Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

serizeni zadnich posuvnych dveri


Lukas.407

Recommended Posts

Nedá se to nastavit nikde alespoň to tvrdí někteří i zdejší. Někde je tu o tom vlákno. Mě se to taky občas stává předchozí majitelka mě na to upozorňovala jenže ona mi to vysvětlovala tak trochu žensky takže jsem tomu nepřikládal moc velkou váhu. Ale když bych to vzal trochu odborněji tak se to většinově stává když auto stojí na nerovnosti nebo v kopci. Ale pokaždé stačí když se dveře znovu otevřou zmačknout tlačítko zavírání a když dojíždí dveře do toho lomu tak malinko přitlačit na kliku aby jsi dveřím pomohl překonat ten lom v posuvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se jedná o dveře s el. posuvem, stalo se mi to jednou taky na levých dveřích. Těsně před dovřením se zase vrátily kousek zpět.

Po chvíli marných pokusů dveře zavřít mě napadlo, jestli to nemá spojitost s pojistkou ve dvířkách nádrže. Ty jsem otevřel a zavřel a pak se dveře normálně zavřely. Takže nejspíš v té pojistce zůstalo něco viset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ty dveře mají stejně jako okna pojistku proti přiskřípnutí.

Někdy se mi stane, že trochu poskakují a jednotka motoru to vyhodnotí jako překážku a dveře otevře.

Stává se mi to, když stojím čumákem z kopce. Asi už ty dráhy a rolny nejsou úplně OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas se mi takhle povede přiskřípnout(byť drobně) pás - chvilku trvalo než jsem na to přišel, páč skoro vždycky se po skřípnutí dovinul. Dveře jsou v celku citlivé na jakejkoliv drobnější odpor(na druhou stranu lepšejší než mít děti na tři půlky :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus nechat otvorene predne dvere a zadne sa zavru.Problem je v tom,ze v poslednej faze sa zadne dvere zasunu pod predne.Tesniaca guma zo zadnych dveri stvrdne a ma problem sa podsunut pod predne dvere.Uz som to tu niekde pisal.Gumu treba mazat,aby netvrdla.

 

http://www.peugeot-club.com/topic/99199-eldvere/page-4

Upraveno uživatelem xpetrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se jedná o dveře s el. posuvem, stalo se mi to jednou taky na levých dveřích. Těsně před dovřením se zase vrátily kousek zpět.

Po chvíli marných pokusů dveře zavřít mě napadlo, jestli to nemá spojitost s pojistkou ve dvířkách nádrže. Ty jsem otevřel a zavřel a pak se dveře normálně zavřely. Takže nejspíš v té pojistce zůstalo něco viset.

Ak mas otvorene dvierka nadrze,tak sa pri otvarani zadne dvere okamzite zatvoria.To je princip poistky,nie pri zatvarani dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mas otvorene dvierka nadrze,tak sa pri otvarani zadne dvere okamzite zatvoria.To je princip poistky,nie pri zatvarani dveri.

Já samozřejmě vím, jaký je princip pojistky. Taky netvrdím, že se mi dveře nezavřely 100% z tohoto důvodu. Mohla to být náhoda, ale jakmile jsem s dvířky pohnul, dveře se zavřely. Proto mě napadlo, jestli pojistka nebyla nějak pohnutá. Nejspíš se jednalo o jeden z případů popsaných výše a byla náhoda, že se mi to takto povedlo. Jen jsem napsal svou zkušenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem si auto před měsícem přivezl, levé zadní dveře nešly otevřīt ručně a zavřít dálkáčem - rozuměno, u zámku prasklá ta kovová cipovina, no a zavřít to šlo až po tom, co jsem všechny tři kolejničky vystříkal wapkou a namazal vazelínou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě že jsem po těch elektrických ani nijak netoužil,ale kdybych ton řešil,tak jako výše,vše řádně vyčistit a namazat,když se jedná o elektriku,tak vše musí klást minimální odpor,budou vyjeté a nalepené bordelem kolejnice,kladky plné špíny atd. takže základ bude čistota. :papa   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Včera jsem koumal nad bočníma dveřma - neseděli úplně ideálně. Všiml jsem si, že na protikusu zámku je na čepu navlečený nějaký plastový váleček a ten je jen v jedné polovině odrbaný. U předních dveří je ten samý protikus, ale ten měl váleček ošoupaný v druhé polovině. Prohodil jsem tedy přední protikus se zadním a dveře doléhají o mnoho lépe. Zkoušel jsem někde na internetu najít protikus zámku nový, ale to se mi nepodařilo. Doporučuji protikusy prohodit - pokud
jsou vydřené, po prohození by se mohlo dovíraní zlepšit.
 

34942980_637x676_16.jpg34943017_643x677_16.jpg

Upraveno uživatelem Jarda5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Co pouzivate na tesnenia v zime?Skusal som glycerin,ale nic moc.Planujem kupit silikonovy gel:

https://www.google.sk/search?q=silikon+turtle+wax&espv=2&biw=1366&bih=609&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj33O2b09PJAhWDtBoKHaxTDFYQ_AUIBigB#imgrc=079Xj7_2nwulzM%3A  

 

Tycinka/ceruzka je na nas autobus malo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusal,ale vzdy po case zmizla(v horucavach sa stopila),ale nie je to ono,lebo lahko sa o to opries,ci chytis a vazelina lepi spinu/prach...Teraz nejde o lepenie/primrzanie,ale o to,ze ta guma vekom straca tie vlastnosti,co mala a proste je "vytahana" a ma vacsi objem a teda sa tazsie podsunie pod predne dvere.Napr. na druhej strane nemam ziadny problem a ta guma vyzera inaksie,drzi stale svoj tvar a konzistenciu.Raz som vyskusal technicku ciru vazelinu a miesto klzkej gumy bol povrch ako lepidlo.Inaksie je to na sedane ako na nasich autobusoch,tie zadne dvere(zasuvacie) maju uplne iny system tesneni a hlavne zatvaranie.Na osobaku som tiez nemal v zime nikdy problemy.

Upraveno uživatelem xpetrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...