Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dacia Duster


Milan+

Recommended Posts

Milane neprekvapuje me to... V pondeli znamej koupil uplne novy auto, znacku snad radeji ani psat nebudu (ale neni to Dacia) a musel jeste prikoupit zimni gumy a necha to prezout. Automobilka ti skoro v prosinci proda auto na letnich... no comment 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, StibTo napsal:

Milane neprekvapuje me to... V pondeli znamej koupil uplne novy auto, znacku snad radeji ani psat nebudu (ale neni to Dacia) a musel jeste prikoupit zimni gumy a necha to prezout. Automobilka ti skoro v prosinci proda auto na letnich... no comment 😀

I auto koupený v lednu bude z výroby na letních. Potom už je to na prodejci, jestli ti přihodí třeba se slevou zimní komplet. Tátovi takhle před deseti lety prodali Forda na letních se zimními komplety, které před předáním nazuli na auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já vím, že z fabriky to jezdí na letních, ale po dealerovi bych chtěl, aby při predprodejnim servisu mi udělal pneuservis,  který samozřejmě zaplatím. Já bych si jen tak nerisknul odjet od dealera na letních, zvláště když dneska ráno bylo mínus šest. Ale Gaba asi chce ušetřit a nechá to udělat jinde. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, MilanF1 napsal:

Gratulace. A to ti to u neprezuli při predprodejnim servisu? :myslim

Děkuji. Ne nepřezuli,jelikož ja nevěděl kdy ho dostanu(jak byla na něj blokace z důvodu přehrání SW řídící jednotky) a klidně mohl zimovat za výlohou showroomu.Zimní gumy dorazili teprve včera.(dnes jsou už disky a pneumatiky v pneuservisu)Dnes mi doručí momentový klíč a 17 nástavec s ochranou proti poškrábaní disků.Až mi zavolají z pneuservisu(možná až večer) tak skočím pro komplet obutá kola a zítra je tam hodím a dotáhnu momenťákem. 😉

Před hodinou, pesastor napsal:

@StibTo  To je jeste dobry pristup😜. Taky mohl dealer jako "pozornost k zakaznikovi" zavolat Pomahace a Chranice ze je venku snih a majitel vyjizdi ma letnakach :grr 

Jo klidně mohl pomahače volat :P pneu z výroby jsou s označením M+S tak splňují legislativu a  klukům od pomahačů bych maximálně zamával.Jinak jak je na fotkách vidět i když mají pneu M+S tak to dávám na zimní,jelikož M+S nejsou zimní gumy a kdo ví jaká tam je směs siliky a jak to drží na silnici. tohle jsou originál gumy co tam jsou teď.

 https://pneumatiky.heureka.cz/bridgestone-dueler-h-p-sport-215-60-r17-96h/specifikace/#section

 

edi: než jsem to dopsal tak už je tady i momenťák  a nástavce 17,19,21

 

20181128_115951.jpg

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, radim.1008 napsal:

Jenže on je nekupoval u dealera, ale gumy a disky zvlášť jinde. :myslim A takhle to má bez dohadování. ;) Oni totiž dealeři Dacie nejsou zvyklý moc na smlouvání a nabízení nějakých nabídek.

Disky z nabídky Dacie na zimu se mi nelíbili a i když mají akci na plecháče+Nokian WR SUV 3+poklice za  4 339 Kč/ks + nazutí,že je nahodí grátis při nákupu kompletu,tak se to cenově stejně nevyplatí .  .. tak jsem si objednal aludisky přesně podle TP které se mi líbí a pneu které jsem chtěl a ve finále je to levnější než u Dacie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou to gumy který mají lepší záběr na sněhu a blátě-mají hrubší vzorek dezén,ale zrovna tohle zimní fakt nejsou  https://pneumatiky.heureka.cz/bridgestone-dueler-h-p-sport-215-60-r17-96h/specifikace/#section 

BRIDGESTONE D-SPORT - je letní pneumatika, která je vlajkovou lodí firmy BRIDGESTONE pro vozy SUV. Tato letní pneu je montována jako originální výbava například pro AUDI Q7 nebo BMW X5. BRIDGESTONE DUELER SPORT je ideální pneumatika pro bezpečnou jízdu bez rizika aquaplaningu. Pneu má skvělou přilnavost na mokré i suché vozovce. Není vhodná pro používání v nízkých teplotách nebo dokonce v mrazu. Pneu má agresivní vzhled dezénu. BRIDGESTONE DUELER SPORT BRIDGESTONE je renomovaná značka, která má u nás i ve světě dlouhoudobou tradici. Bridgestone klade velký důraz na kvalitu. Pneumatiky dosahují stabilně velmi dobré hodnocení v renomovaných testech.

