Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přibližovadlo (moped) - který vybrat?


Ducatista

Recommended Posts

Chci koupit nějakýho prskoleta na popojíždky, protože v těchhle vedrech je to lepší než autem. Chci do toho investovat tak do 10 tis., takže jsem přemýšlel že Babetu nebo Manet Korado atd...

Vyznáte se v nich někdo, který brat, který nebrat a proč? Některý babety jsou 1 rychlostní, některý dvourychlostní - ty předpokládám pojedou asi o chlup rychlejc, je ale spolehlivý to řazení, není lepší 1 rychlostní kde se nemá co pokazit?

Díky :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, šel bych po babetě, měla by mít papíry ať nemusíš řešit hovadiny. Jestli jednorychlostní nebo dvoj je v podstatě jedno, ta dvojrychlostní jede asi o 5 kiláků rychlejc. Z pohledu údržby je rozdíl malý.  Cenově se už solidní kousky pohybujou kolem 5tis, a případný seřízení od mechanika vyjde tak na tisíc, takže se vejdeš do tvýho rozpočtu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě mě napadlo zavolat kamarádovi, co má motoservis, jak se sypou ty dvourychlostní. Ten to strašně sepsul, krom několika technických nedokonalostí hlavně to, že to nejede, ža to má akční radius tak 5 km kolem baráku, protože to je tak zdechlý, že do kopce tomu budu málem pomáhat... :o:myslim   Jako v naší dědině je mírnej kopec a občas tam jezdí nějakej děda na té Betce, je to 50ka, ale s převodovkou, prodávalo se to kdysi v supermarketech pod 20 tis., a ten děda do toho mírnýho kopce s tím jede tak 20 km/h... :roll   no jestli takhle jede i ta Babetta, tak to opravdu nevím nevím...

Kdysi jsem měl čínskou 50ku, měl jsem jí 3 měsíce (a šla z domu) a jeden kopec za Přerovem (jezdí se tam motokros Přerovská rokle) to vyjelo cca 25 km/h. Pak jsem měl Aprilii SR 50 a ta ten kopec vyletěla 75 km/h...

Jsem měl představu, že ta Babetta jede těch 45 km/h, ale že to jede kopec nekopec, to jsem asi měl velký oči... :roll  :myslim  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako Ducatista bys tomu měl rozumnět :D

já na mopedu ještě nejel a vzhledem k tomu, že to je 2takt, jsem čekal trošku větší výkon. Ta Betka 50 je totiž 4takt, tak tam se to dá pochopit že to je mrtvola.

Chci rozšířit vozovej motopark a sháním jednoho krásnýho veterána od Ducati, proto se nechci vycimbat z peněz a proto jsem tu psal strop 10 tis. Kč. Ale asi máte pravdu, že to je marný, do desítky koupim jedině babetu z které asi budu hodně zklamanej a trochu slušnej skůtr 50-125 ccm je tak 30 tis a výš. Tak se na to asi vykašlu... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul Nedávno jsem na turistice v Krkonoších potkal strejdu na eletrokole, co v půl cesty zjistil, že by musel šlapat (neb elektrokolu se už moc nechtělo) a vítr ve vlasech si užil cestou dolů na kolobus :D

 

Elektrokolo s rozpočtem do desítky jsem snad ještě neviděl...

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do desítky není, aspoň tedy ne nové. A že si dědci nenabijou, to vidím doma každý týden - asi šetří za elektriku, tak nenabijou a pak v tom horku šlapou.

Strýc má dvě, nějak levnější, po reklamacích, nebo tak nějak. Cenu nevím. Jezdí často, má nějakou americkou elektro-skoro-motorku, je to mohutné a jede přes 40 km/h.

Dědovi jsme koupili za 16, je velmi spokojen, už tři roky (obě kyčle má kovové).

Druhý strýc má taky dvě, jezdí, jak mu a tetě zdraví dovolí.

 

Ten hlavní rozdíl opravdu vidím v tom, že můžeš tam, kam smí preferovaná kola, tedy do lesa, do některých parků, kam benzínový moped ne. Dojezd je se šlapáním asi 40 až 50 km. Je tedy otázka, jaké výlety chceš podnikat, a zda sám (obvykle s někým), takže zda pořizovat dvoumístné vozidlo nebo dvě jednomístná.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já toho prskoleta chci na pojizdky do mesta na nakup atd., tzn. to je cca 6 km tam a 6 zpatky, ale taky na jezdeni do prace a to je 30 tam a 30 zpatky. Proto elektrokolo je ze hry, takovej dojezd to nema a je to jeste pomalejsi nez babetka, navic uz ta rychlost babety je pro me hranicni, idealni by bylo, kdyby to co bych poridil jelo tak 60 km/h.

Proste za malo penez nejde mit hodne muziky :aut  :D

Upraveno uživatelem Ducatista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...