Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 spinac sahary na modeloch s klimou + problemy so starterom


573v0

Recommended Posts

Čaute, 

mal by som dotaz - kde majú modely s klímou spínač sahary? Na chladiči nie je, používa sa na to teplotné čidlo nad termostatom pri odvzdušňováku? Prípadne nejaké iné? A dá sa nejak rozumne premerať, či funguje ako má? Mám totiž budíky bez ukazovateľa teploty, takže neviem overiť či mi správne spína sahara.

 

Druhý dotaz sa týka štartéru - štartér síce točí, ale nevysunie pastorok. Na druhý-tretí krát ho už väčšinou vysunie, ale občas to skúšam aj na 10 krát kým sa to podarí a občas ho dokonca vysunie ale po pol sekunde ho zase zasunie naspäť a točí sa zase zasunutý. Chcel som tento problém vyriešiť výmenou štartéra, no tento druhý mi robí presne to isté. Chcel by som sa teda spýtať, či nemôže byť chyba aj niekde inde ako v štartéri? Ak je to na 100% štartérom, dám jeden z nich zrepasovať a mám pokoj ale ak máte nejakú skúsenosť, že to môže robiť aj niečo iné typu zlý kontakt atď, pomôžete mi :-)

 

Vďaka.

 

Jedná sa o Peugeot 106 z podpisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechej si startér přezkoušet. Pokud, jak říkáš, se točí naprázdno zasunutý, tak je spíš vadný pastorek. Nezasunuté by se to točit nemělo, zasouvací relé (spínač startéru) sepne silové kontakty až po zasunutí pastorku do věnce setrváku. Je taky možné, že máš špatnou kostru, odpoj očisti, zemnicí kabel na převodovce a zkontroluj zda to není utržené.

Upraveno uživatelem Sale
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som nakoniec vyhrabal ešte jeden štartér, s ktorým už tieto problémy nie sú. Takže boli fakt oba štartéry s rovnakou vadou :D Tak díky za info, jeden z nich si asi dám zrepasovať nech mám rezervu do budúcna. 

 

Ešte keby teda niekto vedel ako sa veci majú s tým spínačom sahary bolo by super :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...