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Gabriel 307 napsal:

Tak už je doma . . . zítra do pneuservisu,nahodit pneu na disky a prohodit kola. Prosím moderátory o odemknutí vlákna v sekci 307 a přesunutí do sekce ostatní káry.(jestli to nebude vadit,že budu pokračovat jen s jiným autem)

 

Já jsem starý Daciák, (no já jsem vlastně starý cokoli), mám už třetí, ale nejsem dusterník, neboli prachovičník, alebrž loganovičník. Jezdím s tím 11 let. Když mi předávali první Dacii Logan MCV, kupoval jsem jí v Jihlavě v prosinci 2007, tak mi auto pokryli estetickou dekou převázanou mašlí a na kapotě byla umělohmotná kytka, aby vydržela alespoň do faceliftu toho modelu i pro další kupující. Tak jsem to obcházel tak dlouho, až jsem našel odražený lak od kamínku na zadních dveřích, čemuž jsem se moc nedivil, když to vezli na kamionu z RO. Ovšem bylo to také na letních a ke všemu na českých letních. Zimní kola jsem si musel připlatit a namontovali mi je zdarma a ty letní dali do kufru. Tím chci říct, že ty motory v Daciích jsou dobré. já měl 1,5 dci 2x a ten první v pohodě najel 250 tisíc, co s ním je dnes nevím, skončil u bývalky. Chce to ale dodržovat servisní intervaly na rozvody. tenkrát jsem ho přešvihl o 2 roky, což bylo tak akorát, abych dosáhl správného kilometrického proběhu k té výměně. Jediné co je u těch dacií vhodné je nepovažovat olejovou náplň v převodovce za doživotní, ale olej měnit tak po 100 tis. km. Mám to od technika z Renault servisu na Zličíně v Praze.

Dustera ani SUV jakékoli jiné značky ale kupovat nikdy nebudu. Není to moje krevní skupina. ty vozy mají trochu problematickou užitnou hodntou, dá se s tím jen jezdit, jinak kufry malé, spát se v tom taky nedá.....

Upraveno uživatelem Espero
upravená citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a z auta máš jen dvě radosti " První když ho koupíš a druhou ještě větší když se ho zbavíš " tohle moudro mám od hodně starého kolegy on se tím řídil celý život a auto měnil tak co dva roky někdy i rychleji. Ale nikdy neměl nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Béďa napsal:

@Gabriel 307 gratulace k novému povozu, vypadá pěkně ;) kde si kupoval ten klíč s těma ořechama? 

Přišlo to ze Slovenska :D

https://www.demashop.cz/klice-racny/182-sada-orechu-3-dilna-4031765220903.html

https://www.demashop.cz/momentove-klice/7343-klic-momentovy-12-28-210-nm-4031765221597.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Hafity napsal:

A co to tedy je za označení? Mud + Snow….

 

před 9 hodinami, ozzy56 napsal:

zimní gumy musí mít vylisouvanou sněhovou vločku, jinak to nejsou zimní pneu :myslim

já po tom pátral, když jsem řešil gumy na offroada. Zimní gumy podle legislativy musí mít označení M+S (nebo M/S a podobně), nemusí být označeny vločkou. Pneumatiky na SUV (duster) a offroady se standardně vyskytují s tímhle značením. To jestli jsou nebo nejsou skutečně zimní, je věc jiná. Podle legislativy jsou.

Tady výrobci pneumatik, když zjistili, že si lidi, hlavně na čtyřkolky začly dávat M+S a jezděj na nich furt=celej rok, respektive, že méně známí výrobci gum dávají "M+S" na všechny gumy pro SUV/offroad, tak ti výrobci teda začli tvrdit, že guma není zimní, když je označená jenom M+S a že jde o směs atd, a taky že je "lépe", když bude označena  ještě vločkou (na pozadí hora, nebo tak).

Z logiky věci podle mě vyplývá, že když je na gumě S jako snow, tak je zimní a hotovo, jakejpak dezén a záběr. Přece v létě sníh těžko potkám, takže by guma měla zvládnout i studený počasí, když je teda do sněhu...jenže z praxe vím, že ty moje wranglery označený M+S v zimě kloužou jako prase!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...