Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 2004 2.0 HDi


FattalError

Recommended Posts

Auto se nikdy nekupuje jako rohlík u pekaře - max. něco za pár grešlí, co vím, že až odejde, hodím ze skály a nebude mně to mrzet. Ale i to musí kupovat někdo, kdo o autě má trošku ánung, aby to rozsypání nepřišlo hned zítra.

 

Osobně bych 1) přehodnotil několikrát zmiňované tvrzení, žes auto koupil od "slušného člověka". Ten člověk byl jen čekatel na kavku TVého tipu - a holt mu to vyšlo. Osobně bych zkusil probudit v něm "city" a odstoupit od smlouvy (jestli vůbec nějaká je) nebo ho uvařit na "skrytých vadách" - např. ty prahy. Jinak dát do kupy aspoň po technické stránce (fešák to už prostě byl a je tomu dávno) a dojezdit až do stavu, kdy odejde něco zásadního a auto už se prostě nevyplatí dát do stavu schopného provozu nebo až našetříš na něco jiného. V každém případě seš už ale asi přesvědčil, že jet kupovat auto sám je pro "neználka" dost drahej špás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, myslel jsem si že by se dalo domluvit a auto zase odvést zpět. Tak jsem mu volal, po čtení příspěvků zde, že mu to hned dovezu zpět. Prý už peníze nemá - poslal je pryč (v sobotu/neděli). Prachy nejsou, asi pán dluží.... Nejhorší je, že jak jsem v tom jel dnes k večeru tak se objevili další věci, ale to sem psát, tak už jsem za totálního idiota... Myslim že dát to do stavu, kdy to bude spolehlivý a jezdit bude stát minimálně ještě 25tis.

 

 

 

 

 

Že auto je v dobrých stavu. Prodává, tak to je. Doteď v něm jezdil do práce. Nejsou třeba žádný investice - sednout a jezdit. A protože autům rozumím jako čmelák bicyklům, vzal jsem to že to má kosmetický vady a nějaký mouchy. Věřil jsem sympatickýmu člověku - tátovi od rodiny....

Ono to má bohužel hodně jen těch kosmetických vad dá se říct že to už jsou i větší vady jako kosmetické na který jsou potřeba investice hlavně za ty peníze neřeknu kdyby to bylo za 20 ale za těch 50 to je bohužel vrak.

 

Pro příště jak už je tu řečeno zjistit si přibližné ceny které odpovídají stavu daného auta pak už takovou blbost neuděláš.

 

Zase máš zkušenost ale bohužel tě vyšla docela draho....

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je zbytocne peniaze uz neuvidis sudit sa urcite nebudes  lekcia jak svina ,zmier sa s tym co mas a zaco to mas najdolezitejsie na tom aute je vstrekovanie  a spojka a fap ak to je aleson ok tak nejaka naplast na ranu ze si sa totalne neosral

 

ja si myslim ze vzdy je lepsie mat nepekne auto ale plne pojazdne

 ako mat pekne auto na odtahovke

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Chozeluizskuner

Sice mám hodně blbejch otázek co bych chtěl napsat, ale popravdě je mi tě líto. Nejsi první co se napálil a podělil se tu o to. Ale jsi první co uznává chybu a chce to řešit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudem sa opakovať...tak poviem čo si ešte myslím.

Neviem ako môže človek takto dos*ať auto...ok exteriér fajn, stane sa možno, ale mať tak zdevastovaný interiér...Kebyže si idem pozrieť to auto a zbadám toto, tak sa rovno otočím. Proste ako sa človek môže starať dobre o motor a pod., keď dokáže jazdiť v niečom takom...

Nakoľko je to tvoje prvé auto, tak sa ti môže zdať, že to možno jazdí fajn, ale ani nevieš, ako by jazdila iná takáto 406ka.

Ďalší celkom podivný trend, ktorému nechápem, je napchať do auta čo najväčšiu baterku...No načo tam pchal 90Ah baterku, keď napr. 74-77Ah je až až.

Upraveno uživatelem misho.1709
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co resit - projit auto nekde u mechanika zhodnotit stav a pak se rozhodnout.
Klidne verim ze prodavajici ma latku kvality takto "visoko" a veri ze je auto v top stavu - cena je vec jina.

Taky mam podobnou zkusenost za sebou tehdy pred cca 15? lety nas prisla na nejakych 50tis za komplet GO motoru - dnes je problem se u nejakeho auta zastavit natoz ho nejak zacit studovat.
Ale 100% davam za pravdu krtek2 ..... radeji obouchane ale ve 100% tech.stavu.

Asi bych zkusil vycet zavad a zkusit nejakou slevu ale nevidim to jako uspesnou akci - proste priste spis obraceny postup .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Misho

musis to pochopit  je to jeho asi prve auto a kupa je o emociach to ti zatemni logiku a viac je to o pocitoch preto je treba so sebov vziat este jedneho cloveka ktory to neberie pre seba a je objektivnejsi  inak to auto je moc zasvinene a ked sa trochu precisti nebude to podla mna az taka tragedia i ked vonavka to samo nebude vravim hlavne aby to jazdilo technicka stranka veci a mozno nakoniec bude spokojny majitel HDI a nam sa to bude srat :D

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto případě už zbývá jediný a je pravda aby to bylo OK po technický stránce a když se to nechá vyčistit trochu si s tím pohraje popřípadě co se interiéru týče dokoupí nějaký věci co tam chybí to taky nebude finančně nic velkýho tak to může ještě vypadat i celkem v pohodě jedině je škoda že za to dal takovou pálku a bude s tím mít starosti ale na to už je bohužel pozdě.

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto případě mám obavy že s tím už nic neuděláš podepsal jsi že auto kupuješ a jsi seznámen se stavem vozidla takže asi tak... :) jedině třeba šance že auto má najeto více než je ve smlouvě nebo že ti zatajil špatnou spojku apod.

Upraveno uživatelem Nick406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, ako motoricky to môže byť dobrý kus, nevylučujem to. Len ako tu bolo spomenuté, možno predajca aj čakal na niekoho podobného, ako si ty. Ešte mu aj nahralo do karát, že si si pre auto bol sám. Dnes ťa vie oklamať hocikto, dokonca ti tak tak zahrá na city a ty mu to uveríš.

Keď už sa nepodarí vrátiť ho, tak dať auto skontrolovať mechanikovi, ktorý ho komplet prezrie a spraví dia. Určite ti tu niekto poradí nejaký kontakt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš to že aspoň smlouva je .... tak šup co nejdřív na diagnostiku kamkoliv, pokud to bude mít víc km než je ve smlouvě můžeš odstoupit od smlouvy hned, varianta B je vozit se na těch skrytých vadách. Domluv se s někým kdo tu má 406 s 2.0Hdi ať ti vysvětlí nebo natočí jak má auto právně táhnout, pokud je turbo před smrtí a nebyl jsi na to upozorněn máš další argument .. to samé se spojkou ...

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně i kdyby se Ti povedlo ho na ty skrytý vady dostat, tak zpět k penězům to může ještě sakra dlouho trvat (ani splátkám po 1000 Kč / měsičně bych se moc nedivil).

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si nemyslim ze si blby to vobec nie pisal som ze je to o emociach a vtedy clovek fest prizmuri oko keby to auto kupujes na biznis tak ti napisem ze si blbec  a stejne na mieste sa o aute nedozvies vsetko ono casom este prides na nejake veci  to snad kazdy

 

problem nastal v tom ze si silovmocov chcel najmladsi rocnik a to je chyba nejeden ti tu napise ze u jazdeniek je to asi posledna vec co pozerat ale hlavny je tech stav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...