Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace volantu.......pomoooc !!!!


Vulcom

Recommended Posts

Tak pratele, po 80.000km jsem se konecne zbavil vibraci. Auto tim trpelo od zacatku, co jsem auto vykoupil z firmy taty. Vibrace zacaly nekdy po vymene loziska v autorizovanem servisu. Krome toho, ze jeste v zaruce toto pak servis nekolikrat resil a vzdy to uhrali na psatne vyvazene kola, pak v dobe, kdy jsem auto mel ja jsem stihl vymenit kde co, se podarilo finalne odstranit vibrace vymenou dlouhe poloosy. Dal jsem tam poloosu z vrakace, koupenou za 500kc a stalo mne to cca 4-5hodin moji prace. Myslenku vymeny poloosy mi vnuklo, kdyz jsem mel poloosu venku pri vymene spojky a na pomocnem lozisku byla mala vule. Na vsech autech, kde jsem predtim spoojku menil zadna vule nikdy nebyla. Podle mne ta vule vznikla hazenim te poloosy a nebyla velka. V kazdem pripade poloosa z vrakace byla zcela bez vule na lozisku a vuli v kloubech mela priblizne stejnou jako ta, co jsem z auta vytahnul.

Hazeni se projevovalo od cca 110-114km/h a bylo jedno, zda je poloosa v tahu nebo ne, brzdim nebo nebrzdim. Zasadni byla ta rychlost. Zajimave taky bylo to, ze na zimnich byly vzdy vibrace mensi, na letnich vetsi, a nejvetsi pri pouziti hlinikobych kol. Ted mam zase letni a kola, resp. volant se ani nehne.

Jen si rikam, jak asi jde tak zku*vit poloosu pri vymene loziska v kole? V kazdem pripade poloosa jinak nevykazovala zadne jine opotrebeni ani pazvuky. 

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Taky nám to klepalo do řízení a při brždění na 307.Nemohli jsme na to přijít. Chvílema to bylo ok . Stalo se to po výměně ložisek Pn a kotoučů. Problém byl v rádiusech a dosedacích plochách ložiska  a nevím zda poloosy nebo nábojky. Díly neseděli axiálně na celé ploše, nešly dolisovat do konce, přesto že to bylo dotaženo na moment, lisováno na lisu . Provedla se na soustruhu úprava rádiusů a problém byl vyřešen.Zajímavé bylo že po přetočení kotoučů to bylo třeba 200 km ok a pak nastal zas problém takto asi 4x. Byla to opravdu minimální nepřesnost která nešla ani změřit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...