Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Help! Neco odchází!


Dakaros

Recommended Posts

Ahoj! Potreboval bych nutne poradit! Muj peugeotek 309, 1.4i zacal trochu zlobit! Z motoru vychází divný zvuk, jako kdyby tam byl elektromotorek, který se roztáčí podle otáček! Nejdřív jsme mysleli, že je to kladka na rozvoďáku, tak jsme ji vyměnili i s rozvoďákem, ale beze změny, zvuk byl sice jiný, ale je tam stále! Původní rozvoďák byl celkem povolenej, teď je naplej tak, že má výchylku asi 0,5cm na každou stranu! Na fóru mi poradily, že by to mohl být zpuchřelej řemen od altíku, ten sice je spuchřelej jak prase, ale není to tím! Známej mi poradil, že to u p309 bývá častá závada a že je v čudu ložisko na altíku, ten jsem vyměnil, ale nic. Zkoušel jsem motor natočit bez řemene, tudíž odpojenýho altíku, ale beze změny! Jediný, co mě ještě napadá je vodní pumpa a soudím z toho, že motor začne zvuk dělat až po zahřátí na 90 stupnů, kdy termostat začne propouštět teplou vodu a celá pumpa se prohřeje! Zvuk podle sluchu vychází někde z okolí pumpy, ale nejsem mehanik, albych na to přišel. Myslíte, že by to tím mohlo bejt. A jak to můžu zjistit na 100procent. A jestli někdo víte kolik nová pumpa stojí, tak budu taky rád. Předem mockrát děkuji za odpovědi. Dan (dakaros)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co jsem se tady dočetl, tak se výrazně doporučuje měnit s rozvody i vodní pumpu. Teď to stejně uděláš, jen to dá víc práce - znova nastavit vůli rozvoďáku. ;) Na tvé auto by nová měla být za 1000-1500Kč.

EDIT: ještě k tomu ti to TADY už radili. To, že jsi \"ušetřil\" tisícovku je jen zdání!:bojim

[upravil dne 21/11/05 Kurt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...