Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307: Silentbloky ramen přední nápravy


celda1970

Recommended Posts

  • O 3 měsíce později...

no ramena vymenene, nakoniec som musel aj tak do servisu..neslo nic povolit....a ked bolo auto na dvihaku rovno som zistil ze su vymlatene tycky stabilizatora kompletne a este aj ulozenie priecneho stabilizatora co ide popod auto.... menil niekto tie gumy? staci dat nahradu a vydrzi to nieco??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať niekoho znaleho na radu. Idem meniť silentbloky ramien a neviem ako tam ma biť zadný silentblok nalisovany. Ci z hora alebo z dola. Je mi jasne ze keď to rozoberiem tak to uvidím ale už raz boli menené a mam podozrenie ci nie naopak. Našiel som jeden obrázok a ten silentblok je označený číslom 10. Má ísť na listovať od spodku ako je na obrázku? Vopred ďakujem za radu. 

post-17376-14109616030753.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už si přesně nepamatuju, jestli to bylo na 307 nebo na něčem jiném, kde jsem to měnil, ale ještě dávej bacha na směr pohybu ramena s ohledem na polohu silentbloku v ramenu (natočení silentbloku v otvoru). Možná si to už s něčím pletu, ale někde se musela dodržet i správná poloha natočení silentbloku v ramenu, aby silentblok pracoval ve správné poloze a ne např otočen o 90°. Za mě silentbloky Lemforder.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celda: Je fakt, že je to jednodušší. Akorád mě nějak nešlo do hlavy, proč bych měl vyhodit celý rameno, když můžu vyměnit jen ty silentbloky a bude to zase jak nový. Jedno rameno Lemforder stálo cca 1500Kč a dva silentbloky Lemforder cca 300Kč, což krát 2 bylo už zajímavý. Možná mě někdo vyvrátí moji iluzi, ale přece nevyrábí silenbloky ve dvojí kvalitě (prodej po kusech a pro kompletní ramena). Ukáže to čas, bral jsem "prvovýrobového" výrobce, snaha byla.

Lubor: Jo, tady je to jedno (u 307). Už si vzpomínám, např. u Alhambry to bylo potřeba ctít:

image.png.c130e0051416f4497e049d57b181504b.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, celda1970 napsal:

Po zkušenosti s výměnnou silentů ramen už bych je znova jen samotné neměnil.....po dvou letech jsou dva prasklé........už bych měnil jen celé rameno...třeba Meyle HD.....zdar.

Napísal som hovadinu. Tie silentbloky ide dávať Meyle HD. No a nemyslím si že ten kus železa to zachráni. Skorej by som povedal ze tie z prvovýroby sú niekde inde ako tieto repliky aj keď od top výrobcov. Ako píše INOXING ta cena za celé rameno je už dosť a myslím že silentbloky tam sú tie isté ako keď ich kúpiš zvlášť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, inoxing napsal:

Už si přesně nepamatuju, jestli to bylo na 307 nebo na něčem jiném, kde jsem to měnil, ale ještě dávej bacha na směr pohybu ramena s ohledem na polohu silentbloku v ramenu (natočení silentbloku v otvoru). Možná si to už s něčím pletu, ale někde se musela dodržet i správná poloha natočení silentbloku v ramenu, aby silentblok pracoval ve správné poloze a ne např otočen o 90°. Za mě silentbloky Lemforder.

Na 307čke na predných ramenách pokiaľ si pamätám, tak tam je to jedno lebo sú tam silentbloky plné, a teda v každej polohe rovnaké. Takýto typ silentbloku kde veľmi záleži aj na polohe (otočení) v akej ho nalisuješ, a dokonca aj na polohe v akej ho dotiahneš (šrubou) je na 307čke na zadnej náprave, tam to nie je jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen trochu prileju pod kotlik Lemforderu. Presne takhle dopadly zcela nove kompletni ramena od teto znacky po 2,5 letech. Ta guma normalne vylezla, vysklebila se z toho oka. Asi to zacali delat v Cine. Dal jsem tam Meyle HD - tentokrate jiz pouze silenbloky. 

Obrazek sem dodam, az prijdu domu, nebot jsem si zapomnel doma telefon.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, 307rg napsal:

Presne. Nalisovať ich do ramena tiež nie je žiadna sranda, pokiaľ s tým už nemáš skúsenosti. Vtedy je možno rozumnejšie aj drahžšie riešenie - výmena celého ramena. A svoje môžu robiť aj tolerancie, ak sa stretnú dva extrémy.

Myslím že nalisovat tie silentbloky nebude až taká tragédia. Netreba sa zase všetkého báť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, HonzaC2 napsal:

Jen trochu prileju pod kotlik Lemforderu. Presne takhle dopadly zcela nove kompletni ramena od teto znacky po 2,5 letech. Ta guma normalne vylezla, vysklebila se z toho oka. Asi to zacali delat v Cine. Dal jsem tam Meyle HD - tentokrate jiz pouze silenbloky. 

Obrazek sem dodam, az prijdu domu, nebot jsem si zapomnel doma telefon.

 

To len potvrdzuje to co som písal 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...