasil. ABS potřebuješ i v situaci, kdy ti třeba pravá strana auta jede po sněhu a levá po mokrým asfaltu. A navíc ti zajiš?uje ovladatelnost auta při brždění a nutné manipulaci s volantem. Když se ti zablokují kola neuřídíš nic a navíc na mokré silnici zkracuje hodně brzdnou dráhu auta a na sněhu to stejný. Největší brzdný účinek na těchto površích silnice je při 20% prokluzu kol a o to se práve ABS stará. ;):D :D :D

v ktere autoskole delas??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

Původně zaslal: Matt

ma logika mela byt asi takova ze pokud nezaslapnes bzdy jako magor tak ho nepotrebujes :o

To bych nesouhlasil. ABS potřebuješ i v situaci, kdy ti třeba pravá strana auta jede po sněhu a levá po mokrým asfaltu. A navíc ti zajiš?uje ovladatelnost auta při brždění a nutné manipulaci s volantem. Když se ti zablokují kola neuřídíš nic a navíc na mokré silnici zkracuje hodně brzdnou dráhu auta a na sněhu to stejný. Největší brzdný účinek na těchto površích silnice je při 20% prokluzu kol a o to se práve ABS stará. ;):D :D :D

v ktere autoskole delas??

Ve své. :D Proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

no podivej se to je jednoduchy : zatim sem vzdycky dobrzdil a problem sem s tim nemel :roker

stejna logika pouzita znamym na zimni gumy... zatim jsem v zime nikdy neboural, projedu vsude, nemam s letnima problem. stalo ho to (nastesti jenom) naraznik a chladic, a hodne rychle ty zimaky behem tydne koupil.

je to proste o tom, ze to je system zlepsujici chovani auta a jeho ovladatelnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohumil

2 Matt : Za tu dobu, co mám Jeana, se mi to \"zaplo\" asi tak 3x. Když se proti mě vyřítil předjíždějící magor a musel jsem hodně brzdit a ještě uhnout a jednou v zimě, kdy jsem byl trochu rychlejší a silnice trochu klouzavější:D

a jak dlouho ho mas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: Matt

no podivej se to je jednoduchy : zatim sem vzdycky dobrzdil a problem sem s tim nemel :roker

stejna logika pouzita znamym na zimni gumy... zatim jsem v zime nikdy neboural, projedu vsude, nemam s letnima problem. stalo ho to (nastesti jenom) naraznik a chladic, a hodne rychle ty zimaky behem tydne koupil.

je to proste o tom, ze to je system zlepsujici chovani auta a jeho ovladatelnost...

nj tak co navrhujes?? mam si koupit ABS?? :D:D:D :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...