Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace volantu.......pomoooc !!!!


Vulcom

Recommended Posts

Když se to probírá už takhle podrobně - já měl svého času dost dlouho problémy jak s vibracema, tak s táhnutím auta na jednu či druhou stranu. Co jsem byl donucenej změnit mého kamaráda mechanika za jiný servis (přestěhoval jsem se), tak vibrace nejsou vůbec a směrová nestabilita žádná či zanedbatelná. Jeho rukama to není, ale asi neměl kdovíjakou vyvažovačku. To auto je prostě extrémně háklivé na stav kol, gum a celkově vyvážení, potvrdilo mně to už víc mechaniků. Škodovku klidně vyvažujou na +/- 10g, u Peugeotu si musejí dát záležet.

Kdysi jsem někde četl, že 3008 měly problémy s příliš měkkými silentbloky ramen, projevy byly nějaké takové jak popisuju, podle mě to bude asi totéž. Při směrové nestabilitě (navíc pokud je pod plynem či při brždění, což u mě byla ta první varianta) se doporučuje právě výměna silentbloků ramen. navíc celda1970 výše píše, že mu to pomohlo.

Já nakonec neměnil nic, gumy se mně sjíždějí rovnoměrně a "alchymií" s disky už jsem dosáhl takového stavu, že to nemíním řešit, ale pokud se to zase zhorší, tak se naštvu a půjdu do toho.:) Mimochodem s vibracema jsem měl největší problémy po výměně brzdových kotoučů za nové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Vitej v klubu.....me to po vymene silentu na ramenou pomohlo...chvilku byl klid.....a pak se vibrace vratily.....na alu 17" vibruje...na alu 16" vibruje.....a na zimnich alu 15" se to ani nehne...muzu jet jak chci a sedi to.

Vzdycky kdyz jsem to na 16 a 17 vyvazil a rikam fakt peclive tak dobry....po ujeti par desitek km rup a vibrace zpet....

Nejvetsi dilo bylo ted....mam 200 tisic a menil jsem komplet tlumice ...pruziny a ulozeni jsou take nove......udelano ...vyvazeno.....vyjedu na rychlostku a vibrovalo to jako prase do volantu.....jsem se vratil do servisu...sundali kola a nula....geoska dobra.....tak jsem to tam nechal at hledaji.....zatim nasli jeden prasklej silent na rameni kterej uz byl menenej...

Az se naseru tak tam prdnu naporad ty zimni 15" a bude....

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem v koncích, v Peugeotu mi radili vyměnit servo cca za 25tis s tím že to možná pomůže. Jiný mechanik sází na poloosy a ty nejsou zrovna levné. Už nevím co dělat. Nejhorší je že jsem s tím autem spokojený ale už mi dochází trpělivost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz vymenis servo, opravdu to asi pomuze - ALE NE natrvalo. Nove servo muze lepe vstrebat vibrace, ale nevyresi jejich zdroj. 

 

Vim o cem mluvis, sam jsem to dlouho resil a castecne vyresil vymenou tehlice, kde bylo asi ble nalisovane lozisko a nebo zkriveny naboj. Kazdopadne pote, cca 80% zlepeseni, s autem muzu jezdit i 150 na 16kach kolech (plechovych), hliniky uz jsem zpatky nezkousel, ale na nich se to vzdy trepalo vice a zase na druhou stranu na zimnich 15kach se to netrepe vubec. Kratkou poloosu uz jsem taky vymenil v prubehu casu - zadna zmena.

 

BTW, mam druhe auto Xsaru, tam je servo s vuli, kola nejsou vyvazena uz asi 3 roky a volant se ani defakto v porovnani s druhym autem, ktere ma podvozek vpredu jako mas ty, ani nehne. Jo, jeste jsem zapomnel, ze ta Xsara ma ke vsemu vymenene silentbloky v ramenou a neni po tom ani udelana geometrie. A pritom drzi jak pribita.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal vibraciu volantu od cca 115km/h na 16tkach plechacoch zimnych pneu, na letnych pneu 16 alu diskoch nie ani pri rýchlostiach nad 160km/h. Dufam, ze to bolo sposobene iba zimnymi pneu, uz som ich vyhodil mal maly dezen kupim nove a modlim sa, aby to bolo ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to něčemu pomůže, tak mně se při 60tkm vibrace skoro nevyskytovaly. Pak jsem nechal vyměnit kotouče za nové a katastrofa. Vyvážení kol částečně pomohlo, ale ne úplně. Pak se to postupně zlepšovalo, až kolem nějakých 100tkm jsem o nich prakticky nevěděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja uz mam po vibracich....k tem novym tlumicum jsem musel menit znovu axialni tahla.. a dat nove obe ramena...do kterych uz byly lisovany jednou nove silenty ale ty stejne napraskly...takze vse za nove.....ted jezdim v uplne jinem aute...sedi..neklepe..neboucha a hlavne nevibruje....hlavne divne to bylo ze na 15" nic ale na 16 a 17" to klepalo....tak jsem zvedav jak dlouho to vydrzi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...